پنج روش برای بهبود رتبه سایت (SEO)

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
رتبه سایت

بهینه سازی موتور جستجو مجموعه ای از استراتژی ها و تکنیک های مورد استفاده برای افزایش تعداد بازدید کنندگان از یک وب سایت با به دست آوردن رتبه سایت بالا در نتایج جستجو است.

یکی از ویژگی های مهم سئو این است که وب سایت شما برای کاربران و روبات های موتور جستجو قابل درک می سازد.

برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود پیشنهادات زیر را دنبال کنید و ببینید که چگونه رتبه سایت شما به بالاترین نتابج موتور جستجو می رسد..

با ما همراه باشید.

5روش برای بهبود رتبه سایت (SEO)

در اینجا 5 روش برای بهبود رتبه بندی سایت ارائه می دهیم:

1.انتشار مطالب مرتبط

کیفیت محتوا راننده شماره یک در رتبه سایت شما است و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد.

محتوای با کیفیت ایجاد شده به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما بازدید سایت را افزایش می دهد، که باعث بهبود اعتبار و رتبه سایت شما می شود.

عبارت کلیدی

برای هر صفحه در وب سایت خود یک عبارت کلیدی کلیدی خاص را شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می تواند آن صفحه خاص را با عبارات جستجو مانند:

کارشناسی ارشد مدیریت

مهندسی پزشکی چیست؟

 منابع عنوان IX

چگونه می توان برای بورس تحصیلی اقدام کرد؟

عبارات کلمه کلیدی چندگانه

برای یک صفحه وب دستیابی به رتبه بندی موتور جستجو برای چندین عبارت کلیدی بسیار دشوار است – مگر اینکه این عبارات بسیار شبیه باشند.

اگر می خواهید برای چندین عبارت کلیدی در وب سایت خود رتبه بندی کنید، باید برای هر عبارت کلمه کلیدی که هدف قرار داده اید یک صفحه وب جداگانه ایجاد کنید.

قرار دادن کلمات کلیدی

پس از انتخاب عبارت کلیدی برای یک صفحه مشخص ،سؤالات را در نظر بگیرید:

آیا می توانم بخشی یا کل عبارت کلیدی را در URL صفحه (با استفاده از کلمات کلیدی در پوشه ها) استفاده کنم؟

آیا می توانم بخشی یا کل عبارت کلیدی را در عنوان صفحه استفاده کنم؟

آیا می توانم بخشی یا کل عبارت کلیدی را در عنوان صفحه و زیرعنوان استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سؤالات می تواند رتبه شما در موتور جستجو را بهبود بخشد.

محتوا

فراتر از URL صفحه، عنوان ، محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه بندی موتور جستجو دارد.

عبارت کلمه کلیدی خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید – یک یا دو بار در پاراگراف های باز و بسته و دو تا چهار بار دیگر محتوای باقیمانده.

فراموش نکنید که برای برجسته سازی این عبارات کلیدی از برچسب های پررنگ، اریب ، سربرگ (مخصوصاً H1) و سایر برچسب های تأکید استفاده کنید.

اما در این کار زیاده روی نکنید هنوز می خواهید زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود.

هرگز نوشتن خوب را فدای سئو نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته شده است، نه برای موتور جستجو.

2. محتوای خود را به طور منظم به روز کنید

احتمالاً متوجه شده اید که ما نسبت به محتوا کاملاً احساس قوی می کنیم، موتورهای جستجو نیز چنین می کنند..

محتوای به طور منظم به روز شده به عنوان یکی از بهترین شاخص های مرتبط بودن یک سایت مشاهده می شود، بنابراین حتماً آن را به روز نگه دارید.

محتوای خود را بر اساس یک برنامه مشخص (به عنوان مثال ترم) حسابرسی کرده و در صورت لزوم به روزرسانی کنید.

3.فراداده

هنگام طراحی وب سایت خود، هر صفحه شامل فاصله ای بین برچسب <head> برای درج فراداده یا اطلاعات مربوط به محتوای صفحه شما است.

اگر سایت CMS دارید که در اصل توسط تیم وب UMC تولید شده است، این داده ها را از قبل برای شما جمع می کند. با این حال ، برای شما مهم است که با تغییر مرور سایت خود ، Metadata را مرور و به روز کنید.

فراداده عنوان

فراداده عنوان عنوان عناوین صفحه ای را نشان می دهد که در بالای پنجره مرورگر و به عنوان عنوان نتایج موتور جستجو نمایش داده می شود.

 این مهمترین فراداده در صفحه شما است.

برای کسانی که دارای وب سایت CMS هستند، تیم وب یک سیستم خودکار برای ایجاد عنوان متا برای هر صفحه وب بر اساس عنوان صفحه شما ایجاد کرده است. این امر به اهمیت استفاده از عناوین صفحه ای کاملاً معقول و غنی از عبارات کلیدی می افزاید.

رتبه سایت
رتبه سایت
فراداده توضیحات

 فراداده توضیحات توصیف متنی است که ممکن است یک مرورگر در بازگشت صفحه شما استفاده کند. تصور کنید که این صفحه نمایش پنجره سایت شماست.

با هدف تشویق افراد به ورود. یک توصیف متا خوب معمولاً شامل دو جمله کامل است. موتورهای جستجو ممکن است همیشه از متا توضیحات شما استفاده نکنند، اما مهم است که به آنها این گزینه را بدهید.

فراداده کلمه کلیدی

 فراداده کلمه کلیدی به ندرت برای ترسیم رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود.

با این حال، شما باید عبارات کلمه کلیدی خود را از قبل بدانید ، بنابراین افزودن آنها به فراداده کلمات کلیدی ضرری نخواهد داشت.

شما می خواهید عبارات متنوعی را وارد کنید. به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید آن را در حدود 3-7 عبارت با هر عبارت متشکل از 1-4 کلمه حفظ کنید. یک مثال عالی می تواند “مدرک علوم کامپیوتر” باشد.

 4.یک سایت مناسب لینک داشته باشید روی ایجاد پیوندهای مرتبط در متن تمرکز کنید.

 به جای داشتن پیوندهای “اینجا کلیک کنید”، سعی کنید نام مقصد را بنویسید..

هیچ ارزشی برای موتور جستجو فراتر از URL نیست.

همیشه با پیوند دادن کلمات کلیدی از پیوندهای توصیفی استفاده کنید. این نه تنها باعث بهبود بهینه سازی موتور جستجو می شود، بلکه به خوانندگان شما، از جمله افراد دارای معلولیت یا افرادی که از صفحه خوان استفاده می کنند، ارزشی مضاعف می دهد.

5. از برچسب های alt استفاده کنید

همیشه رسانه های تصویری خود را با استفاده از برچسب های alt یا توصیف متن جایگزین توصیف کنید.

آنها به موتورهای جستجو اجازه می دهند صفحه شما را پیدا کنند، به ویژه برای کسانی که از مرورگرهای فقط متن یا خوانندگان صفحه استفاده می کنند

سخن پایانی

برای حفظ نام در تجارت، مهم است که وب سایت شما با معیارهای جستجوی کاربر مرتبط باشد. لذا با اجرای 5 تکنیک فوق می توانید رتبه سایت خود را بهبود دهید و موردپسند کاربران و موتورهای جستجو واقع شوید.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :