بررسی مهارت های یک دیجیتال مارکتر

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
مهارت های یک دیجیتال مارکتر

اقتصاد مبتنی بر فناوری امروز از بازاریابان و کارآفرینان می خواهد که در مورد بازاریابی دیجیتال بیاموزند. دیجیتال مارکتینگ حرفه ای است که ترکیبی از بازاریابی سنتی، طراحی وب، سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی، نوشتن محتوا و بسیاری موارد دیگر است، بنابراین ویژگی های مورد نیاز برای موفقیت بسیار و متنوع است. با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ ها شیوه‌های بازاریابی دیجیتال را اجرا می ‌کنند و متخصصان بازاریابی دیجیتال را استخدام می‌کنند، مهارت های یک دیجیتال مارکتر را بررسی می کنیم.

بیایید به 7 مهارت برتر مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی دیجیتال نگاه کنیم:

1. تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها به استفاده از رویه های کاربردی و نرم افزارهای مدرن برای جمع آوری و پردازش طیف گسترده ای از اطلاعات، تعاملات مختلف آنلاین بازار هدف شما اشاره دارد. این تعاملات آنلاین می ‌تواند به شکل محتوای مصرف‌ شده، تراکنش‌ های آنلاین، پرسش‌ های جستجو و سایر ردپاهای مرتبط با کسب ‌و کار شما است. با وجود تعدادی ابزار آنلاین برای اندازه ‌گیری داده ‌ها در پلتفرم ‌های مختلف، تحلیل و تصمیم ‌گیری بازاریابی مرتبط برای بازاریابان نسبتاً آسان ‌تر خواهد بود.

2. ایجاد محتوا

قلب بازاریابی دیجیتال تولید محتوایی است که مخاطبان هدف شرکت را به سمت برند می کشاند. هدف نه تنها باید ایجاد محتوای با کیفیت بالا و محتوای مناسب سئو باشد، بلکه باید فرآیند چگونگی جذب موثر مخاطبان را نیز درک کرد. توصیه می شود «ایجاد محتوای همیشه سبز» را به بخشی از هدف تبدیل کنید. این به این معنی است که اگر مشتری یک روز بعد یا سال ها بعد محتوا را پیدا کند، اطلاعات همچنان به نیازهای او مرتبط باشد.

3. مهارت های یک دیجیتال مارکتر؛ SEO و SEM

الگوریتم گوگل به طور مداوم در حال مدرن شدن است و اهمیت استفاده از کلمات کلیدی کاربردی و خاص به شدت افزایش یافته است. بنابراین، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به یک مهارت مهم تبدیل شده است که هر بازاریاب دیجیتال برای پشتیبانی از تمام سطوح بازاریابی دیجیتال باید داشته باشد. جنبه فنی سئو توسط افراد فنی تر تیم قابل مدیریت است، با این حال، داشتن دانش قوی در مورد پویایی سئو در کنار داشتن دانش در مورد نحوه بهینه سازی همه اشکال محتوا برای اجرا، بسیار مهم است.

4. CRM

نظارت بر تجربه مشتری به شرکت ها کمک می کند تا نیازهای رو به رشد مخاطبان هدف خود را درک کنند. از مهارت های یک دیجیتال مارکتر، توسعه مدیریت ارتباط با مشتری است که شامل استراتژی هایی می باشد و شما می توانید برای نظارت و به حداکثر رساندن تجربه مشتری استفاده کنید. ارتباط با مشتریان در سطح احساسی و شخصی تر همیشه یک مزیت اضافی برای برند است زیرا شانس وفاداری مشتری را افزایش می دهد.

5. مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی خوب در یک بازاریاب دیجیتال شامل متغیرهایی مانند انتشار پیام های تاثیرگذار، ایجاد اعتماد و روابط است. یک بازاریاب دیجیتال باید این توانایی را داشته باشد که به هر چیزی از منظری متفاوت نگاه کند، تا بتواند ایده ‌ها را به گونه ‌ای که مخاطب آن را درک کند، به اشتراک بگذارد، همراه با درک آنچه برای مخاطبان سرگرم‌کننده و ارزشمند است.

6. رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی در حال تبدیل شدن به عرصه ای برای گفتگوهای عمومی هستند. از مهارت های یک دیجیتال مارکتر این است که بتوانند از آن به نفع خود برای انتقال پیام مرتبط به مخاطبان مربوطه استفاده کنند. مهارت رسانه های اجتماعی فراتر از پست کردن مداوم محتوا است. کیفیت محتوا، ارتباط محتوا و تعامل با مخاطب 3 فاکتور دیگری است که بازاریابان باید در هنگام ایجاد استراتژی های رسانه های اجتماعی بدانند. هر پلتفرم رسانه‌ های اجتماعی الگوریتم خاص خود را دارد که به کسب‌ و کارها کمک می‌ کند تا محتوای خود را برای مخاطبان خاص هدف قرار دهند و به آنها کمک می ‌کند داده‌های دقیق را دریافت نمایند.

مهارت های یک دیجیتال مارکتر

کلام آخر

در این جا مهارت های یک دیجیتال مارکتر را بررسی کردیم. شما می توانید این شغل را به بهترین حالت ممکن انجام دهید و با کسب مهارت های لازم در این زمینه، پیشرفت چشم گیری داشته باشید.

امن اس اس ال به عنوان یک شرکت در زمینه سئو سایت، تولید محتوا و… به شما کمک خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر با متخصصان ما در تماس باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :