تکنیک بهینه سازی وب سایت که باید از آنها استفاده کنید

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
لینک سازی خارجی

وب سایت شما قدرتمندترین ابزار تبدیل شماست. اما اگر به ‌درستی بهینه ‌سازی نشده باشد، ممکن است میلیون ها ریال، هر ساله با بازگشت سرمایه بسیار کم، برای نگهداری آن هزینه کنید. وب ‌سایتی که به‌ درستی بهینه ‌سازی نشده باشد، مشتریان بالقوه را به صفحه شما جذب نمی ‌کند و بازدیدکنندگانی که این کار را انجام می ‌دهند، احتمالاً برای مدت طولانی در آنجا نمی ‌مانند، به این معنی که تعامل و تبدیل ارزشمند کاربر را از دست می‌ دهید. در زیر روش های بهینه سازی قوی سایت را به صورت کامل آورده ایم.

با استراتژی ‌های بهینه ‌سازی وب‌ سایت مناسب، می ‌توانید ‌سایت خود را به یک نیروگاه تبدیل کنید که سرنخ ‌ها را جذب کرده، آنها را به کاوش در سایت شما ترغیب می‌کند و در نهایت آنها را متقاعد می‌ نماید که مشتریان وفادار شوند.

چرا بهینه سازی وب سایت برای به حداکثر رساندن تجربه کاربر کلیدی است؟

بهینه سازی وب سایت فرآیند به حداکثر رساندن عملکرد عمومی وب سایت است. این شامل فرآیندهایی مانند رفع اشکالات و سرعت صفحه، بهبود سئو، بهینه سازی قابلیت استفاده در دستگاه ها و تجزیه و تحلیل طراحی UX است. این کلید ایجاد بهترین تجربه کاربری ممکن برای بازدیدکنندگان صفحه شما است.

مزایای بهینه ‌سازی وب ‌سایت شامل افزایش ترافیک، جلسات طولانی ‌تر کاربر، تبدیل‌ های بیشتر و درآمد بیشتر است که بهینه ‌سازی را هم برای کسب ‌وکار شما و هم برای کاربران شما یک برد محسوب می ‌کند.

تکنیک های بهینه سازی قوی سایت

1. صفحه اصلی در قصد کاربر

داشتن درک عمیق از کاربران و محصول شما برای بهینه سازی وب سایت کاملاً حیاتی است. برای یک وب سایت تجارت الکترونیک، این ممکن است به معنای داشتن صفحات محصول توصیفی، تصاویر با کیفیت بالا و فرآیند خرید ساده باشد.

2. محتوا را هم برای خوانندگان و هم برای موتورهای جستجو بهینه کنید

سئو فقط برای موتورهای جستجو نیست، در حالی که سئو داخلی برای رتبه بندی SERP مهم می باشد، مسلماً برای کاربران اهمیت بیشتری دارد. تکه های طولانی متن را جدا کنید تا با استفاده از جداول، نقاط خاص و تصاویر، محتوا را خواناتر کنید. عناوین و زیرعنوان های زیادی را برای ایجاد محتوای قابل اسکن اضافه کنید و از یک استراتژی کلمه کلیدی که به خوبی برنامه ریزی شده استفاده کنید تا بدانید محتوایی را ایجاد می نمایید که کاربران شما نیاز دارند و به راحتی می توانند آن را در SERP ها پیدا کنند.

3. ایجاد مرجعیت محتوا

با ایجاد اعتبار محتوا، وب سایت خود را به عنوان یک رهبر در صنعت خود قرار می دهید. یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد اعتبار محتوا و بهینه سازی قوی سایت، استفاده از صفحات ستونی و خوشه‌ های موضوعی است. صفحه ستونی قطعه ای از محتوای وب سایت است که موضوع خاصی را که از نزدیک با محصول یا خدمات شما مرتبط است به طور عمیق بررسی می کند. بنابراین اگر شما یک شرکت تجارت الکترونیک دارید که محصول اصلی آن کفش های دویدن است، باید یک صفحه ستونی در مورد کفش های دویدن داشته باشید.

4. سئوی فنی سایت خود را کامل کنید

در حالی که بهبود سئوی فنی ممکن است به نظر کمتر یک کار متمرکز بر کاربر باشد، سه مورد حیاتی وب نقش مهمی در تجربه کاربر دارند: سرعت بارگذاری، پاسخگویی و ثبات بصری. این موارد حیاتی وب را می توان با بهینه سازی تصاویر، استفاده از کش مرورگر و حذف عناصر صفحه بزرگ بهبود بخشید.

شرکت امن اس اس ال اقدامات زیر را برای بهبود سئوی فنی وب سایت توصیه می کند:

ساختار سایت را بهبود ببخشید: قالب URL های شما باید سازگار باشد تا بتوانید به درستی صفحات وب خود را نقشه برداری کنید. یک نقشه سایت XML ایجاد کنید تا ایندکس کردن وب سایت شما برای موتورهای جستجو آسان تر شود.

خزیدن و نمایه سازی را بهینه کنید: حتما وب سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنید تا ربات ها بتوانند با سرعت و دقت بیشتری در آن بخزند.

5. یک استراتژی بک لینک مناسب ایجاد کنید

داشتن یک استراتژی بک لینک قوی یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای سئوی خارج از صفحه و بهینه سازی قوی سایت خود انجام دهید. بک لینک ها پیوندهایی در سایر سایت ها هستند که بازدیدکنندگان را به صفحه ای در سایت شما ارجاع می دهند، برای رشد نیز مهم هستند زیرا به کاربران شما کمک می نمایند تا شما را در SERP پیدا کنند.

6. به طور مداوم تجربه کاربر را تجزیه و تحلیل کنید

تحقیقات UX باید یک فرآیند مداوم باشد، بنابراین حتی زمانی که فکر می کنید وب سایت شما بهینه شده است، به جستجوی عمیق تر ادامه دهید تا ببینید کجا می توانید پیشرفت کنید.

بهینه سازی قوی سایت

کلام آخر

با بهینه سازی قوی سایت، می توانید سایت خود را به صورت حرفه ای سئو کنید تا موتورهای جستجو بتوانند سایت شما را در رتبه های برتر قرار دهند و کاربران به راحتی پیدا کرده و از محتوایتان بهره ببرند، همچنین در صورتی که سایت فروشگاهی دارید، بتوانید محصولاتتان را در معرض دید قرار دهید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :