سئوی تکنیکال یا فنی چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو کلاه سفید سایت

تکنیکال سئو به بهبود جنبه های فنی یک وب سایت به منظور افزایش رتبه صفحات آن در موتورهای جستجو اشاره دارد. ساختن یک وب سایت سریعتر، خزیدن آسانتر و قابل درک، برای موتورهای جستجو جزء بهینه سازی فنی محسوب می شود. سئوی فنی بخشی از سئو داخلی است که بر بهبود عناصر وب سایت شما برای کسب رتبه های بالاتر تمرکز دارد. این برعکس سئوی خارج از صفحه می باشد که در مورد ایجاد یک وب سایت از طریق کانال های دیگر است.

چرا باید سایت خود را از نظر فنی بهینه کنید؟

گوگل و سایر موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتایج ممکن را برای جستجوی خود به کاربرانشان ارائه دهند. بنابراین، ربات های گوگل صفحات وب را بر اساس عوامل متعددی ارزیابی می کنند. برخی از عوامل بر اساس تجربه کاربر است، مانند سرعت بارگذاری یک صفحه.

عوامل دیگر به ربات‌ های موتورهای جستجو کمک می ‌کنند تا بفهمند صفحات شما درباره چه چیزی هستند. بنابراین، با بهبود تکنیکال سئو به موتورهای جستجو کمک می کنید تا سایت شما را بخزند و درک کنند. اگر این کار را به خوبی انجام دهید، ممکن است رتبه های بالاتری داشته باشید.

همچنین برعکس عمل می کند: اگر اشتباهات فنی جدی در سایت خود مرتکب شوید، ممکن است برای شما هزینه داشته باشد.

تصور اشتباه!

این اشتباه است که روی جزئیات فنی یک وب سایت تمرکز کنید تا موتورهای جستجو را راضی نگه دارید. یک وب سایت باید در وهله اول برای کاربران شما خوب کار کند. خوشبختانه، ایجاد یک پایه فنی قوی اغلب با تجربه بهتر هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو به صورت همزمان است.

یک وب سایت که از نظر تکنیکال سئو شده باشد، چه ویژگی هایی دارد؟

برای کاربران سریع بوده و برای روبات های موتور جستجو به راحتی قابل خزیدن است. تنظیم فنی مناسب به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند یک سایت در مورد چیست و از سردرگمی ناشی از، به عنوان مثال، محتوای تکراری جلوگیری می کند. در اینجا، به برخی از ویژگی های مهم یک وب سایت بهینه شده فنی خواهیم پرداخت.

1. سریع است

امروزه صفحات وب نیاز به بارگذاری سریع دارند. در سال 2016، تحقیقات نشان داد که 53 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت تلفن همراه در صورتی که یک صفحه وب در عرض سه ثانیه باز نشود، آن را ترک خواهند کرد. بنابراین اگر وب‌ سایت شما کند است، (تکنیکال سئو رعایت نشده) مردم ناامید می ‌شوند و به وب‌ سایت دیگری می ‌روند، در نتیجه شما این همه ترافیک را از دست خواهید داد.

گوگل می داند که صفحات وب کند، برای کاربران مناسب نیستند، بنابراین آنها صفحات وبی را ترجیح می دهند که سریعتر بارگذاری شوند.

2. برای موتورهای جستجو قابل خزیدن است

موتورهای جستجو از ربات ها برای خزیدن در وب سایت شما استفاده می کنند. ربات ها برای کشف محتوای سایت شما پیوندها را دنبال می نمایند. اما راه های بیشتری برای هدایت روبات ها وجود دارد. به عنوان مثال، اگر نمی‌  خواهید به‌ صفحه خاص بروند، می ‌توانید آن‌ ها را از خزیدن محتوای خاصی مسدود کنید. همچنین می ‌توانید به آنها اجازه دهید در یک صفحه بخزند، اما به آنها بگویید که این صفحه را در نتایج جستجو نشان ندهند یا پیوندهای موجود در آن صفحه را دنبال نکنند.

3. ایمن است

یک وب سایت تکنیکال سئو، یک وب سایت امن است. امروزه ایمن کردن وب سایت شما برای تضمین حریم خصوصی کاربران یک نیاز اساسی می باشد. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی وب سایت (وردپرس) خود انجام دهید و یکی از مهم ترین کارها پیاده سازی HTTPS است.

HTTPS مطمئن می شود که هیچ کس نمی تواند داده هایی را که بین مرورگر و سایت ارسال می شود، رهگیری کند. بنابراین، برای مثال، اگر افراد وارد سایت شما شوند، اعتبار آنها امن است. برای پیاده سازی HTTPS در سایت خود به یک گواهی به اصطلاح SSL نیاز دارید. گوگل اهمیت امنیت را تصدیق می کند.

4. Plus: دارای نقشه سایت XML است

به عبارت ساده، نقشه سایت XML لیستی از تمام صفحات سایت شما است. این به عنوان یک نقشه راه برای موتورهای جستجو در سایت شما عمل می کند. با آن، مطمئن خواهید شد که موتورهای جستجو هیچ محتوای مهمی را در سایت شما از دست نخواهند داد. نقشه سایت XML اغلب در پست‌ ها، صفحات، برچسب‌ ها یا سایر انواع پست سفارشی دسته ‌بندی می ‌شود و شامل تعداد تصاویر و آخرین تاریخ اصلاح برای هر صفحه است.

تکنیکال سئو

کلام آخر

تکنیکال سئو مانند تمامی موارد دیگر برای بالا بردن ترافیک سایت، ضروری است. شما می توانید سئو سایت خود را به دست متخصصان ما بسپارید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :