سئو فنی چیست؟

دسته بندی ها : سئو مهشید میکانیک
سئو فنی

سئو فنی یا Technical SEO بخشی از سئوی در صفحه(On-page SEO) و درواقع بهینه سازی وب سایت و سرور است. برای کمک به بهبود رتبه های ارگانیک، این نوع سئو به عنکبوت های موتور جستجو کمک می کند تا سایت شما را به خوبی crawl و index کنند.

شما می توانید بهترین سایت را با محتوایی عالی داشته باشید.اما اگر سئو فنی شما بهم ریخته باشد چه میشود؟ در اینصورت شما رتبه بندی نمی شوید.

اهمیت سئو فنی برای وب سایت شما

در ابتدایی ترین سطح، گوگل و سایر موتورهای جستجو باید بتوانند صفحات وب سایت شما را پیدا، خزش(Crawl)، نمایش(Render) و نمایه سازی(Index) کنند.

موتورهای جستجوگر در نتایج جستجو به وب سایتهایی که ویژگیهای فنی خاصی را نشان می دهند – مثل اتصال ایمن، طراحی پاسخگو یا زمان بارگیری سریع – اهمیت می دهد و سئو فنی کاری است که شما باید برای اطمینان از انجام این کار توسط وب سایت خود، انجام دهید.

سئو فنی
سئو فنی

چک لیست سئو فنی

شما هرچه دسترسی گوگل به محتوای خود را آسان تر کنید، شانس بیشتری برای رتبه بندی دارید. در پایین لیستی از مراحل مهمی که می توانید برای اطمینان از بهینه بودن سئو فنی وب سایت خود انجام دهید، مشاهده خواهید کرد.

با پیروی از این دستورالعمل ها، می توانید اطمینان حاصل کنید که امنیت و ساختار سایت شما انتظار الگوریتم های موتور جستجو را برآورده می کند یا خیر و در نتیجه جستجو پاداش می گیرید.

این دستورات عبارتند از:

 1. از SSL استفاده کنید.
 2. اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای موبایل مناسب است.
 3. سرعت سایت خود را بالا ببرید.
 4. مشکلات محتوای تکراری وب سایت تان را برطرف کنید تا موتورهای جستجو را گیج نکند.
 5. یک نقشه سایت XML ایجاد کنید.
 6. بررسی کنید که وب سایت تان پیوندهای مرده(Dead Links) نداشته باشد.
 7. فعال کردن AMP را در نظر بگیرید.
 8. نشانه گذاری داده های ساختاریافته(Structured data markup) را به وب سایت خود اضافه کنید.
 9. سایت خود را با Google Search Console و Bing Webmaster Tools ثبت کنید.
سئو فنی

مشخصات یک وب سایت بهینه شده فنی

وب سایت اگر از نظر فنی بهینه شده باشد، برای کاربران سریع و برای ربات های موتور جستجو آسان است. سئو فنی مناسب به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند یک سایت چیست و از سردرگمی ناشی از محتوای تکراری جلوگیری می کند.

علاوه بر این، بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را با پیوندهای غیر فعال به بن بست نمی فرستد.

نتیجه گیری

سئو فنی به طور خودکار شما را به رتبه بالای Google یا Bing نمی رساند اما نادیده گرفتن آن، تضمین می کند که این اتفاق نمی افتد. یک وب سایت کُند یا دارای باگ توسط موتورهای جستجو جریمه می شوند، در نتیجه شما را از دستیابی به اهداف بازاریابی دیجیتال باز می دارد.

به همین دلیل، ما شما را تشویق می کنیم که سئو فنی را جدی بگیرید، وب سایت خود را کنترل کرده و برخی از پیشنهادات ذکر شده در مطالب بالا را اجرا کنید چون آنها کمک زیادی به تقویت سئوی وب سایت شما می کنند.

منبع

مهشید میکانیک
مهشید میکانیک

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :