تاثیر برچسب ها بر رتبه بندی گوگل

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو سایت در 1403

یک وب ‌سایت معمولاً محتوا را از طریق دسته ‌بندی موضوعات محتوا سازمان‌ دهی می  ‌کند، به گونه ‌ای که کاربران می ‌توانند به راحتی به موضوعات مورد علاقه از طریق سیستم ناوبری منو پیمایش کنند. تاثیر برچسب در سئو به دلایل مختلفی بستگی دارد، درواقع برچسب ‌ها راهی اضافی برای کاربران جهت پیمایش به محتوای مشابه هستند؛ اما برچسب ها معمولاً بخشی از ناوبری رسمی سایت نیستند.

هنگامی که کاربر خواندن یک صفحه وب را تمام می کند، ممکن است پیوندهایی (به نام برچسب) با کلمات کلیدی پیدا کند که به محتوای مشابه پیوند دارند، در این مقاله موارد مفیدی را در مورد برچسب ها آورده ایم؛بنابراین در ادامه با ما همراه شوید.

تفاوت بین دسته ها و برچسب ها

دسته‌ ها معمولاً بخش ‌هایی از یک وب ‌سایت هستند که می ‌توان آن‌ ها را از منوی واقع در بالای صفحه وب پیمایش کرد. هدف دسته بندی ها سازماندهی محتوا در طبقه بندی منطقی موضوعات می باشد. هدف از تگ ها یا همان برچسب ها کمک به بازدیدکنندگان سایت برای کشف موضوعات مشابه است. برچسب ها معمولاً در ابتدا و یا انتهای یک مقاله نمایش داده می شوند و گاهی اوقات در جای دیگری در سمت راست یا چپ صفحه قابل مشاهده هستند.

تاثیر برچسب در سئو

استفاده از برچسب‌ها می ‌تواند راهی برای کمک به گوگل برای کشف صفحات وب بیشتر در مورد موضوعات مشابه باشد.  برچسب ‌ها در طول چندین سال گذشته تا حد زیادی مورد توجه قرار نگرفته‌ اند. اتکای بیش از حد به برچسب ها می تواند صفحاتی را ایجاد کند که برای گوگل مفید نباشد و امتیازی منفی ایجاد کند.

تاریخچه استفاده از برچسب پست وبلاگ

وبلاگ نویسان در گذشته با استفاده از کلمات کلیدی موجود در برچسب ها به مقالات دیگر در یک سایت پیوند می دادند؛ زیرا بر این باور بودند که کلمات کلیدی استفاده شده در برچسب ها ممکن است موتورهای جستجو را تحت تاثیر قرار دهند تا آن مقالات را برای کلمات کلیدی استفاده شده در برچسب ها رتبه بندی کنند. چیزی که در نهایت اتفاق افتاد این بود که یک سایت با امتیازها یا صدها صفحه آرشیو برچسب که به مقالات پیوند می ‌خوردند پر می‌شد، در حالی که بسیاری از صفحات آرشیو برچسب‌ ها عمدتاً مقالات مشابهی را فهرست می‌ کردند.

آن صفحات برچسب اساساً به محتوای تکراری تبدیل شدند؛ از این رو تمرین استفاده از برچسب ها برای پیوند دادن محتوا، محبوبیت خود را از دست داد. استفاده از برچسب ها برای کمک به کاربران برای یافتن محتوای مشابه می تواند بدون ایراد باشد.

اما استفاده بیش از حد از برچسب ها می تواند مشکل ساز شود و نیاز به راه حل های فنی سئو برای مشکلات اساسی خود ایجاد کند.

تاثیر برچسب در سئو

کلام آخر

برای بهینه سازی سایت خود لازم است موارد مهم و مورد توجه گوگل را که دائما در حال تغییر است، بررسی کنید تا بتوانید مطابق با خواسته های آن موارد را انجام دهید، موارد گوناگونی در سئو تاثیرگذار هستند و در صورتی که شما اطلاعات جامعی در این موارد ندارید، می توانید با شرکت های معتبری مانند امن اس اس ال مشورت کنید و سئو سایت خود را به متخصصان این شرکت بسپارید تا با توجه به تاثیر برچسب در سئو و دیگر موارد مهم مانند سئو فنی، سئو درون صفحه و خارج صفحه، سایت شما را بهینه سازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با در تماس باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :