هر آنچه که باید در مورد تفاوت بین گواهینامه SSL رایگان و پولی بدانید

دسته بندی ها : امنیت, گواهینامه ssl, گواهینامه ssl پریا اصبری
The difference between free and paid ssl

تفاوت SSL رایگان و پولی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. در عصری که هر روز تعداد تلاش های هک و فعالیت های کلاهبرداری در حال افزایش می باشد، صاحبان وب سایت ها و کاربران آنلاین نگران امنیت خود هستند. در نتیجه، نصب گواهی SSL پیش نیاز هر وب سایتی شده است. گواهینامه های SSL نه تنها به عنوان یک سلاح ارزشمند برای امنیت وب عمل می کنند، بلکه می توانند به شما کمک کنند تا رتبه موتورهای جستجو را افزایش دهید. هنگامی که گواهی SSL اعمال می شود، داده ها فقط برای سروری که اطلاعات را به آن ارسال می کنید، قابل خواندن است.

دو نوع گواهینامه SSL داریم:

گواهی SSL رایگان

همانطور که از نامش مشخص است، در این گواهی ها برچسب قیمتی وجود ندارد. هدف از ارائه رایگان گواهی SSL این بود که دسترسی به HTTPS برای همه وب سایت ها در دسترس باشد. گواهینامه های SSL رایگان به دو دسته تقسیم می شوند:

  • گواهینامه های خود امضا: گواهینامه هایی که توسط صادرکننده امضا می شوند.
  • گواهینامه هایی که توسط یک Certificate Authorities (CA) امضا شده اند.

گواهینامه های SSL پولی

برای تجهیز یک وب سایت به این گواهینامه ها، باید هزینه آن را پرداخت کنید که توسط یک مرجع معتبر گواهی (CA) صادر و امضا می شود. می توانید آن را مستقیماً از وب سایت مرجع صدور گواهینامه دریافت کرده یا از اشخاص ثالث به نام “نمایندگی های فروش” خریداری نمود.

تفاوت های کلیدی بین SSL رایگان و SSL پولی

گواهینامه های SSL رایگان فقط دارای گزینه اعتبار دامنه (DV) هستند. گواهینامه DV فقط برای ارائه سطح اولیه احراز هویت استفاده می شود. در حالی که گواهینامه های SSL پرداخت شده دارای گزینه های OV & EV هستند که برای محافظت از وب سایت های تجاری کاملاً ضروری می باشند.

مدت اعتبار

گواهی SSL رایگان ارائه شده توسط CA های معروف به مدت 30-90 روز صادر می شود. در نتیجه، مالک وب سایت باید گواهی نامه را هر 30-90 روز تمدید کند. در مورد گواهینامه های پولی، می توان آنها را برای مدت 1-2 سال صادر کرد.

پشتیبانی

فروشندگان گواهینامه های پولی متعهد هستند که به صورت شبانه روزی از مشتریان خود پشتیبانی کنند اما، نوع رایگان به مشتریان خود پشتیبانی قابل توجهی ارائه نمی دهد، زیرا آنها توانایی مالی ندارند. اگر در رابطه با SSL رایگان به کمک نیاز دارید، باید تعدادی از پست های قدیمی انجمن را برای پیدا کردن آن جست‌وجو نمایید.

سطح اعتماد

گواهینامه های رایگان تنها به تأیید سطح دامنه کمک می کنند. با داشتن گواهینامه های OV & EV، شاخص های بصری مانند نام کسب و کار در آدرس URL، اطلاعات گواهی و مهرهای سایت بهتر ارائه می شود.

ضمانتنامه

گواهینامه های SSL پولی دارای گارانتی هستند که نوع رایگان از آن بی بهره می باشند.

کدام گواهینامه SSL/TLS برای وب سایت های تجارت الکترونیک ایده آل است؟

گواهینامه های پرداخت شده SSL/TLS، یعنی دارای تأییدیه (OV) یا اعتبارسنجی گسترده (EV) از مراجع معتبر صدور گواهینامه، طی فرآیندی دقیق امنیت کامل را فراهم می کنند. همچنین نشانگرهای قابل اعتماد مانند مهر امنیت سایت، نام سازمان را در نوار آدرس مرورگر وب ارائه می دهند تا کاربران احساس امنیت کرده و اطلاعات پرداخت خود را به اشتراک بگذارند.

نتیجه

گواهینامه های SSL رایگان یک گزینه عالی برای افرادی است که می خواهند وبلاگ یا وب سایت کوچک را ایمن کنند انتخابی ایده آل می باشد. اما وقتی صحبت از تجارت واقعی می شود، گواهینامه های SSL پولی می توانند با القای اعتماد در ذهن مشتری درآمد سایت را افزایش دهند.

انواع گواهینامه های SSL
انواع گواهینامه های SSL

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :