معرفی شاخه های مختلف دیجیتال مارکتینگ

دسته بندی ها : مقالات پریا اصبری
شاخه های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال راهی موفق برای دستیابی به نتایج معنادار در کسب و کار است. اما برای رسیدن به این هدف، باید بدانیم که این استراتژی در مورد چیست، چگونه کار می کند و انواع شاخه های دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنیم. ما این راهنما را ایجاد کردیم تا به شما کمک کنیم در مورد این موضوع بیشتر بدانید. در اینجا، موثرترین انواع دیجیتال مارکتینگ، مزایا و اهداف آنها، به همراه زمان و نحوه استفاده از هر یک از آنها را خواهید دید.

انواع شاخه های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا

مخاطبان نیازمند کسب اطلاعات در مورد چگونگی حل مشکلات یا برآورده کردن نیاز های خود هستند. اگر برند شما آن را از طریق محتوای باکیفیت و مفید در اختیار آنها قرار دهد، اعتمادشان را به دست خواهید آورد. بنابراین، کسب ‌و کار شما در بازار جایگاه ویژه ای را به دست می ‌آورد. این روش شامل ارائه پاسخ به سوالات مخاطبان با انتشار محتوای مفید است.

ممکن است در وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل ها یا کانال های دیگر انجام شود. حتی فرمت های خاصی برای دستگاه های تلفن همراه وجود دارد.

بازاریابی محتوا ممکن است با توجه به اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اما رایج ترین آنها تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ است که اگر از محتوای مرتبط با استراتژی های دیگر مانند بازاریابی ایمیلی استفاده کنید، واجد شرایط بیشتری خواهند بود.

2. SEO (بهینه سازی موتور جستجو)

وقتی تولید محتوا را در شرکت خود شروع می کنید، عموم مردم باید بتوانند آن را پیدا کنند. سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو از شاخه های دیجیتال مارکتینگ بوده و به محتوای شما اجازه می دهد تا در رتبه های برتر موتورهای جستجو قرار گیرد. به این ترتیب، وب سایت شما توسط شخصی پیدا می شود که به طور فعال به دنبال چیزی است که شما ارائه می دهید.

برای اعمال سئو، باید کلمات کلیدی را بدانید. سپس، باید محتوای خود را بر اساس این شرایط توسعه دهید. طبق ژورنال موتورهای جستجو، 91.5 درصد از ترافیک وب توسط سایت های فهرست شده در صفحه اول گوگل به اشتراک گذاشته می شود. اولین جستجوی ارگانیک گوگل، خود 32.5 درصد از ترافیک را جمع آوری می کند و 51 درصد از کل ترافیک وب سایت از جستجوی ارگانیک است. ترافیک ارگانیک همان ترافیکی می باشد که شما از طریق محتوای با کیفیت توسط جستجو در Google یا Bing پیدا می شود.

3. SMM (بازاریابی رسانه های اجتماعی)

SSM یا بازاریابی رسانه های اجتماعی، همانطور که از نام آن پیداست، روشی است که از طریق رسانه های اجتماعی برای تبلیغ برند، محصول یا محتوا استفاده می کند. مانند بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)، می توان آن را به صورت ارگانیک، پرداخت برای تبلیغات یا هر دو به طور همزمان انجام داد. شما می توانید محتوای خود را در رسانه های اجتماعی منتشر کنید یا تبلیغات ایجاد کرده و برای دسترسی به یک جامعه خاص هزینه ای پرداخت کنید.

4. تبلیغات پولی

روش هایی برای پرداخت هزینه رسانه در وب وجود دارد. همانطور که در SSM توضیح دادیم می توانید در شبکه های اجتماعی و همچنین در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ تبلیغ کنید. تبلیغات پولی ساخته شده برای موتورهای جستجو در بالای SERP، قبل از نتایج ارگانیک ظاهر می شود. این نوع از شاخه های دیجیتال مارکتینگ ممکن است مدل های پرداخت متفاوتی داشته باشد. رایج ترین آنها عبارتند از:

PPC یا پرداخت به ازای کلیک: پرکاربردترین مدل پرداخت برای رسانه ها در وب است و تقریباً در همه استراتژی های بازاریابی دیجیتال از آن استفاده می شود.

CPM یا هزینه به ازای هر مایل: نمایش‌ها مدل رایج دیگری است. زمانی که با یک کلمه کلیدی کوتاه کار می کنید سودمندتر می باشد. معمولاً مدل PPC راهی برای پرداخت فقط برای آنچه استفاده می شود، است.

شاخه های دیجیتال مارکتینگ

کلام آخر

ما در این مقاله چند نمونه از شاخه های دیجیتال مارکتینگ را مورد بررسی قرار دادیم. شما می توانید با همکاری شرکت های دیجیتال مارکتینگی مانند امن اس اس ال کسب و کار خود را بهبود بخشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :