انواع بک لینک

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
پیوند داخلی

دستیابی به بک لینک قسمت مهمی از یک پروژه سئو است. پیوندها به موتورهای جستجو می گویند که یک سایت به رسمیت شناخته شده و قابل اعتماد است، بنابراین شایسته است که در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) جایگاه برتر را کسب کند.

اما فقط تعداد بک لینک نیست که برای موتورهای جستجو اهمیت داشته باشد. کیفیت و نوع بک لینک نیز اهمیت زیادی دارد.

بسته به نوع پیوند ، انواع بک لینک ها دارای سطوح مختلفی از تأثیرگذاری در رتبه بندی موتورهای جستجو و نتایج به دست آمده می باشند. بقیه این پست به انواع مختلف لینک دهنده ها می پردازند ، ارزش آنها را توضیح می دهند و نکاتی را برای نحوه دستیابی به با ارزش ترین و مؤثرترین بک لینک ها ارائه می دهند.

3 عاملی که بر ارزش انواع بک لینک تأثیر می گذارند

قبل از اینکه لیستی کامل از انواع بک لینک را مرور کنیم، مهم است که بدانیم چه چیزی باعث ایجاد لینک می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، بک لینک ها همه در یک سطح قرار ندارند. عوامل مختلفی وجود دارد که می توانند بک لینک ها از سایرین با ارزش تر کنند.

همچنین در صورتی که بک لینک از کیفیت لازم برخوردار نباشد برای سئو سایت مضر است.

انواع بک لینک

3 عامل اصلی تأثیرگذاری در انواع بک لینک شامل موارد زیر است:

1. اختیار سایت لینک دهنده

با ارزش ترین انواع بک لینک از طریق وب سایت های با کیفیت ارائه می شود. پیوندها از سایت‌هایی که به عنوان منابع معتبر شناخته می شوند، نسبت به پیوندهایی از سایتهای با کیفیت پایین و با کیفیت کمتر، سیگنالهای مثبت بیشتری را به موتورهای جستجو ارسال می کنند.

برای تعیین ارزش یک لینک می توانید به سایت الکسا مراجعه کنید. هرچه رتبه الکسا از سایت لینک دهنده بهتر (یعنی پایین تر) باشد، پیوند برای سئو بهتر است. سایتهای دارای رتبه الکسا پایین نسبت به سایتهایی که دارای رتبه الکسا زیاد هستند معتبرتر هستند. می توانید با استفاده از ابزارهای سایت الکسا که در مرورگر نصب می‌شوند، رتبه الکسا سایت را بررسی کنید.

2. Do Follow یا No Follow

هنگامی که یک ناشر بک لینک به وب سایت خود اضافه می کند، می توانند از کد HTML استفاده کنند تا پیوند را به صورت “Dolink” یا “Nolink” تنظیم کنند.

    پیوندهای دنبال شده به موتورهای جستجو می گویند که به این لینک ها توجه کنند و ارزش SEO را نشان دهند.

    هیچ قانونی جدا از ارزش خود بک لیک برای موتورهای جستجو وجود ندارد که پیوندها را نادیده بگیرند و به آنها ارزش SEO کمتری بدهند

از آنجا که برخی از انواع بک لینک ، سیگنالهای بهتری را به موتورهای جستجو ارسال می کنند از هر پیوند دیگری با ارزش تر هستند.

برای دانستن اینکه بک لینک از نوع Do Follow است یا No Follow، می توانید از افزونه NoFollow Simple Chrome استفاده کنید تا کد لینک را به راحتی بررسی کنید.

3. مکان پیوند در سایت

با ارزش ترین لینک ها در محتوای اصلی بدنه سایت قرار می گیرند. ممکن است پیوندها وقتی در هدر، فوتر یا نوار کناری صفحه ظاهر می شوند، همان مقدار ارزش را از موتورهای جستجو دریافت نکنند. این یک عامل مهم است که باید در خاطر داشته باشید و به دنبال ایجاد بک لینک های با کیفیت باشید. به دنبال ایجاد لینک هایی باشید که در محتوای اصلی یک سایت درج شده باشد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :