بررسی انواع گوگل و تبلیغات آن

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
موتور جستجو گوگل کروم

در صورتی که تبلیغات گوگل بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد، احتمالا به دنبال راه هایی برای افزایش عملکرد هستید تا  کلیک های باکیفیت و بیشتری را به دست آورید. ما در این پست انواع گوگل و تبلیغات آن را بررسی کرده ایم تا بتوانید بهترین روش برای کسب و کارتان را انتخاب نمایید.

انواع تبلیغات گوگل

9 نوع کمپین تبلیغاتی گوگل وجود دارد و در هر کمپین قالب ها و تبلیغاتی متفاوتی وجود دارد.

1. کمپین های جستجوی گوگل

کمپین های جستجو به عنوان نوع “OG” تبلیغات گوگل شناخته می شوند و شما برای کلمات کلیدی مرتبط پیشنهادی می دهید تا زمانی که افراد چیزی مرتبط (یا مشابه) با آن کلمات کلیدی را در گوگل جستجو می کنند، تبلیغ شما در بالای صفحه نتایج نمایش داده می شود.

این کمپین برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسب و کاری می تواند از این نوع کمپین تبلیغاتی گوگل استفاده کند. با این حال، از آنجایی که کمپین‌ های جستجوی استاندارد بسیار به جستجوهای با هدف تجاری وابسته هستند، می‌ توانند برای کسب ‌و کارهایی که تلاش می‌ کنند سرنخ‌ ها یا خریدها را هدایت کنند، مؤثر باشند.

مزایا و معایب تبلیغات جستجوی Google

 • راه اندازی آسان
 • هدف قرار دادن کاربران بر اساس کلمات کلیدی خاص به این معنی است که شما ترافیک با هدف بالاتری جذب می کنید.
 • ترافیک با هدف بالا به معنای بازگشت سرمایه بالا است. میانگین بازگشت سرمایه برای تبلیغات جستجو 200٪ است.

2. انواع گوگل و کمپین های Google Display

کمپین های نمایشی کاملاً متفاوت از کمپین های جستجو هستند، زمانی که شخصی به طور فعال در حال جستجوی چیزی است ظاهر می شود، آنها مبتنی بر تصویر هستند و در وب سایت های موجود در Google Display Network (GDN) به صورت غیرفعال نشان داده می شوند.

چگونه کار می کنند: کمپین های نمایش همه چیز در مورد این است که شما به چه کسانی و در کجا نشان می دهید. به جای هدف قرار دادن کلمات کلیدی، مکان ها، مخاطبان و موضوعات را هدف قرار می دهید.

این کمپین برای چه کسانی مناسب است؟

بزرگترین مزیت تبلیغات Google Display این است که باعث آگاهی از نام تجاری می شود؛ زیرا حجم بالایی از برداشت های مرتبط را به دست می آورد و افزایش آگاهی از برند منجر به نتایج بهتر با کمپین های دیگر شما می شود.

این امر در صورتی مفید است که کسب و کار شما در یک بازار خاص قرار می گیرد و کمپین های جستجوی شما کند هستند.

انواع تبلیغات Google Display

تبلیغات نمایش تک تصویری: اینها تبلیغات ثابتی هستند که از طرح هایی که قبلا ایجاد شده است، آپلود می کنید.

تبلیغات نمایشی واکنشگرا (RDA): مشابه تبلیغات جستجوی واکنشگرا، RDAها ترکیبی از تصاویر و متن هستند تا بهترین تبلیغات ممکن را در مکان های مختلف ارائه دهند.

مزایا و معایب تبلیغات Google Display

 • به طور کلی ارزان تر از کمپین های جستجو است.
 • تبلیغات بصری می تواند برای مخاطبان جدید جذاب تر باشد.

هزاران گزینه هدف گیری قابل تنظیم دارند (در واقع می توانید کلمات کلیدی را با تبلیغات نمایشی هدف قرار دهید، اما مخاطبان و موضوعات رایج تر هستند.)

3. کمپین های ویدیویی

تبلیغات ویدیویی که می توانند در ویدیو یا محتوای وب سایت نشان داده شوند، نحوه کار بدین صورت است که کمپین ‌های ویدیویی مشابه کمپین‌ های نمایشی عمل می‌ کنند، به این صورت که شما پیشنهاد می ‌دهید ویدیوی خود را در مکان‌ های خاص در YouTube یا در سراسر وب برای مخاطبان خاص نشان دهید. تفاوت اصلی این است که کمپین های ویدیویی انواع مختلفی از قالب های تبلیغاتی در دسترس دارند.

انواع گوگل و تبلیغات کمپین های ویدیویی برای چه کارهایی مناسب هستند؟

کسب و کارهایی که توصیف محصول یا پیشنهادی دارند ممکن است از کمپین های ویدیویی بهره مند شوند تا بتوانند به جای اینکه در مورد آن به آنها بگویند، پیشنهادی را به مخاطبان خود نشان دهند. از آنجایی که عملکرد آنها مشابه کمپین های نمایشی است، این نوع کمپین تبلیغاتی گوگل می تواند برای کسانی که به دنبال افزایش آگاهی از برند در بازارهای هدف خاص هستند، ایده آل باشد.

انواع تبلیغات ویدیویی گوگل

انواع تبلیغات Google Video که می توانید ایجاد کنید به شرح زیر است:

تبلیغات درون جریانی قابل رد شدن: تبلیغات ویدیویی که قبل، در طول یا بعد از محتوای پخش شده ظاهر می ‌شوند و بینندگان می ‌توانند پس از 5 ثانیه از آن رد شوند.

تبلیغات درون جریانی غیرقابل رد شدن: تبلیغات ویدیویی که قبل، در حین یا بعد از پخش محتوای پخش شده ظاهر می‌شوند و بینندگان باید تمام آن را تماشا کنند (حداکثر 15 ثانیه).

تبلیغات ویدیویی درون فید: تصویر کوچکی از ویدیوی شما با متنی که از بینندگان دعوت می ‌کند تا برای مشاهده بیشتر کلیک کنند. این موارد در مکان ‌هایی مانند نتایج جستجوی YouTube، در کنار ویدیوهای مرتبط YouTube و موارد دیگر ظاهر می ‌شوند.

تبلیغات خارج از جریان: تبلیغات ویدیویی فقط برای موبایل که فقط در سایت‌ های Google Video Partner نشان داده می‌ شوند.

تبلیغات سرصفحه: فقط به صورت رزرو از طریق نماینده فروش Google در دسترس است، این تبلیغات به صورت خودکار بدون صدا تا 30 ثانیه پخش می شوند. آنها در بالای فید صفحه اصلی YouTube ظاهر می شوند.

انواع گوگل

کلام آخر

انواع  گوگل و تبلیغات متنوعی وجود دارد و افراد می توانند به عنوان استراتژی بازاریابی به کار ببرند. شما می توانید برای بازاریابی بیشتر با کارشناسان مجموعه امن اس اس ال مشورت کنید، ما در این مجموعه در تلاشیم تا شما در کسب و کار خود پیشرفت کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :