ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
کلمه کلیدی چیست

ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی را می شناسید؟ آیا می دانید تا چه اندازه در سئو سایت اهمیت دارند؟ کلمات کلیدی همان چیزی است که افراد وقتی در اینترنت به دنبال چیزی می گردند در موتور جستجو تایپ می کنند وایده ها و موضوعاتی میباشند که خبر از کلیت محتوای سایت شما می دهند.

چند نمونه از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی

WordStream’s Keyword Tool

ابزار کلمه کلیدی WordStream به شما امکان می دهد طیف خاصی (گروه کلمات کلیدی مرتبط) را هدف قرار دهید، پیشنهادات بیشتری به شما داده و همچنین به شما امکان می دهد آنها را بر اساس یک موضوع مشترک برای راه اندازی آسان گروه تبلیغات گروه بندی کنید.

این ابزار جستجوی کلمات کلیدی به شما امکان جستجو به صورت رایگان می دهد، پس از آن باید برای WordStream Advisor خود ثبت نام کنید تا از آن بتوانید استفاده کنید.

ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی
ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی

ابزار جستجو Soovle

اگر چندین کانال دارید که می خواهید برای آنها جستجوی کلمات کلیدی انجام دهید Soovle به شما امکان می دهد بیشترین کلمات کلیدی تایپ شده را در چندین موتور جستجو بر اساس ریشه کلمه کلیدی که به آن می دهید جستجو کنید. حتی شامل آمازون و eBay نیز می شود.

نه تنها استفاده از آن یک ابزارهای جستجو کلمات کلیدی عالی بوده، بلکه همچنین یک ایده پرداز عالی است که می توانید به آرامی ایده های خود را تایپ کرده و به آن اجازه دهید ایده ها را به صورت خودکار تولید کند.

 Ubersuggest

Ubersuggest هر کلمه کلیدی را که به آن می دهید می گیرد و بلافاصله لیستی تقریباً نامحدود از تغییرات کلمه کلیدی با الفبا و عددی از کلمه کلیدی اصلی شما را در اختیارتان قرار می دهد.

حتی می توانید با افزودن “bounce house ab، ac، ad” این کار را بیشتر کنید تا کلمات کلیدی بیشتری را کشف کرده که به طور بالقوه می توانید پیشنهاد دهید یا برای اهداف SEO استفاده کنید.

Serpstat

Serpstat یک پلت فرم SEO است و تحقیقات کلمات کلیدی یکی از عملکردهای آن است. این ابزار دارای برخی از ویژگی های منحصر به فرد است که می تواند به شما کمک کند وب سایت خود را بهینه سازی کنید و همچنین از سایت های رقبا نیز پیشی بگیرید.

برخلاف ابزارهای مشابه، Serpstat یک بستر صفحه محور برای تجزیه و تحلیل دقیق رقابت است. شما می توانید رقبا را پیدا کرده و کلمات کلیدی گمشده را برای یک URL یا حتی کل دامنه ها تعریف کنید. همچنین می توانید داده های موقعیت تاریخی را برای طیف وسیعی از صفحات سازماندهی شده توسط عبارت مشاهده کنید، همچنین ببینید کدام صفحات دارای رتبه و توزیع رتبه آنها به صورت درصد کاهش یافته اند، اگر بخواهید داده های دو دوره زمانی مختلف را مقایسه کنید بسیار مفید است. تغییرات را در طول زمان بر اساس به روزرسانی الگوریتم و سایر عوامل مشاهده کنید.

Serpstat همچنین به شما امکان می دهد سوالات و پیشنهادات جستجو را مشاهده کنید. این داده ها براساس درخواست های جستجوی واقعی ساخته شده اند، به این معنی که شما می توانید با استفاده از این ویژگی ایده های جدیدی برای ایجاد محتوای رانندگی ترافیکی که مردم در واقع به دنبال آن هستند، ارائه دهید.

ابزار جستجو Google Keyword Planner

Google Keyword Planner بعنوان آلفا و امگا از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی در نظر گرفته می شود. برای دسترسی به آن باید یک حساب AdWords داشته باشید و این بدان معنا نیست که برای استفاده از آن مجبورید هزینه ای پرداخت کنید، همچنان رایگان است.

Google Keyword Planner برخی از آمارهای شسته و رفته مانند جستجوی متوسط ​​ماهانه، سطح رقابت (بالا، متوسط ​​یا پایین)، متوسط ​​هزینه برای هر کلیک و موارد دیگر را به شما نشان می دهد.

Google Keyword Planner به شما پیشنهادهای دقیق کلمات کلیدی را نمی دهد اما در واقع یک قدم جلوتر می رود و مترادفات و تغییرات بیشتر از بسیاری از ابزارهای دیگر را نشان می دهد.

سخن نهایی

شما به عنوان صاحب یک سایت باید از مرتبط ترین کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید تا در هنگام جستجو از طرف کاربران مختلف، شانس بیشتری داشته باشید که آنها سایت شما را در نتایج جستجو بیابند.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :