انواع برند را بشناسید

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
انواع مدل های برند

از برند و انواع برند ها چقدر اطلاعات دارید؟ یک طرح، نام، نماد یا هر ویژگی دیگری که محصول یک سازمان را از رقبای خود متمایز می کند، برند نامیده می شود. برندها با بازاریابی و تبلیغات در تجارت مرتبط هستند. از طرف دیگر، مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی و ارتباطی یک شرکت ممتاز یا محصولی از آن جهت ایجاد تصویری ماندگار در ذهن مشتری برند نامیده می شود.

بسته به ماهیت آنها انواع مختلفی از برندها وجود دارد. بگذارید یک به یک نگاه کنیم.

همچنین با توجه به تعدد نوع برندها، بخشی از آنها در این محتوا و بخشی دیگر را در محتوای بعدی معرفی خواهیم کرد.

انواع برند

1) برند خدمات

این نوع شامل اضافه کردن ارزش خدمات به مارک است. توسعه برند خدمات، در یک محصول تجاری دشوارتر از سایر برندها تلقی می شود زیرا عرضه مارک های خدمات نامحسوس است. پس از توسعه، جلوگیری از رقابت بسیار مفید است زیرا توسعه و اثبات نام تجاری از نظر قیمت گذاری بسیار سخت است.

بسیاری از مارک های آنلاین جدید مانند مارک های اشتراک ایجاد شده اند که در آن افراد برای دسترسی به خدمات یا محصولات پول می پردازند و اینها به سرعت شور و انتظارات فن آوری را برای برندهای خدمات و محصولات به چالش می کشند. به عنوان مثال، ارزش یکپارچه و درک شده محصولاتی که همراه با برنامه ها هستند. خطوط هوایی Southwest نمونه ای از خدمات برند است.

انواع برند

مارک شخصی مناسب برای تجارت یک نفره

2) برند شخصی

مارک های شخصی به عنوان یک برند منحصر به فرد شناخته شده و از آنها به عنوان مارکی تعریف می شود که شخص در اطراف خود برای ارتقاء فرصت های شغلی خود ساخته است. این امر با نحوه استفاده مردم از بازار و فروش خود و یا از طریق رسانه ها مرتبط است. برند شخصی فاقد یک مدل تجاری است که برای استراتژی تجارت لازم است.

3) برند محصول

تصورات مربوط به کالا یا کالای مناسب به طوری که از قابلیت عملکردی فراتر رود، یک محصول تجاری نامیده می شود. مارک های محصولات در صنایع FMCG بسیار رایج است. مواد شوینده Tide  نمونه ای از برند محصولات است.

4) برند فعال

این نام تجاری مترادف با هدف است که در آن تراز منحصر به فرد بودن و ذهن مشتریان را مشخص می کند.

5) برند سازمان های غیردولتی

یک نام تجاری که بیشتر جهت جمع آوری کمک مالی برای برای هدایت مأموریت های اجتماعی اختصاص یافته و بیشتر به تجارت غیرانتفاعی اختصاص می یابد. Greenpeace نمونه كلاسيك يك سازمان غيردولتي است كه فقط براي ارتقاء مشكلات زيست محيطي كار مي كند.

6) برند عمومی

برندی که متعلق به دولت و تحت مدیریت آن است، نام تجاری عمومی است. در بعضی مواقع حتی دولت از نظر مردم عادی به عنوان یک برند عمومی دیده می شود.

مارک لوکس پرطرفدار در دنیا

7) برند لوکس

همانطور که از نام این محصول پیدا شده است، نوعی برند است که کیفیت بالاتری را با قیمت بالاتر ارائه می دهد و یکی از انواع برند پرطرفدار در دنیا محسوب می شود. مارک های لوکس برای مشتریان انتخاب شده یک بازار دارند. این برند درگیر کاهش قیمت نیست بلکه بیشتر به ارائه خدمات حق بیمه برای مشتریان خود اختصاص دارد. ساعتهای رولکس نمونه ای عالی از یک برند لوکس هستند.

8) برند ارزش

بر خلاف برند لوکس مارک تجاری ارزش بر اساس قیمت عمل کرده و خدمات اساسی را با قیمت پایین تری ارائه می دهد. مخاطب برندهای ارزش دارای قدرت خرید متوسط در بازار هستند که حجم زیادی از بازار را تشکیل می دهد. از آنجا که خرید در حجم های بالا زیاد است، لازم است که قیمت محصول آنها پایین تر باشد. Titan نمونه ای از یک برند ارزش است.

9) برند خلاقانه

این نوع برند فقط روی پیشرفت مداوم محصول با پیشرفتهای اساسی در فناوری تمرکز دارد. نوآوری به عنوان هدف اصلی برند خلاقانه شناخته می شود. اپل به دلیل نوآوری در بازار شناخته شده است و محصولات اپل به عنوان محصولات نوآورانه محسوب می شوند.

بخش اول معرفی انواع برند به پایان رسید. به زودی بخش دوم از معرفی انواع برند را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :