سئو ویدئو در وردپرس (بخش اول)

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
یوتیوب

در این محتوا قصد داریم در مورد سئو ویدئو در وردپرس و تاثیر محتوای ویدئویی بر سئو و تجربه کاربر و رتبه بندی جستجو صحبت کنیم، و اینکه چگونه می توانید فیلم های خود را بهینه سازی کنید تا بیشترین سهم را از سئو را بدست آورید.

در ابتدا چند سوال را مطرح می کنیم. آیا می دانستید:

    یک سوم کل فعالیت های آنلاین صرف تماشای ویدئو می شود؟

    فیلم های مربوط به محصولات  در تصمیم گیری 90٪ کاربران جهت خرید تاثیر مثبت دارند؟

    ویدئو لذت بردن از تبلیغات را 97٪ و ارتباط تجاری را 139٪ افزایش می دهد

    درج ویدئو در صفحه فرود می تواند 80٪ نرخ تبدیل را افزایش دهد؟

    مقالات دارای فیلم سه برابر بیشتر از مقالات متنی ساده بازدید دارند؟

تاثیر سئو ویدئو در ترافیک سایت

این آمار چشمگیر است، اما این چه ارتباطی با سئو ویدئو در وردپرس دارد؟ سئو (یا بهینه سازی موتور جستجو)، فقط یکی از موارد معمای بازاریابی دیجیتال است. مهمترین کار این است که ترافیکی را که جذب می کنید، در واقع تبدیل به مشتری کنید.

ویدئوها به شما کمک می کنند فاصله بین ترافیک موتور جستجو و نرخ تبدیل را پر کنید. به عبارت دیگر، ویدئوها تأثیر مثبت زیادی در رتبه بندی جستجو و نرخ تبدیل شما دارند.

نکته اصلی در مورد پست های بالا این است که سئو بسیار فراتر از سئو ساده متن است. شما باید متن، تصاویر، فیلم های خود را بهینه کنید و از سایر مشخصات فنی نیز سئو استفاده کنید تا از تلاش های خود در زمینه سئو بیشترین بهره را ببرید.

چگونه می توان از سئو ویدئو بیشترین بهره را برد

اکنون، بیایید بیشتر به سئو ویدئو بپردازیم و مراحلی را که باید طی کنید تا بیشترین بهره سئو را از ویدئوهای وردپرس خود ببرید، بررسی کنیم.

کلمات کلیدی سئو ویدئو

بهینه سازی موتور جستجو، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی آغاز می شود که بسیار آسان است. به عنوان مثال اگر قالب وردپرس را می فروشید، بدیهی است که می خواهید از نظر عبارات “قالب های وردپرس”، “قالب های برتر وردپرس” و سایر اصطلاحات مرتبط، رتبه بالایی کسب کنید. این مورد در مورد سئو ویدئو  نیز صدق می کند.

امروزه، گوگل نتایج جستجو را با استفاده از رسانه های غنی مانند فیلم ها با بیش از 90٪ از ویدئوهای گفته شده از YouTube (همچنین متعلق به گوگل) تکمیل می کند. مطالعات انجام شده توسط MarketingLand و Searchmetrics نشان می دهد که بیش از 50٪ جستجوهای جهانی گوگل شامل فیلم است. این بدان معناست که تعداد زیادی از جستجوگران در هر لحظه در معرض یک ویدئوی YouTube قرار می گیرند.

ناشران ویدئو مانند یوتیوب در میان دیگران منابع ترافیکی، دارای سهم زیادی هستند، به ویژه هنگامی که این موارد را در نظر بگیرید:

    نتایج جستجوی ویدئو 41 درصد بیشتر از نتایج متنی ساده است

    ویدئوها 50 برابر بیشتر از نتایج متن ساده، دارای رتبه ارگانیک صفحه گوگل هستند (تحقیقات فارستر)

سئو ویدئو در وردپرس

همه چیز با تحقیق واژه های کلیدی کلیدی سئو سئو آغاز می شود. شما باید بر روی کلمات کلیدی خاص که نتایج ویدئویی دارند و در صفحه اول گوگل متمرکز شوید.

اگر ویدئوی خود را حول کلمات کلیدی که در صفحه اول گوگل دارای نتایج ویدئو هستند بهینه کنید و فیلم را حتی در YouTube هم آپلود کنید، ترافیک هدفمندی را هم از طرف گوگل و هم از YouTube دریافت خواهید کرد.

چگونه کلمات کلیدی را جهت سئو ویدئو در وردپرس پیدا کنیم

اما چگونه کلمات کلیدی سئو ویدئو در وردپرس و مرتبط با محتوا را بدست می آورید؟ ساده است؛ به عنوان مثال اگر در زمینه قالب وردپرس هستید، با استفاده از جستجوهایی مانند “نصب یک قالب وردپرس”، “آموزش تم WordPress” و غیره به دنبال کلمات کلیدی سئو خواهید بود.

به گفته برایان دین از Backlinko، اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی شما حداقل 300 جستجو به صورت ماهانه دارد. از طریق “گوگل کیورد پلنر” ما می بینیم که “نصب قالب وردپرس” ماهانه به طور متوسط ​​بین 1k تا 10k جستجو می شود، و این واقعا عالی است.

از همان داشبورد گوگل کیورد پلنر، ایده های مربوط به کلمات کلیدی و میانگین جستجوهای ماهانه و همچنین سطح رقابت برای هر کلمه کلیدی مرتبط را بدست می آوریم.

ایده های کلمات کلیدی

ایده های کلمات کلیدی بیشتر به معنای ایده های بیشتر برای فیلم ها و سایر مطالب شما است. تا زمانی که یک کلمه کلیدی بیش از 300 جستجو ماهانه داشته باشد، ایجاد یک ویدئو در حاشیه یک کلمه کلیدی عالی است. هرچه تعداد جستجوها بیشتر باشد، بهتر است، فقط اطمینان حاصل کنید که رقابت برای آن کلمه کلیدی خاص، کم یا متوسط باشد.

اکنون اگر یک کلمه کلیدی (و کلمات کلیدی مرتبط) دارید، وقت آن است که ویدئو (های) خود را ایجاد کنید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :