مجازی سازی vmware ( بخش چهارم )

دسته بندی ها : تکنولوژی محمد یاری پور
کلود لینوکس

VMware یک ارائه دهنده نرم افزار مجازی سازی و رایانش ابری است که در پالو آلتو ، کالیفرنیا مستقر است و در سال 1998 تاسیس شده است. مجازی سازی vmware از مشهورترین و پرکاربردترین انواع مجازی سازی در دنیا است که اغلب کاربران از این نرم افزار برای مجازی سازی سرور اختصاصی استفاده می کنند.

مجازی سازی در مقابل ظهور

مجازی سازی سرور یک کامپیوتر کامل را به صورت سخت افزاری تولید می کند و سپس یک سیستم عامل کامل را اجرا و سیستم عامل یک برنامه را اجرا می کند. این کار به هیچ وجه از مجازی سازی کارآمدتر نیست، اما همچنان کد و خدمات غیر ضروری را برای هر برنامه ای که می خواهید اجرا کنید، کپی می کند.

ظروف از یک رویکرد جایگزین استفاده می کنند. آنها یک هسته اصلی سیستم عامل را به اشتراک می گذارند ، فقط برنامه و چیزهایی که به آن بستگی دارند مانند کتابخانه های نرم افزار و متغیرهای محیطی را اجرا می کنند. این امر باعث می شود ظروف کوچکتر و سریع تر به کار گرفته شوند.

مجازی سازی vmware

VMware نرم افزاری مجازی سازی ایجاد می کند. VMware ابتدا فقط با ارائه مجازی سازی سرور آغاز شد و Hypervisor ESX (اکنون ESXi) یکی از اولین محصولات موفق تجاری سازی بود. امروز مجازی سازی vmware همچنین راه حل هایی را برای مجازی سازی شبکه، ذخیره سازی و دسکتاپ ارائه می دهد.

امنیت

مجازی سازی مزایای امنیتی دارد. به عنوان مثال، VM هایی که به بدافزارها آلوده شده اند، می توانند در زمانی که VM ضد عفونی و پایدار نبود، به زمان دیگری ریستور شوند. آنها همچنین می توانند با سهولت حذف و بازآفرینی شوند. شما همیشه نمی توانید یک سیستم عامل غیر مجازی را ضد عفونی کنید، زیرا بدافزار غالباً به طور جدی در اجزای اصلی سیستم عامل ادغام می شود و فراتر از جزئیات سیستم است.

چالش های امنیتی

مجازی سازی همچنین برخی از چالش های امنیتی را ارائه می دهد. اگر یک مهاجم یک مشاور متخصص را به خطر بیاندازد، آنها به طور بالقوه صاحب کلیه سیستم عامل های VM و سیستم عامل مهمان هستند. از آنجا که هایپرایزورها همچنین می توانند به VMs اجازه دهند بدون ارتباط با شبکه فیزیکی بین خود ارتباط برقرار کنند، مشاهده ترافیک آنها دشوار و بنابراین تشخیص فعالیت مشکوک است.

مجازی سازی vmware

بازار مجازی سرور طیف وسیعی از محصولات امنیتی مجازی سازی را ارائه می دهد که می توانند VM را برای بدافزار اسکن، کل دیسک های مجازی VM را رمزگذاری کرده و دسترسی به VM را کنترل و ممیزی کنند.

مجازی سازی و IBM

IBM Cloud نسخه کاملی از راه حل های مجازی سازی مبتنی بر ابر را ارائه و سرویس های ابری عمومی را به ارائه خدمات ابری خصوصی و ترکیبی می پردازد. شما می توانید از آن برای ایجاد و اجرای زیرساخت های مجازی استفاده کنید و همچنین از خدمات اعم از AI مبتنی بر ابر و انتقال به حجم کار VMware با IBM Cloud برای راه حل های مجازی سازی vmware استفاده کنید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :