مدیریت وب

دسته بندی ها : سئو نفیسه رفیع پور
مدیریت وب

بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک با این سوال که چگونه می توان یک وب سایت را مدیریت کرد، دست و پنجه نرم می کنند. و منطقی است! زیرا شما برای فروش محصولات وارد تجارت شده اید، نه برای طراحی و مدیریت وب سایت.

اما واقعیت این است که بدون یک وب سایت اهداف بازاریابی شما برآورده نخواهید شد. بازاریابی وب سایت برای موفقیت تقریباً هر شرکتی در قرن بیست و یکم حیاتی می باشد.

بنابراین اگر برای شروع کار با مدیریت وب سایت خود تلاش می کنید، در اینجا یک فرایند شش مرحله ای آسان برای کمک به شما در رسیدن به هدف مورد نظرتان وجود دارد.

6 مرحله برای مدیریت وب سایت مشاغل کوچک خود

مرحله 1: منابع موجود را تعیین کنید

مدیریت یک وب سایت کار سنگین و زمان بری است و اگر می خواهید درآمد زایی برای کسب و کار شما داشته باشد، نمی توانید آن را نصفه و نیمه رها کنید.

شما باید طرحی ارائه دهید که مشخص کند چه کسی در سازمان شما مسئول چه کاری است و در هر هفته چه مدت را باید به پروژه اختصاص دهد.

مرحله 2: سیستم مدیریت محتوا را انتخاب کنید

یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) می تواند به شما در طراحی وب سایت، مدیریت کلیه عملکرد های اساسی و همچنین ایجاد استراتژی کمک کند. حتی می تواند به شما در تهیه یک برنامه محتوایی که باعث افزایش کارایی شما می شود نیز کمک نماید. نرم افزار CMS برای ساده سازی خدمات مدیریت وب سایت خوب است، اگر شما بخواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، به برخی مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد.

مرحله 3: ایجاد محتوا

محتوا به هر آنچه در وب سایت خود قرار می دهید و بازدید کننده ممکن است به آن نیاز داشته باشد، اشاره دارد. پست های وبلاگ یک شکل معمول از محتوا است، اما همچنین ممکن است از طریق فیلم ها یا وبینارها با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

شما باید یک استراتژی محتوای متفکرانه تنظیم کنید؛ که متوجه شوید مشتری شما از شما چه می خواهد. به عنوان مثال: اگر مشتریان شما می خواهند بدانند كه چگونه تهدید های امنیتی را برای مشاغل كوچك خود به وجود نیاورند، می توانید برای راهنمایی در مورد مقابله با خطرات امنیتی مقاله بنویسید یا فیلم تهیه كنید.

مرحله 4: کمک بگیرید

ایده خوبی است که برای تولید محتوا در وب سایت خود به دنبال افراد دیگر بگردید.

شما باید روابطی را شروع کنید که بتوانید از فرصت نوشتن مهمان استفاده کنید، هم برای خود در وب سایت آن ها و هم برای آن ها در وب سایت شما. به عنوان مثال: اگر راه حل های مقرون به صرفه امنیتی IT را به مشاغل کوچک ارائه دهید، می توانید با یک متخصص و نویسنده امنیت فناوری اطلاعات همکاری کنید تا مجموعه ای از وبینارهای آموزشی را تولید کنید.

مرحله 5: ترافیک را کنترل کنید

با جابجایی ترافیک به داخل و خارج از سایت شما یا همان لینک سازی داخلی و خارجی؛ بازدید کنندگان داده های بسیار مهمی تولید می کنند و بهتر است از این تجزیه و تحلیل بازاریابی به خوبی استفاده نمایید در غیر اینصورت فرصت های کلیدی برای افزایش کارایی و افزایش درآمد را از دست خواهید داد. سایت هایی مانند Google Analytics و Clicky برای پیگیری معیار های مهم مانند نرخ پرش، مدت زمان ماندن در صفحه و غیره عالی هستند.

مرحله 6: تنظیمات را انجام دهید

در عصر دیجیتال، شما باید بتوانید به صورت لحظه ای خود را تنظیم نمایید. با داشتن اطلاعات فراوان، شما می توانید در مورد چگونگی موقعیت کسب و کار خود به روشی که منجر به رشد پایین تر شود، نتیجه بگیرید.

خوب است که یک زمان منظم تنظیم کرده تا داده ها را مرور و برخی از تنظیمات را برای کسب و کار خود ایجاد کنید. فصلنامه به طور کلی زمان خوبی برای بررسی عملکرد شماست. فقط از افراط در این کار خودداری کنید، زیرا تهیه داده های کافی در مدت زمان کوتاه برای نتیجه گیری سخت و سریع دشوار می باشد.

منبع

نفیسه رفیع پور
نفیسه رفیع پور

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :