بررسی خدمات میزبانی وب

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
هاست مناسب سایت وردپرس

خدمات میزبانی وب، میزبانی مشترک یا اختصاصی یک یا چند سرویس را برای مشتریان خود ارائه می دهد. از خدمات میزبانی وب می توان برای میزبانی ایمیل، فایل ها، بازی ها و سایر محتواهای شرکت استفاده کرد. این خدمات شرکت ها را قادر می سازد که یک یا چند عملکرد اصلی مبتنی بر وب را به ارائه دهنده میزبانی منعقد کنند.

بررسی برخی از انواع خدمات میزبانی وب

میزبانی مشترک

چهار مزیت اصلی هاستینگ مشترک عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن: بارزترین مزیت قیمت پایین است. برای سایت های کوچکتر و جدیدتر، بهترین انتخاب میزبانی مشترک می باشد، زیرا علاوه بر کم هزینه بودن مقدار زیادی پهنای باند، قدرت و حافظه را ارائه می دهد.
 • کارآیی: میزبانی مشترک تضمین می کند که شرکت شما با منابع خود، کارآمد لازم را دارد.
 • راحتی
 • سفارشی سازی: مشخصات شما حتی پس از به اشتراک گذاری قابلیت تنظیم دوباره را دارد.

هاستینگ اختصاصی

هاستینگ اختصاصی معادل داشتن خانه شخصی می باشد. این کاملاً متعلق به شما بوده و هیچ کس دیگری نمی تواند بدون اجازه شما از آن استفاده نماید. برای میزبانی اختصاصی، سرور به تغذیه یک دامنه اختصاص داده شده است که بیشترین قدرت، پهنای باند و حافظه را در اختیار شما قرار می دهد.

میزبانی وب

این هاستینگ برای شرکت های بسیار بزرگ که مرتباً حجم بالایی از ترافیک یا فروش اینترنتی را تجربه می کنند یا به مقدار زیادی فضای دیسک نیاز دارند ایده آل است. میزبانی اختصاصی بیشترین انعطاف پذیری، سفارشی سازی و امنیت را به شما می دهد، اما گران ترین نوع می باشد.

گواهینامه SSL

گواهینامه های SSL امنیت وب سایت شما را تامین می کند و برای محافظت از اطلاعات حساس و شخصی شما بسیار حیاتی است. گواهینامه های SSL تعاملات و معاملات آنلاین شما را از طریق رمزگذاری خصوصی نگه می دارد. مزایای آن عبارتند از:

 • اطلاعات حساس را رمزگذاری می کند: با انتقال اطلاعات از رایانه به کامپیوتر در راه رسیدن به سرور ترمینال، ممکن است این رایانه ها به اطلاعات مهم شما دسترسی داشته باشند. گواهی SSL این اطلاعات را برای همه غیر از گیرنده و فرستنده پنهان می کند.
 • احراز هویت: گواهی SSL تأیید می کند که شما اطلاعات را به سرور مناسب ارسال می کنید.
 • از کارت های اعتباری محافظت می کند: برای پذیرش اطلاعات کارت اعتباری در یک وب سایت، آن سایت باید یک گواهی SSL دریافت کند، به این معنی که آنها مورد بررسی قرار گرفته و مطابق با قوانین PCI است.

تفاوت بین هاستینگ وب و سازنده وب سایت چیست؟

میزبانی وب را به عنوان یک قطعه زمین و سازنده وب سایت خود را به عنوان ابزار مورد نیاز برای ساختن خانه تصور کنید. هر دو در ایجاد یک وب سایت محکم که بتواند ترافیک وب را در خود جای دهد بسیار مهم است.

و در آخر

هر وب سایتی که در اینترنت وجود دارد، فضای فیزیکی روی سرور وب را در جایی اشغال می کند. اما آن سرورهای وب برای اکثر ما دور از چشم هستند و در مکانهای ذخیره سازی در سراسر جهان نگهداری می شوند. برای اکثر وب سایت ها، میزبانی وب توسط یک شرکت هاستینگ ارائه می شود که سرورهای زیادی را در اختیار داشته و از آنها نگهداری می کند. همچنین به مشتریان اجازه می دهند تا اساساً فضایی را در آنها اجاره کنند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :