7 مرحله برای بهینه سازی وب سایت

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو سازی وب سایت

آیا می دانستید که حدود 64 درصد از ترافیک ارگانیک از جستجو ارگانیک به دست می آید؟ برای ایجاد استراتژی های بازاریابی دیجیتال موفقیت آمیز، باید بر موتورهای جستجو تسلط داشته باشید. این راهنمای سئو سازی وب سایت برای مبتدیان شما را با مفهوم بهینه سازی موتورهای جستجو آشنا می کند و توضیح می دهد که چگونه وب سایت خود را برای افزایش ترافیک بهینه نمایید.

سئو چیست؟

برای درک اینکه سئو چیست، لازم است بدانید موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و دیگران چگونه کاری انجام می دهند. تصور کنید، تعداد زیادی وب سایت وجود دارد که موضوعات مشابهی را پوشش می دهند. موتور جستجویی مانند گوگل، صفحات وب را نمایه می کند (اگر غیر از این تعیین نشده باشد) – آن را به عنوان یکی از آن دفترچه های تلفن قدیمی و زرد، فقط در قالب دیجیتال تصور کنید.

هنگامی که یک وب سایت ایجاد می کنید، ربات های موتور جستجو وب سایت شما را می خزند تا اطلاعاتی که در آن وجود دارد را درک کنند و بر اساس آن فهرست بندی نمایند تا در نتایج جستجوی مرتبط ظاهر شود. ربات های موتورهای جستجو اکنون قادر به درک اطلاعات متنی (متن، ساختار و محتوای غیر متنی) در وب سایت و فهرست شما بر اساس عوامل مختلف مانند ارتباط و اعتبار هستند. در این مواقع است که سئو سازی وب سایت مطرح می شود؛ سئو به فرآیند بهتر کردن سایت شما برای موتورهای جستجو اشاره دارد. این در مورد بهینه سازی وب سایت ها است به طوری که موتورهای جستجو ارزش ارتباط را درک کرده و بر اساس آن در جستجو رتبه بندی می کنند.

چرا سئو مهم است؟

فرض کنید به این دلیل به گوگل می روید که می خواهید اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص پیدا کنید، به عنوان مثال، “بهترین ابزار برای بازاریابی ایمیل”. شما آن را دقیقاً مانند جمله گفته شده، تایپ می کنید یا شاید فقط «ابزارهای بازاریابی ایمیلی» را تایپ کنید. بلافاصله لیستی از نتایج را دریافت می نمایید، حال روی کدام یک کلیک می کنید؟

آیا تا به حال به صفحه نتایج دوم یا سوم رفته اید؟ این مثال نشان می دهد که چرا سئو مهم است. بهینه سازی صفحات شما برای موتورهای جستجو به رتبه بندی کلی جستجوی شما کمک می کند. هدف شما این است که در صفحه اول (حتی بهتر: در چند لیست اول) جستجویی باشید که مشتریان شما انجام می دهند تا شاهد افزایش ترافیک سایت خود باشید.

چگونه سئو سازی وب سایت را انجام دهیم

بیایید به 10 نکته ضروری سئو برای مبتدیان نگاه کنیم که می توانید در حال حاضر برای بهبود وب سایت خود از آنها استفاده کنید.

1. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید و از اصطلاحات مرتبط استفاده کنید

کلمات کلیدی نقش مهمی در سئو دارند، یک کلمه کلیدی موضوع اصلی مقاله شما را نشان می دهد. کلمه کلیدی اساساً همان چیزی است که افراد هنگام جستجو برای چیزی تایپ می کنند. به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل نمایید که کلمه کلیدی شما با هدف جستجوی مخاطبان هدف شما مطابقت دارد. این می تواند یک کلمه کلیدی کوتاه مانند “بازاریابی دیجیتال” یا یک کلمه کلیدی طولانی مانند نحوه ایجاد یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال خوب باشد.

کلمات کلیدی کوتاه تر معمولاً حجم جستجوی بالاتری دارند. این بدان معنی است که رتبه بندی آنها ممکن است دشوارتر باشد. کلمات کلیدی دم بلند حجم جستجوی کمتری دارند، اما در مقایسه، بسیار خاص هستند. مزیت این است که شما می توانید دقیقاً مخاطبان علاقه مند به آن را هدف قرار دهید. بهتر است به سراغ ترکیبی از کلمات کلیدی بلند و کوتاه بروید.

2. کلمات کلیدی را در سراسر صفحه خود قرار دهید

هر صفحه یا پست وبلاگ دارای کلمات کلیدی مرتبط متفاوتی است، در حالت ایده آل، کلمات کلیدی انتخابی شما باید در موارد زیر باشد:

 • عنوان پست
 • URL
 • پاراگراف اول و آخر پست
 • در متن به صورت ارگانیک در سراسر پست
 • برچسب های تصاویر استفاده شده

3. سئو را در پیوندهای ثابت بگنجانید

پیوند دائمی URL است که هنگام دسترسی به یک صفحه وب مشاهده می کنید. پیوندهای ثابت چیزهای زیادی در مورد ساختار کلی وب سایت شما می گویند، آنها نباید خیلی طولانی باشند و در عین حال، به وضوح توضیح دهند که صفحه وب درباره چه چیزی است. (برای خواننده و همچنین برای رباتی که وب سایت شما را می خزند.)

4. محتوای موجود خود را پیوند دهید

اگر پستی که در حال حاضر می نویسید مربوط به پست دیگری است که قبلاً نوشته اید، آن را پیوند دهید! این تمرین خوبی است که محتوای خود را به پست ها و صفحات دیگر در وب سایت خود پیوند دهید. این امر با کمک به خواننده در کشف بیشتر محتوای مرتبط و پیمایش به صفحات دیگر در سایت شما و همچنین کمک به ربات ها در نمایه سازی و زمینه سازی صفحات وب شما و در نهایت به تجربه کاربری بهتر کمک می کند.

5. مطالب با کیفیت بنویسید

محتوایی بنویسید که خوانندگان را جذب کند و همچنین مطمئن شوید که موضوع خود را به طور کامل پوشش داده اید و اطلاعاتی را که ممکن است مهم باشند را از قلم نیندازید. ضروری است که به مخاطبان خود یک دید کلی از موضوع مورد نظر و پاسخ هایی مطابق با نیازهای آنها است، ارائه دهید.

6. تصاویر خود را بهینه کنید

از منظر خوانایی، تصاویر بسیار مهم هستند. آنها به تجسم محتوای شما کمک می کنند و همچنین به درک بیشتر آن برای خوانندگان کمک می نمایند. اما آنها همچنین برای سئو مهم هستند؛ زیرا به خزیدن وب سایت شما کمک می کنند. یک تصویر نمی تواند خزیده شود، اما آنچه می تواند خزیده شود و نمایه شود، متن ALT تصویر است، به عبارت دیگر، توضیحات تصویربسیا مهم هستند.

7. سرعت صفحه

سرعت صفحه شما برای رتبه‌بندی وب‌سایت فوق‌العاده مهم است و از سال ۲۰۱۸ به‌عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی توسط Google استفاده شده است.

سئو سازی وب سایت

کلام آخر

سئو سازی وب سایت یکی از موارد مهمی است که لازم است تمام محتوا نویسان و آن هایی سایت فروشگاهی، وبلاگی و.. دارند، انجام دهند. درواقع سئو با بهینه سازی سایت، امکان خزیدن را برای ربات های گوگل ممکن کرده و در نتیجه باعث افزایش ترافیک می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری، سایت خود را به دست متخصصان سئو سایت امن اس اس ال بسپارید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :