روش های سئو سایت

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
بهبود سئو در سایت

گوگل الگوریتم خود را 500-600 بار در سال به روز می کند. این بدان معناست که هر روز از سال حداقل یک به روز رسانی وجود دارد. حتی متخصصان سئو که تمام زندگی خود را وقف تعیین معیارهای رتبه می ‌کنند، باز با مشکلاتی مواجه می شوند. ما در این مقاله تکنیک های سئو سایت را عنوان کرده ایم، پس با ما همراه شوید.

1. نکات اصلی وب سایت خود را درک کنید

Core Web Vitals ممکن است یک اصطلاح جدید سئو باشد که شما نام آن را نشنیده اید. اما در سال 2022، ضروری است که با معنای اینها و معیارهای متریک پشت آنها آشنا شوید. گوگل در ماه می، Page Experience را ارائه خواهد کرد، الگوریتم جدیدی که صفحات را بر اساس امتیازات حیاتی وب اصلی خود رتبه بندی می کند.

گوگل آنها را به عنوان مجموعه ای از معیارها تعریف می کند که سرعت، پاسخگویی و ثبات بصری را اندازه گیری می نماید.

بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) – سرعت صفحه را اندازه می گیرد. این مدت زمانی است که برای بارگذاری محتوای اصلی صفحه لازم می باشد.

تاخیر ورودی اول (FID) – پاسخگویی صفحه را اندازه گیری می کند. این مدت زمانی است که طول می کشد تا یک صفحه بالا بیاید. FID ایده آل کمتر از 100 میلی ثانیه است.

تغییر چیدمان تجمعی (CLS) – ثبات بصری را اندازه گیری می کند. این میزان تغییر چیدمان غیرمنتظره محتوای صفحه بصری است. CLS ایده آل کمتر از 0.1 است.

گوگل بسیاری از ابزارهای موجود خود را به ‌روزرسانی کرده است (ابزارهای زیر) تا قابلیت ‌های اندازه ‌گیری عناصر حیاتی وب را در بر بگیرد. هر یک از این ابزارها گزارش هایی ارائه می دهند.

2. تکنیک های سئو سایت را برای رتبه بندی Google Passage بهینه سازی کنید

در اکتبر سال 2020، گوگل چیزی را که به آن رتبه ‌بندی Passage می‌ گویند راه ‌اندازی کرد که در آن صفحات وب را می‌ توان همراه با کل صفحه رتبه ‌بندی کرد. این بدان معناست که گوگل می‌ تواند بخش ‌هایی را از یک صفحه خارج کند، حتی اگر آن صفحه موضوعی متفاوت از آنچه در SERP نمایش داده می‌شود، پوشش دهد.

به عنوان مثال، فرض کنید یک پست وبلاگی در مورد بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی نوشته ‌اید که جنبه‌ های مختلف بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی را پوشش می ‌دهد، مانند ابزارها، استراتژی، معیارها، شبکه‌ ها و غیره. صفحه شما ممکن است برای کلمه کلیدی ابزار بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی رتبه ‌بندی شود اگرچه ممکن است برای آن کلمه کلیدی بهینه سازی نکرده باشید. از آنجایی که گوگل یک متن مرتبط در مورد ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی را در پست شما می بیند، آن قسمت خاص را فهرست می کند.

3. بر روی قطعه های ویژه تمرکز کنید

کلمات کلیدی بلند مدت

تنها 4.3 درصد از کلمات کلیدی تک کلمه ای منجر به یک قطعه برجسته می شود. در مقایسه با 17 درصد از کلمات کلیدی متشکل از 5 کلمه و 55.5 درصد از کلمات کلیدی از 10 کلمه می شوند.

از سوالات استفاده کنید

هر محتوایی که می نویسید باید با در نظر گرفتن نیت کاربر ایجاد شود. اغلب، زمانی که مردم در گوگل جستجو می کنند، از پرس و جوهایی در قالب سؤال استفاده می نمایند. از تکنیک های سئو سایت می توان به این مورد اشاره کرد.

محتوای جدید ایجاد نمایید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما گاهی اوقات بازاریابان بیش از حد درگیر جزئیات سئوی صفحه خود می شوند و از تمرکز بر ایجاد محتوای با کیفیت جدید برای جستجوگران غفلت می کنند. به خاطر داشته باشید که روزانه بیش از 4.4 میلیون پست وبلاگ منتشر می شود.

هنگامی که محتوای جدید ایجاد می کنید، فرصتی برای بهینه سازی بهترین شیوه های سئوی امروزی در اولین قدم دارید. روی عناوین صفحه، سرصفحه‌ های محتوا، سرفصل‌ های فرعی، متن جایگزین تصویر و کلیدواژه‌ های جدید مورد نظر خود تمرکز کنید.

تکنیک های سئو سایت

کلام آخر

ما در این محتوا تکنیک های سئو سایت را بررسی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان سئو ما مشورت نمایید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :