ویژگی های صفحه ایندکس سایت ( بخش دوم )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
لندینگ پیج وردپرس

صفحه ایندکس سایت و ویژگی هایی که باید داشته باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بخشی از ویژگی‌های آن را در محتوای قبلی بررسی کردیم. در این محتوا به ادامه ویژگی های صفحه اصلی می پردازیم.

ویژگی های صفحه ایندکس سایت

صفحه ایندکس سایت و اهمیت نوار جستجو:

قرار دادن نوار جستجو در صفحه ایندکس سایت برای هر وب سایت ضروری است تا بازدید کنندگان بتوانند به راحتی در سایت جستجو کنند. این نوار اجازه می دهد تا افراد با سهولت به صفحات دیگر دسترسی پیدا کرده و هر زمان که بخواهند به صفحه اصلی برگردند.

 اطلاعات تماس:

صفحه ایندکس سایت یا همان صفحه اصلی باید شامل مواردی باشد که کاربران از سایت انتظار دارند، مانند آدرس ایمیل، شماره تلفن ، مکان فعالیت وب سایت و موارد دیگر. به این ترتیب ، افراد بدون نیاز به جستجوی مکانها می توانند با شما تماس بگیرند. همچنین ، آنها خواهند فهمید که چه کسی وب سایت را ایجاد و مدیریت کرده و در مواضع ضرروی چطور می توانند با صاحب وب سایت تماس بگیرند.

 دسته های رسانه های اجتماعی:

امروز همه از شبکه های اجتماعی برای ارتباط با افراد یا سازمان ها استفاده می کنند. برخی افراد حتی از آن استفاده می کنند تا ببینند مالکین شبکه های اجتماعی صاحب وب سایت هستند یا خیر. بنابراین ذکر شبکه های اجتماعی شما در جایی از وب سایت که افراد بتوانند به راحتی آنها را پیدا کنند ضروری است. این کار تعامل شما با کاربران را نیز افزایش می دهد.

صحفه ایندکس سایت

نظرات کاربران در صفحه ایندکس سایت :

بسیاری از افراد براساس تجربیات کاربران دیگر به یک برند اعتماد می کنند. این باعث می شود افراد به جستجوی سایر صفحات در وب سایت شما بپردازند و حتی در نهایت مشتری شوند. طبیعتا وقتی افراد زیادی در بخش نظرات از سایت شما و یک محصول خاص تعریف کنند، باعث اعتماد بیشتر یک کاربر تازه وارد خواهند شد.

استفاده از سلسله مراتب بصری:

نمایش عناصر بر اساس اهمیت به بازدید کنندگان شما کمک می کند تا بدانند که چه چیزی قابل توجه است و نیاز به توجه دارد. پس بخاطر داشته باشید که آنچه مخاطب شما می خواهد را به آنچه شما می خواهید در چیدمان صفحه ایندکس سایت قرار دهید ترجیه دهید. بلوک های اطلاعاتی ایجاد کرده و آنها را در صفحه اصلی خود در یک سلسله مراتب قرار دهید. این کار، داده ها را به ترتیب اولویت و ارتباط محتوا نشان می دهد. می توانید سلسله مراتب بصری را با قرار دادن کلیدی ترین اطلاعات در بالای سایت و با قرار دادن اطلاعات کم اهمیت تر در انتهای صفحه اعمال کنید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :