کلمات کلیدی LSI چیست و چه کاری انجام می دهند؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
کلمات کلیدی SEO

کلمات کلیدی LSI چیست و چه نقشی در سئو دارند؟ کلید واژه های LSI (فهرست معنایی پنهان) اصطلاحات مرتبط با مفهوم هستند که موتورهای جستجو برای درک عمیق مطالب در یک صفحه وب از آنها استفاده می کنند.

نقش کلمات کلیدی LSI چیست

در روزهای آغازین جستجوگرها ، گوگل و سایر موتورهای جستجو موضوع صفحه را بر اساس 100٪ بر اساس کلمات کلیدی موجود در صفحه مشخص می کنند.

بنابراین اگر گوگل بارها و بارها کلمه کلیدی “بازاریابی محتوا” را دید ، آنها می گویند: “این صفحه آشکارا در مورد بازاریابی محتوا است”.

به همین دلیل تراکم کلمات کلیدی در محتوا بسیار مهم بود. اگر چندین مرتبه از کلید واژه استفاده نمی کردید، Google نمی فهمید که محتوای صفحه شما در مورد یک موضوع خاص است.

امروز، هدف گوگل مشخص کردن مبحث کلی صفحه است و گوگل برای درک محتوا در چنین سطح عمیقی به کلمات کلیدی LSI متکی است.

برای مثال ، بگذارید بگوییم که شما فقط در وبلاگ یک محتوا در مورد قهوه دم کرده سرد منتشر کرده اید.

کلمات کلیدی lsi چیست

Google صفحه شما را اسکن می کند تا ببیند آیا از اصطلاح قهوه دم کرده سرد در برچسب عنوان، محتوا ، متن alt و غیره استفاده می کنید.

اما گوگل صفحه شما را برای کلمات کلیدی LSI (مانند “فیلتر” ، “دما” ، “آسیاب” ، “آب سرد” و “یخ” اسکن می کنند).

و وقتی این کلمات کلیدی LSI را در محتوای شما مشاهده می کنند، آنها می گویند: “ما اطمینان داریم که این صفحه در مورد موضوع قهوه دم کرده سرد است.”

در حقیقت ، یک مقاله تحقیقاتی Google اخیر اظهار داشت که آنها از “کلماتی که اغلب با هم اتفاق می افتند” برای فهم موضوع اصلی مقاله استفاده می کنند.

نقش مترادف در کلمات کلیدی LSI چیست

کلمات کلیدی LSI مترادف نیستند، بلکه آنها عباراتی هستند که به کلمه کلیدی هدف شما نزدیک هستند.

به عنوان مثال ، کلمه ای مانند “آهسته دویدن” را در نظر بگیرید، “دویدن” فقط مترادف “آهسته دویدن” است. مشکلی در استفاده از آن مترادف در مقاله شما وجود ندارد (در واقع این می تواند به SEO شما در صفحه کمک کند)، اما این یک کلمه کلیدی LSI نیست.

کلمات کلیدی LSI برای “آهسته دویدن” مواردی مانند “کفش” ، “کاردیو” و “5k” است.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :