فوتر سایت چیست

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
فوتر

فوتر سایت یا پاورقی سایت بخشی از محتوا در پایین یک صفحه وب است. معمولاً شامل یک اخطار کپی رایت، پیوند به سیاست حفظ حریم خصوصی، نقشه سایت، آرم، اطلاعات تماس، نمادهای شبکه های اجتماعی و فرم ثبت نام ایمیل است. به طور خلاصه، فوتر حاوی اطلاعاتی است که قابلیت استفاده کلی وب سایت را بهبود می بخشد.

هر فوتر حاوی مطالب و عناصر ذکر شده در بالا نیست، و این اشکالی ندارد. بهترین فوترهای سایت شامل اطلاعاتی می شود که بازدیدکنندگان در آن سایت خاص نیاز دارند.

از آنجا که این آخرین چیزی است که بازدیدکننده در سایت شما می بیند، مهم است که با دقت فکر کنید که چه اطلاعاتی را درفوتر خود وارد کنید. غالباً، در طراحی این عنصر نادیده گرفته می شود. از آنجا که این صفحه بسیار پایین است، برخی از دارندگان سایت فکر می کنند اهمیت آن از عنوان یا محتوای بالای صفحه کمتر است.

فوتر سایت چقدر مهم هستند؟

فوتر ها انتخاب های مهمی هستند زیرا بسیار نمایان هستند. بسیاری از بازدید کنندگان آنها را می بینند. مطالعه ای که توسط Chartbeat انجام شد، 25 میلیون بازدید از وب سایت را بررسی کرد و نشان داد که بازدیدکنندگان هزاران پیکسل را به پایین اسکرول می کنند. هیچ صفحه ای خیلی بلند نیست، هیچ پاورقی خیلی دور نیست.

عمق پیمایش

اگر کنجکاو هستید که بازدید کنندگان تا چه اندازه در وب سایت شما پیمایش می کنند، ابزارهای پولی وجود دارد که “عمق پیمایش” را در سایت شما نشان می دهد. پرتقال خوش شانس، دیوانه تخم مرغ و ClickTale چند نمونه هستند.

فوتر
فوتر

چند مورد که می توانند در فوتر سایت قرار بگیرند

1. حق چاپ

اگر پاورقی شما فقط یک عنصر داشت، ممکن است همین باشد. سال و نماد حق چاپ این یک محافظت ضعیف اما آسان در برابر دزدی ادبی وب سایت است.

2. نقشه سایت

این متداول ترین پیوندی است که در پاورقی ها وجود دارد و به نسخه HTML نقشه سایت پیوند دارد. بازدیدکنندگان به ندرت روی این پیوندها کلیک می کنند، اما مانند نقشه سایت XML، ممکن است به موتورهای جستجو کمک کند چیزهایی پیدا کنند.

3. سیاست حفظ حریم خصوصی فوتر سایت

این دومین عنصر رایج در طراحی فوتر سایت است. این به طور معمول به صفحه ای پیوند می دهد که توضیح داده میشود وب سایت چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند، چگونه ذخیره شده و چگونه ممکن است استفاده شود. برای اکثر وب سایت ها، این امر مربوط به ردیابی (تجزیه و تحلیل و بازاریابی مجدد)، ارسال فرم ها و ثبت نام از طریق ایمیل است.

4. شرایط استفاده از فوتر

“شرایط استفاده” با حریم خصوصی کمی متفاوت است. آنها با مراجعه به وب سایت، آنچه بازدید کننده با آن موافقت می کند توضیح می دهند. مانند سلب مسئولیت، آنها اظهار می دارند که با استفاده از سایت، بازدید کننده با موارد خاصی موافقت می کند.

5.تماس بگیرید

بازدیدکنندگان انتظار دارند اطلاعات تماس را در سمت راست بالای هدر پیدا کنند. این یک استاندارد طراحی وب است. همچنین یافتن پیوند “تماس” در پایین سمت راست (یا مرکز) فوتراستاندارد است.

این باید پیوندی به صفحه تماس با فرم تماس باشد، نه پیوند ایمیل. دلایل زیادی برای استفاده از فرم تماس به جای لینک ایمیل وجود دارد.

6. آدرس و پیوند به نقشه / مسیرها

اطلاعات مکان چیزی است که بازدیدکنندگان انتظار دارند در فوترسایت پیدا کنند. این همچنین راهی است که به Google می گوید کجا هستید، که برای مشاغل دارای مشتری محلی مهم است. پیوند دادن به نقشه راهی مفید برای کمک به بازدیدکنندگان است تا شما را پیدا کنند.

هنگامی که به درستی برنامه ریزی می شود، این پیوند نقشه برای بازدیدکنندگان موبایل به یک دکمه بزرگ در اندازه انگشت تبدیل می شود و برنامه نقشه را در تلفن یا رایانه آنها ظاهر می کند.

7. شماره تلفن و نمابر در فوتر

مانند آدرس، شماره تلفنی با کد منطقه محلی گواهی است که گوگل نشان می دهد شما یک مشاغل محلی هستید. و مانند دکمه نقشه، هنگام مشاهده در یک دستگاه تلفن همراه، شماره تلفن باید به طور خودکار به یک دکمه قابل کلیک تبدیل شود.

8-مقررات

اگر متن قانونی مهم است، افزودن آن به صفحه شما اطمینان می یابد که حداکثر پوشش را دارید. شما چاپ خوبی در هر صفحه دارید.

سخن نهایی

در جمع بندی باید بگوییم که هدف  فوترسایت کمک به بازدیدکنندگان از طریق افزودن اطلاعات و گزینه های پیمایش در پایین صفحات وب است. طراحی فوترسایت در واقع انتخاب مواردی است که با هدف کمک به بازدیدکنندگان و تحقق اهداف تجاری ارائه می شود.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :