انکر تکست چیست و چه کاری انجام می دهد؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
لینک سازی در وردپرس

نقش انکر تکست چیست و چه کمکی به لینک سازی می کند؟ انکر تکست متن قابل مشاهده و قابل کلیک توسط لینک بوده و معمولاً با رنگی متفاوت از متن محتوا نمایش داده می شود. انکر تکست خوب به خواننده می گوید اگر روی لینک کلیک کنید، می توانید چه چیزی را مشاهده کنید. به دست آوردن انکر تکست، احتمال کلیک کاربران روی پیوند شما را افزایش داده و به ارائه زمینه محتوا به موتورهای جستجوگر کمک می کند.

انکر تکست چیست

انکر تکست، مقاله ای که به آن پیوند داده شده است را توصیف کرده و بازدید کنندگان را برای کلیک کردن ترغیب می کند. حتی موتورهای جستجو می فهمند که مقاله مرتبط با آن محتوا است، زیرا URL و انکر تکست ارتباط دارند. برای مثال، اگر می خواهید به محتوا در مورد سئو پیوند بزنید، ممکن است از متن انکر تکست مانند این استفاده کنید: سئو چیست؟ بنابراین شما به مقاله های دیگر به روشی پیوند می دهید که برای خواننده طبیعی به نظر می رسد.

انکر تکست در HTML چگونه به نظر می رسد؟ قطعه اول کد URL است، در حالی که بخش دوم لینک را توصیف می کند.

انواع مختلف انکر تکست

انکر تکست هم برای پیوندهای داخلی و هم برای پیوندهای خارجی ورودی شما باید مرتبط باشد. سایت های خارجی می توانند به طرق مختلف به مطالب شما پیوند دهند.

    پیوندهای مارک تجاری: پیوندی با نام تجاری شما به عنوان انکر مانند Yoast.

    خود URL: فقط آدرس سایت شما بدون متنی مانند https://amnssl.com در اکثر موارد کمک کننده نیست.

    نام سایت: به عنوان مثال amnssl.com

    عنوان مقاله: مطابقت دقیق با مقاله، مانند انکر تکست

انکر تکست چیست

    کلمات کلیدی دقیق: کلمه کلیدی / کلمه کلیدی تمرکز شما به عنوان انکر تکست

    کلمات کلیدی تطبیق جزئی: با استفاده از انواع کلید واژه تمرکز خود، یک لینک قابل خواندن ایجاد کنید.

    کلمات کلیدی مرتبط: یک کلمه کلیدی است که با کلمه کلیدی اصلی ارتباط نزدیکی دارد.

    پیوندهای عمومی: سعی کنید  از لینک هایی مانند  “اینجا کلیک کنید” و “بیشتر بخوانید” اجتناب کنید و با تفاوت رنگ متن به مردم بگویید پیوند کجاست.

بهترین روش برای متون انکر

نیاز به یک دانش عجیب نیست، نوشتن متن مربوط به انکر، با بک لینک یک معنای مشترک دارد. متن مناسب باید یک پیوند با ارزش را برای کاربر فراهم  و انکر تکست مهمترین راه انتقال مقدار آن توسط لینک است. جملات را طبیعی نگه دارید و جملات دلخراش ایجاد نکنید تا در کلمات کلیدی دقیق بازی خود را ایفا کنید. همچنین ، یک جمله کامل را به انکر تکست تبدیل نکنید. آنرا متراکم و فهم کنید.

انکر تکست ؛ مواردی برای جلوگیری از اسپم

اول از همه، پیوندهای خود را مرتبط نگه دارید. انکر تکست خود را اسپم نکنید و از انکر تکست عمومی استفاده نکنید تا سعی کنید افراد روی پیوند شما کلیک کنند. انکر تکست خود را پر از کلمات کلیدی نکنید. شما هرگز نباید از متنی استفاده کنید که هیچ ارتباطی با محتوا نداشته باشد. هر کاری انجام می دهید، سعی نکنید کاربران خود را فریب دهید. هیچ کس لینک به صفحه غیر مرتبط را را دوست ندارد.

البته شما کنترل زیادی در مورد چگونگی بازگشت سایتهای دیگر به سایتتان ندارید، اما می توانید یک استراتژی ساخت لینک تنظیم کنید که شانس بهتری برای به دست آوردن پیوندها داشته باشید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :