بکاپ چیست

دسته بندی ها : تکنولوژی محمد یاری پور
بکاپ

بکاپ چیست و چرا باید از اطلاعات بکاپ تهیه کرد؟ نسخه پشتیبان تهیه نسخه ای از داده های مهم است که معمولا در مکان دیگری ذخیره می شود، بنابراین در صورت حذف یا خراب شدن می توان آن را بازیابی کرد. بسته به اینکه اطلاعات چند بار داده تغییر می کند و چقدر ارزشمند است، دوره پشتیبان گیری را تعیین می کند.

دلیل تهیه بکاپ چیست

به عنوان مثال، شرکتی که مرتبا مشتریان آنها زیاد می شود، ممکن است هر چند ساعت یکبار از اطلاعات آنها پشتیبان تهیه کند. حتی داده های حساس تری مانند سوابق بانکی ممکن است در درایوهای RAID ذخیره شوند که به محافظت از داده ها حتی در صورت خرابی درایو کمک می کنند.

بکاپ چیست

ابزارهای پشتیبان گیری

امروز، چندین روش برای پشتیبان گیری از اطلاعات و رسانه های شما برای نگهداری اطلاعات وجود دارد. به عنوان مثال، CD-R، DVD-R، درایوهای USB، هاردهای اکسترنال و همچنین ذخیره سازی در فضای ابری از محبوب ترین مکانها برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات هستند.

به همین دلیل تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما بسیار مهم است. اکثر مردم تا دیر نشده به اهمیت داشتن نسخه پشتیبان پی نمی برند. مطمئناً، وقتی عکس، مقاله مدارس، اسناد تجاری، بایگانی نامه های الکترونیکی، موسیقی، فیلم یا هر داده دیگری را که نمی توانید بازیابی کنید از دست داده اید، اهمیت داشتن نسخه پشتیبان کاملاً برایتان واقعی می شود.

چگونه از داده های خود بکاپ تهیه کنید؟

بهترین راه استفاده از دستگاه ذخیره سازی خارجی مانند هارددیسک خارجی، دستگاه حافظه فلش یا حتی رایانه دیگر است. همچنین می توانید با استفاده از رسانه های نوری، مانند دیسک های CD-R و DVD-R، نسخه پشتیبان تهیه کنید. تهیه نسخه پشتیبان از پوشه ها و پرونده ها به آسانی کپی کردن آنها از رسانه منبع (دیسک سخت کامپیوتر شما) در مقصد (یک هارد اکسترنال) است.

نظم در بکاپ گیری

اگر می خواهید از کل سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید یا می خواهید پشتیبان گیری منظم به طور خودکار انجام شود، می توانید از نرم افزار پشتیبان گیری استفاده کنید که از داده های شما برای شما پشتیبان تهیه می کند. برنامه های بسیاری برای مک و ویندوز در دسترس هستند که پشتیبان گیری خودکار و قابلیت بازیابی سیستم را ارائه می دهند.

اگر هنوز از دیسک سخت خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید، هم اکنون زمان مناسبی برای انجام این کار است.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :