بررسی استراتژی سئو اساسی در گوگل

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو و بهینه سازی در سایت

واژه سئو مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. همانطور که از نام آن پیداست، به تمام تکنیک ها و استراتژی هایی اشاره دارد که هدفشان افزایش دید وب سایت و بهبود موقعیت آن در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) است. از آنجایی که گوگل برای مدتی محبوب ‌ترین موتور جستجو بوده است، سئو شامل تمام آن فعالیت‌های مستقیم یا غیرمستقیم، داخلی یا خارجی می باشد که هدف آن ایجاد یک وب‌ سایت «سازگار» با الگوریتم جستجوی Google است. برای اینکه بدانید “سئو گوگل چیست” ما را در ادامه همراهی کنید.

الگوریتم جستجو به سادگی مجموعه ای از قوانین است که گوگل برای تجزیه و تحلیل وب سایت ها و تعیین کیفیت، ارتباط و تطابق آنها با رشته جستجویی که کاربر وارد می کند، استفاده می نماید. هر چه وب سایت مرتبط تر و با کیفیت تر به نظر برسد، در لیست نتایج جستجو قرار می گیرد.

استراتژی اساسی سئو گوگل چیست

متاسفانه سئو موضوع بسیار پیچیده ای است که شامل عوامل زیادی در داخل و خارج از وب سایت شما می باشد، مواردی مانند برنامه نویسی، ساختار، محتوا، تصاویر، URL ها، پیوندهایی به صفحه و…

بر اساس این فرض، چند استراتژی ساده و در عین حال اساسی سئو وجود دارد که هر کسی می تواند برای تأثیر روی دید سایت خود در SERP پیاده کند.

تولید محتوای با کیفیت

کیفیت محتوای یک وب سایت سنگ بنای هر استراتژی سئو است. «محتوای با کیفیت» به معنای محتوایی با ارزش افزوده بالا است که به طور کامل به نیازهای کاربر پاسخ می دهد. متن ها باید به خوبی نوشته شده باشند، برای خوانندگان مفید بوده و با نیازهای اطلاعاتی، تجاری و… مرتبط باشند.

مطالب را به روز نگه دارید

به روز رسانی مداوم محتوا نه تنها تأثیر مثبت مستقیمی بر روی کاربران دارد، بلکه به برآوردن نیازهای موقعیت یابی الگوریتم گوگل نیز کمک می کند: افزودن مداوم محتوای جدید و به روز رسانی مکرر محتوای موجود، توجه موتور جستجو را جلب می کند.

سئو گوگل چیست؛ انتخاب کلمات کلیدی مناسب

برای کسب موقعیت در بالای صفحه نتایج، مهم است که تصمیم بگیرید، کدام کلمات کلیدی را در وب سایت خود وارد کنید. این امر مستلزم داشتن تصویری واضح از کاربران هدف، آنچه که نیاز دارند و همچنین رقبای شما چه کسانی هستند، می باشد. خود کلمات کلیدی باید حداقل با توجه به سه عامل انتخاب شوند: ارتباط آنها با وب سایت/فعالیت شما، حجم جستجوی خود کلمات کلیدی (تعداد دفعات استفاده از آنها در جستجو) و رقابتی که با کلمات کلیدی دیگر دارند.

سئو گوگل چیست

درج لینک های داخلی و خارجی

درج پیوندهای داخلی، نحوه فهرست بندی صفحه توسط موتورهای جستجو را بهبود می بخشد، به خصوص اگر «انکر تکست ها» (کلمات و عباراتی که پیوندها در آنها گنجانده شده اند) با دقت انتخاب شوند. در حالی که لینک های داخلی ایندکس را بهبود می بخشد، لینک های دریافتی از صفحات خارجی (بک لینک) به افزایش دید سایت شما کمک می کند، به خصوص اگر از وب سایت های محبوب، متنوع و دامنه های معتبر نشات گرفته باشند.

کلام آخر

برای اینکه به طور جامع تری بدانید “سئو گوگل چیست” لازم است مقالات دیگر موجود در سایت را بخوانید. همچنین برای انجام سئو سایت خود توسط متخصصان امن اس اس ال، با ما تماس بگیرید با روی لینک مربوطه کلیک کنید.

امن اس اس ال در تلاش است تا سایت شما در صفحات برتر گوگل نمایش داده شوند.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :