سئو کلاه خاکستری چیست؟

دسته بندی ها : سئو پریا اصبری
سئو کلاه خاکستری چیست

سئو کلاه خاکستری چیست و چه کاری انجام می دهد، سوالی است که امروزه بسیار پرسیده می شود. سئو کلاه خاکستری یک عمل سئو است که سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را ترکیب می کند و از سئوی کلاه سفید خطرناک تر است زیرا از دستورالعمل های موتور جستجو برای افزایش رتبه بندی صفحات در SERP استفاده می کند.

برخی از محبوب ترین استراتژی های بهینه سازی موتورهای جستجو کلاه خاکستری

1. استفاده از دامنه های منقضی شده

یک استراتژی سئو کلاه خاکستری رایج است که بین سئو سیاه و سفید مرزی دارد. این به خرید دامنه ای اشاره می کند که مالک اجازه داده منقضی شود اما هنوز به دلیل تعداد و کیفیت بک لینک هایی که به سایت اشاره می کنند، دارای اختیارات زیادی است.

2. پیوندهای خرید یا تجارت

خرید پیوندها و پیوندهای تجاری دومین تکنیک محبوب سئو کلاه خاکستری است که مدیران وب سایت برای افزایش اعتبار و رتبه بندی وب سایت های خود استفاده می کنند. با این حال، طرح های پیوندی از این قبیل، تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند زیرا دستورالعمل های مدیر وب سایت گوگل را نقض می کنند.

3. ایجاد میکرو سایت ها و وبلاگ ها

ایجاد یک میکرو سایت یا وبلاگ، یک تکنیک سئو کلاه خاکستری است که می تواند رتبه بندی موتورهای جستجو شما را بدون جریمه افزایش دهد.

4. چرخاندن محتوا

چرخاندن محتوا یکی دیگر از روشهای رایج سئو کلاه خاکستری است که می تواند برای رتبه بندی در گوگل مفید باشد. با این حال، انجام طولانی مدت آن غیراخلاقی است. چرخاندن محتوا زمانی است که محتوا را از وب سایت دیگری می گیرید و سپس آن را به صورت جمله به جمله بازنویسی می کنید.

5. ایجاد محتوای تکراری

محتوای تکراری یکی دیگر از تاکتیک های خاکستری SEO است که این روزها در دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنیک شامل کپی و چسباندن بلوک های بزرگ محتوا در یک وب سایت یا دامنه های مختلف است.

6. خودکارسازی محتوا

اتوماسیون محتوا زمانی می باشد که از نرم افزار برای خودکارسازی فرآیندهای دستی مورد نیاز، در تولید محتوا استفاده می کنید. هدف این است که وبلاگ خود را با جریان مداوم محتوا تغذیه نمایید تا فرصت های بیشتری برای رتبه بندی بالاتر در گوگل و افزایش ترافیک داشته باشید.

7. روپوش

پنهان کردن یک تاکتیک فریبنده سئو کلاه خاکستری است که موتورهای جستجو مانند Google را فریب می دهد تا رتبه های مورد نظر را برای کلمات کلیدی مورد نظر بدست آورد در حالی که نتایج متفاوتی را نسبت به آنچه که انتظار می رود به کاربران می دهد.

8. ایجاد چند حساب رسانه اجتماعی

داشتن یک حساب رسانه اجتماعی برای کسب و کار شما در هر شبکه اجتماعی، یک روش سئو کلاه سفید برای به اشتراک گذاری پیوندها و جلب توجه بیشتر به محتوای شما است. با این حال، اگر چندین حساب رسانه اجتماعی ایجاد کنید تا اشتراک گذاری و پیوند دادن به وب سایت شما به طور مصنوعی افزایش یابد، این یک روش سئو کلاه خاکستری می باشد.

آیا سئو کلاه خاکستری غیرقانونی است؟

سئو کلاه خاکستری غیرقانونی نیست. هیچ قانونی توسط تکنیک های سئو کلاه خاکستری نقض نمی شود. با این حال، برخلاف شیوه های ممنوع موتورهای جستجو بوده که می تواند سایت شما را از صفحات نتایج موتور جستجو منع کند.

خلاصه

بنابراین، سئو کلاه خاکستری چیست و چه کارهایی انجام می دهد در این مقاله بررسی شده است که یک استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد و از کلاه سفید و سئو کلاه سیاه برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو و دید وب سایت استفاده می کند. از بسیاری جهات، تکنیک های سئو کلاه خاکستری فقط روشهای SEO کلاه سیاه هستند که به رنگ سفید ظاهر می شوند. صرف نظر از این موضوع، بسیاری از صاحبان وب سایت ها در این تاکتیک های سئو کلاه خاکستری مشارکت می کنند تا بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشند.

سئو کلاه خاکستری چیست

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :