Page authority چیست و برای افزایش رتبه بندی آن چه کنیم؟

دسته بندی ها : سئو مریم حسین جانی
چگونه رتبه گوگل بالا ببریم

در این محتوا در مورد page authority و روش های مهم برای افزایش رتبه آن و همچنین تفاوت PA و  DA صحبت می‌کنیم. امیدواریم این محتوا در موفقیت شما در این زمینه تاثیرگذار باشد. اینکه page authority چیست و تا چه اندازه می تواند به رشد سئو سایت کمک کند اهمیت زیادی در توسعه تجارت شما خواهد داشت.

Page authority چیست

 Page Authority  یا  PAمعیاری است که توسط سایت Moz ایجاد شده است و پیشنهاداتی در مورد رتبه بندی یک صفحه خاص در SERP ارائه می دهد. هدف از این رتبه بندی آنالیز و اعتبار سنجی صفحات سایت است.  پس اگر می خواهید در بالای جستجوی مرورگرها باشید، تمام ویژگی های SERP را در نظر بگیرید.

چگونه Moz قدرت صفحه را محاسبه می کند و امتیاز می دهد؟

پیج آتوریتی از یک فرمول لگاریتمی از رنج 1 تا 100 برای رتبه بندی استفاده میکند. افرادی که از سرویس       Page Ranking Check ( درجه ‌بندی و رتبه بندی گوگل) استفاده می‌کنند، باید بدانند که افزایش نمره از 70 به 80 به طور قابل توجهی سخت تر از 20 به 30 است.

 Domain Authority  یا DA  و  PA دارای یک رابطه دو طرفه سودمند هستند، البته تفاوتی که برای این دو می توان بیان کرد در این است که page authority رتبه یک صفحه را در میان صفحات دیگر بیان می کند در حالی که DA قدرت کل دامنه یا زیردامنه ها را اندازه گیری می کند.

اندازه گیری قدرت سئو

هرچه امتیاز دامنه شما بالاتر باشد، احتمال اینکه رتبه برتر موتورهای جستجو را بدست آورید و ترافیک وب بیشتر و بهتری داشته باشید، افزایش می‌یابد. همچنین PA روش خوبی برای اندازه گیری تلاش‌های سئو محتواها و مقایسه قدرت وب سایت شما با وب سایت های رقبا است.

اگرچه اختیارات دامنه یا DA  درک بهتری از نحوه عملکرد کل وب سایت شما ارائه می دهد، اما به این معنی نیست که PA مفید نیست. در حقیقت، قدرت صفحات وب سایت شما تأثیر مستقیمی بر قدرت دامنه شما و همچنین رتبه بندی موتورهای جستجو دارد.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر در صفحه ای نیز کاری انجام نداده باشید، ممکن است امتیاز آن نوسان کند به این دلیل که Moz به طور مداوم الگوریتم خود را به روز می کند.

در اینجا سه روش عالی برای افزایش رتبه Page authority بیان می کنیم:

1-محتوای تازه تولید کنید

محتوای تازه و جذاب بهترین روش برای اطمینان از امتیاز خوب PA است. همه چیز با محتوای خوب شروع می شود.

شما باید محتوای باکیفیت و متناسب با نام تجاری خود ایجاد کنید و باید به طور مرتب مطالب جدیدی پست کنید. هرچه محتوای شما بهتر و جذاب تر باشد، این احتمال وجود دارد که توسط خوانندگان به اشتراک گذاشته شود، اظهار نظر کنند یا از آنها خوششان  بیاید و احتمال اینکه سایر سایت‌ها به صفحه شما پیوند دهند بیشتر می‌شود.

2-لینک خارجی کسب کنید

لینک های خارجی به دلایل مختلفی مهم هستند. به عنوان مثال، اگر یک وب سایت در مقاله ای پیوندی به یکی از پست های وب‌سایت شما ارسال کند، مخاطبان آنها در معرض ورود به سایت شما قرار می گیرند که این امر می تواند به ایجاد ترافیک بیشتر در سایت شما کمک کند.

بدیهی است هرچه کیفیت سایتی که به صفحات شما لینک می‌دهد، کیفیت ترافیک بالاتر خواهد بود. علاوه بر این، پیوندهای خارجی از سایتهای با کیفیت بالا یک شاخص قوی برای کیفیت در نظر گرفته می شود چیزی که در page authority بسیار مهم است.

چگونه می توانید لینک های خارجی کسب کنید؟

اول از همه، محتواهای سایت باید خوب باشد. بدون محتوای خوب، شما در این رقابت بازنده هستید.

ثانیا، محتوای خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. هرچه سیگنال های اجتماعی بیشتری داشته باشید، سایت های دیگر شانس بهتری برای دیدن آن دارند.

3-از تصاویر استفاده کنید

در انتهای مطلب page authority چیست به اهمیت تصاویر می پردازیم.

باور  می‌کنید یا نه، اما استفاده از تصاویر می تواند تأثیر بسیار زیادی در افزایش امتیاز page authority شما داشته باشد. استفاده از تصاویر  باعث می شود محتوا برای خواندن جذاب تر به نظر برسد.

 تصاویر،  مطالب شما را برای خوانندگان قابل فهم تر می کنند. علاوه بر این تصاویر بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند. همچنین تصاویر می توانند SEO را بهبود بخشند.

سخن پایانی

در نتیجه برای رسیدن به آن اهداف بازاریابی بیزینس خودتان باید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. اگرچه Page  authority  شاخص خوبی برای رتبه بندی کیفیت صفحه است، اما برای بدست آوردن رتبه عالی باید تلاش کنید و از موارد ذکر شده بهره بگیرید.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :