personal branding چیست و چرا مهم است؟

دسته بندی ها : متفرقه مونا اکبری
personal branding چیست

آیا می دانید personal branding چیست و چقدر اهمیت دارد؟ هنگامی که ما در مورد personal branding صحبت می کنیم، به ایجاد و ارتقا آنچه که شما در آن ایستاده اید، اشاره می کنیم.

حال که اشاره کوچکی به personal branding کردیم، در ادامه قصد داریم شفاف تر بگوییم personal branding چیست و چه اهمیتی دارد.

پس برای دانستن بیشتر، همراه ما باشید.

personal branding چیست و در کجا کاربرد دارد؟

brand می تواند هر چیزی باشد. اما ما عادت کرده ایم که در رابطه با personal brand به شرکت ها و محصولات فکر کنیم، مثلاً مایکروسافت یا اپل.

به عبارت دیگر، امروزه هر چیزی می تواند یک مارک تجاری باشد.

 به عنوان یک فرد، شما یک personal brand دارید. در واقع personal brand شما، ترکیبی منحصر به فرد از مهارت ها و تجربیاتی است که شما را به شما تبدیل می کند.

چه بخاطر اسنپ خود معروف باشید و چه هنوز از ماشین تحریر استفاده کنید،  brand ای دارید که هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین وجود دارد.

خوشبختانه، ابزارها و منابع بسیار خوبی برای کمک به شما در روند نام تجاری شخصی وجود دارد. از آنها استفاده کنید تا تأثیر درستی در مورد افرادی که شما را آنلاین نگاه می کنند، ایجاد کند..

ایده برند شخصی و اهمیت آن ممکن است باعث ناراحتی برخی از افراد شود.. اما، اگربرند شخصی خود را بصورت آنلاین کنترل نکنید ، فرصت ها را از دست می دهید و اجازه می دهید دیگران شما را کنترل کنند..

دقت کنید که personal branding موثر، شما را از سایر متخصصان حوزه کاری متمایز می کند.

personal branding چیست
personal branding چیست

چرا personal branding اهمیت دارد؟

هنگامی که نوبت به ساخت یک برند شخصی می رسد، برخی از افراد این فرایند را خیلی وقت گیر می دانند، یا آنقدر مهم نمی دانند.

درست است – شما باید وقت و انرژی خود را به درستی به ساختن personal brand اختصاص دهید. اما این ایده که ساختن یک مارک شخصی مهم نیست، به دلایل زیر نادرست است:

 • بدون توجه به سن یا مرحله ی حرفه ای تان، افرادی که شما را بصورت آنلاین غربال می کنند، آنچه را که می یابند می تواند تأثیرات عمده ای در رفاه حرفه ای (و شخصی) شما داشته باشد.
 • اگر شهرت آنلاین خود را به درستی مدیریت نمی کنید، به طور فعال در حال از دست دادن تجارت خود هستید.
 • اکنون یک فرد متوسط ​​هر 2-3 سال شغل خود را تغییر می دهد، این بدان معنی است که یک personal branding قوی از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارد..
 • اعداد را کنار بگذاریم، مهمترین دلیل تمرکز بر نام تجاری شخصی یا personal branding کمک به خودتان است. به این فکر کنید که یک کانال اضافی برای رشد موفقیت های خود ایجاد کرده اید..
 • نام تجاری شخصی یک گام بدون درد در تلاش برای دستیابی به اهداف شما است. صرف نظر از صنعت یا موقعیت شغلی تان، نام تجاری شخصی شما این توانایی را دارد که انواع فرصتهای پیشرفت را ایجاد کند یا از بین ببرد.

سخن پایانی

ساخت و بهینه سازی پروفایل های جدید، تولید محتوا در مورد شما و کارتان، شناسایی اهداف ایجاد یک استراتژی نام تجاری یا personal branding، تمام اینها می تواند طاقت فرسا باشد.. اما، پس از ایجاد بنیادی مستحکم ، یک نقشه راه برای پیگیری خواهید داشت، که این کار باعث می شود کل روند قابل کنترل تر گردد..

در پایان هرچه می خواهید موفقیت بیشتری کسب کنید، اهمیت personal branding نیز بیشتر می شود..

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :