مفهوم سئو برای افراد مبتدی

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
تجزیه و تحلیل بازاریابی

زمانی که سایت خود را راه اندازی می کنید لازم است برای رتبه بندی بالاتر آن را سئو کنید و یا به عبارتی بهینه سازی کرده و در صفحه اول گوگل قرار دهید. اگر به عنوان مبتدی قصد دارید با این واژه و انواع مخنتلف آن آشنا شوید، ما در این پست به صورت کاملی سوال سئو چیست به زبان ساده را بررسی می کنیم.

سئو چیست

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به عبارت ساده، سئو به معنای فرآیند بهبود وب سایت شما برای افزایش دیده شدن آن در گوگل، مایکروسافت بینگ و سایر موتورهای جستجو هر زمان که افراد به جستجو می‌پردازند. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال پیدا شدن و کلیک روی آنها بیشتر می شود. در نهایت، هدف بهینه‌ سازی موتور جستجو کمک به جذب بازدیدکنندگان وب ‌سایت است تا به مشتری همیشگی تبدیل شوند.

سئو چیست به زبان ساده و تفاوت آن با SEM و PPC

SEM مخفف بازاریابی موتور جستجو یا بازاریابی جستجو است، درواقع بازاریابی جستجو نوعی بازاریابی دیجیتال بوده و این یک اصطلاح جامع برای ترکیبی از فعالیت ‌های SEO و PPC است که به منظور هدایت ترافیک از طریق جستجوی ارگانیک و جستجوی پولی می باشد. به زبان ساده، بازاریابی جستجو فرآیند به دست آوردن ترافیک و دیده شدن از موتورهای جستجو از طریق تلاش های پولی و بدون مزد است.

SEO = هدایت ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو.

SEM = هدایت ترافیک ارگانیک و پولی از موتورهای جستجو.

PPC مخفف pay-per-click است، نوعی از بازاریابی دیجیتال که در آن هر زمان که بر روی یکی از تبلیغات آنها کلیک شود، مبلغی از تبلیغ کنندگان دریافت می شود.

اساساً، تبلیغ ‌کنندگان برای کلمات کلیدی یا عباراتی که می‌خواهند تبلیغاتشان در نتایج موتور جستجو نمایش داده شود، پیشنهاد می ‌دهند. هنگامی که کاربر یکی از آن کلمات یا عبارات کلیدی را جستجو می کند، تبلیغ در بین نتایج برتر ظاهر می شود. بنابراین، اگر بازاریابی جستجو را به عنوان یک سکه در نظر بگیریم، سئو و PPC دو روی یک سکه هستند. سئو طرف بدون پرداخت است، PPC طرف پرداختی است.

سئو چیست به زبان ساده

چرا سئو مهم است؟

سئو یک کانال بازاریابی مهم است و جستجوی ارگانیک 53 درصد از کل ترافیک وب سایت را ارائه می دهد. این یکی از دلایل بزرگی است که پیش‌بینی می‌ شود صنعت سئو جهانی تا سال 2028 به 122.11 میلیارد دلار برسد. سئو نتایج واقعی کسب ‌و کار را برای برندها، مشاغل و سازمان ‌ها در هر اندازه ‌ای به ارمغان می ‌آورد.

هر زمان که مردم می خواهند به جایی بروند، کاری انجام دهند، اطلاعاتی بیابند، تحقیق کنند یا محصول خدمتی بخرند، معمولاً آغاز به جستجو می کنند. برای اینکه بدانید سئو چیست به زبان ساده می توان گفت که به کمک سئو می توان صفحه سایت شما را به صفحه اول موتور جستجو انتقال داد و بدین صورت بازدید را افزایش داد.

دلیل دیگری که سئو برای برندها و مشاغل حیاتی است: برخلاف سایر کانال های بازاریابی، کار سئو خوب پایدار است. وقتی یک کمپین پولی به پایان می رسد، ترافیک نیز به پایان رسیده و در نتیجه دیگر هیچ تبلیغی صورت نمی گیرد. سئو پایه و اساس بازاریابی جامع است، جایی که هر کاری که شرکت شما انجام می دهد اهمیت دارد. هنگامی که متوجه شدید که کاربران شما چه می خواهند، سپس می توانید آن دانش را در سراسردسایت خود پیاده سازی کنید.

انواع سئو

سه نوع سئو وجود دارد:

سئو فنی: بهینه سازی جنبه های فنی یک وب سایت.

سئو درون صفحه: بهینه سازی محتوای یک وب سایت برای کاربران و موتورهای جستجو.

سئوی خارج از سایت: انجام کارهایی که آگاهی و شناخت برند را افزایش می دهد.

کلام آخر

ما در این پست سئو چیست به زبان ساده را آوردیم تا به عنوان یک فرد مبتدی با این مفهوم آشنا شوید و بتوانید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کرده و در نهایت ترافیکتان افزایش یابد.

برای سئو سایت خود با ما تماس بگیرید تا با اصولی ترین روش های ممکن سایتتان را بهینه سازیم.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :