الکسای سایت چیست؟

دسته بندی ها : سئو صدیقه خوشحال
الکسا سایت چیست

هر صاحب کسب‌وکاری می‌داند که رتبه‌بندی در موتورهای جستجو گوگل ضروری است و اگر در نتایج یک موتور جستجو دیده نشود، دسترسی آسان به سایت آنها برای مشتریان فراهم نخواهد بود. نوعی رتبه‌بندی وب سایت وجود دارد که بسیاری از وبمسترها بر روی آن تمرکز می‌کنند. در این محتوا به شما خواهیم گفت الکسا سایت چیست و تا چه اندازه می توان به آن استناد کرد.

رتبه الکسا سایت چیست؟

رتبه الکسا  به زبان ساده، میزان محبوبیت یک وب سایت را اندازه گیری می کند. اما میزان محبوبیت دقیقاً به چه معناست؟

 تیم الکسا توضیح می دهد که رویکرد رتبه بندی آنها “با استفاده از میزان بازدید سایت و میزان بازدید بازدیدکنندگان از سایت طی سه ماه گذشته است”.

در حالی که این موضوع هنوز کمی مبهم است، ولی ما  متوجه یک ایده کلی در مورد تأثیرگذاری در رتبه بندی  الکسا می شویم.

رتبه الکسا از این نظر مهم است که داده های سطح بالایی در رابطه با نحوه ترافیک و مشارکت در اختیار شما قرار می دهد. این داده ها به شما این امکان را می دهد تا درک بهتری از سایت خود و نگاه کلی در مورد بهبود “محبوبیت” آن، داشته باشید.

دانستن رتبه الکسا خود شروع خوبی است. اما چگونه رتبه الکسا خود را ارتقا می دهید؟ آیا شما به این رتبه نیاز دارید؟

الکسا سایت چیست

بیایید با جزئیات بیشتری به رتبه بندی الکسا بپردازیم.

رتبه بندی الکسا خوب چیست؟

الکسا وب سایت ها را از شماره 1 تا بی نهایت رتبه بندی می کند. در سال 2020، حدود 1.5 میلیارد وب سایت وجود داشت که توانستن توسط الگوریتم الکسا رتبه بندی شوند.

گوگل شماره 1 وب سایت در جهان با توجه به رتبه بندی الکسا است.

با وجود آنکه که هیچ محدوده دقیق برای تعیین رتبه الکسا خوب وجود ندارد، اما به طور کلی، هرچه عدد کمتر باشد، بهتر است. به نظر می رسد هر رتبه الکسا زیر 30000 رتبه خوبی در نظر گرفته می شود.

وب سایت خود را با رقبا مقایسه کنید

وقتی صحبت از وب سایت شما می شود، می توانید رتبه بندی الکسا خود را با برخی از نزدیکترین رقبای خود مقایسه کرده و به آنها اشاره کنید.

وقتی متوجه شدید که رقیب شما چه رتبه ای دارد، می توانید با استفاده از تحقیقات بر اساس سئو متوجه شوید آنها برای دست یابی به این رتبه چه کاری انجام دادند.

مرور صفحات برتر رقبا و مشاهده میزان ترافیک ایجاد شده می‌تواند شما را به سمت درستی برای بهبود صفحات خود هدایت کند.

چگونه رتبه الکسا خود را بررسی می کنید؟

آیا می خواهید بدانید که رتبه الکسا شما چیست؟ خیلی ساده است. از ابزار Alexa Rank Analysis بازدید کرده و اطلاعات سایت خود را وارد کنید.

در عرض چند ثانیه الکسا اطلاعات جالبی در مورد شرکت شما ارائه می دهد. این داده های تجزیه و تحلیل رتبه الکسا شامل موارد زیر است:

برترین کلمات کلیدی که براساس آن رتبه بندی می شوید

سایت های مشابه با جامعه مخاطبین یکسان

فرصت های کلمه کلیدی

معیارهای مقایسه برای تجزیه و تحلیل رقابتی

زمان روزانه در سایت

نتیجه

در حالی که تلاش برای دستیابی به رتبه کمتر الکسا هدف خوبی است، اما برای بهبود سریع، نیازی به از دست دادن خواب نیست. با تاکتیک های بهبود سئو و محتوای جذاب در سایت شما، رتبه الکسا افزایش می یابد.

منبع

صدیقه خوشحال
صدیقه خوشحال

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :