WWW چیست؟

دسته بندی ها : متفرقه محمد یاری پور
Zabbix چیست

WWW چیست و چه نقشی در اینترنت دارد؟ شبکه جهانی وب (کهWWW  یا W3 نیز نامیده می شود) یک سیستم اطلاعاتی مبتنی بر هایپرتکست است. هر کلمه ای در یک سند هایپرتکست را می توان به عنوان یک نشانگر برای یک سند فرامتنی متفاوت تعیین کرد که در آن می توان اطلاعات بیشتری راجع به آن کلمه یافت. خواننده می تواند سند دوم را با انتخاب کلمه (با استفاده از روش های مختلف بسته به رابط کاربری؛ در سیستم مبتنی بر ماوس، یک کاربر احتمالاً ماوس را روی کلمه قرار داده و دکمه ماوس را کلیک می کند) باز کند. در این حالت، فقط بخشی از سند پیوند داده شده که حاوی اطلاعات مربوطه است نمایش داده می شود.

سند دوم ممکن است خود شامل پیوندهایی به اسناد بعدی باشد. خواننده نیازی به دانستن اسناد ارجاع شده ندارد، زیرا آنها در صورت لزوم تهیه و ارائه می شوند.

ماهیت WWW

شبکه جهانی وب از هایپرتکست در اینترنت استفاده می کند؛ اسناد مرتبط ممکن است در سایت های اینترنتی مختلفی قرار داشته باشند. WWW می تواند قالب های متنی مختلف و روش های مختلف سازماندهی اطلاعات را مدیریت کند.

شبکه جهانی وب همچنین دسترسی به بسیاری از ابزارهای دیگر را که در این راهنما شرح داده شده فراهم می کند و به عنوان عمده ترین ابزار دستیابی به منابع اینترنتی بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

اسناد فهرست ویژه در فضای اطلاعاتی WWW ایجاد شده اند و می توان آنها را برای کلمه کلیدی (داده ها) جستجو کرد. نتیجه یک سند جدید است که شامل پیوندهایی به اسنادی است که از فهرست انتخاب شده اند.

www چیست

هایپرتکست در www چیست

    هایپرتکست متنی است که محدودیتی برای استفاده ندارد. Hypertext متنی است که شامل “پیوندها” به متن های دیگر است. این اصطلاح توسط “تد نلسون” در حدود سال 1965 ابداع شد.

همچنین HyperMedia اصطلاحی است که برای هایپرتکست استفاده شده و محدود به متن نیست. مثلاً می تواند شامل گرافیک، فیلم و “صدا” باشد. ظاهرا تد نلسون اولین کسی بود که از این اصطلاح نیز استفاده کرد.

پیوندها در WWW فقط به متن محدود نمی شوند، بنابراین اصطلاح hypermedia دقیق تر است. برای مثال، پیوند به تد نلسون ممکن است به فایلی حاوی تصویر تد نلسون اشاره داشته باشد. اگر رایانه شما دارای یک صفحه نمایش مناسب و یک نمایشگر تصویر باشد، تصویر بر روی صفحه شما نمایش داده می شود.

روش اتصال به WWW چیست

برای استفاده از مرورگر در رایانه برای دسترسی به WWW، باید در شبکه بین المللی TCP / IP (اینترنت) باشید. اگر در اینترنت هستید، اما مرورگر ندارید، نیاز است یک مرورگر را در رایانه خود نصب نموده و سپس به شبکه جهانی وب متصل شوید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :