نرخ کلیک یا CTR چیست؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
گوگل پیج رنک

در بازاریابی اینترنتی، CTR مخفف نرخ کلیک از طریق متریک است: تعداد کلیکهایی که تبلیغ کنندگان در تبلیغات خود به ازای هر تعداد برداشت، دریافت می کنند را اندازه گیری می کند. دستیابی به نرخ کلیک بالا، برای موفقیت PPC شما ضروری است ، زیرا این امر به طور مستقیم بر نمره کیفیت شما تأثیر گذاشته و مشخص می کند، هر بار که شخصی روی تبلیغ جستجوی شما کلیک می کند، چقدر می پردازید.

آیا CTR شما باید بیشتر شود یا اینکه به اندازه کافی بالا هستند؟

در این آموزش CTR یاد خواهید گرفت:

    دقیقاً چطور نرخ کلیک از طریق (CTR) محاسبه می شود.

    چرا CTR برای حساب بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک شما مهم است.

    چه چیزی خوب برای AdWords PPC را تشکیل می دهد و چگونه می توانید یکی از آنها را دریافت کنید.

نرخ کلیک

نرخ کلیک از طریق ppc چیست؟

نرخ کلیک از طریق PPC نرخی است که پس از کلیک روی تبلیغات PPC به دست می‌آید. این تعداد درصد افرادی است که تبلیغ شما را مشاهده کرده و سپس برای کلیک بر روی تبلیغ (کلیک) اقدام می کنند. فرمول CTR به شرح زیر است:

(کل کلیک در تبلیغ) / (کل برداشت ها) = نرخ کلیک

به طور کلی ، می توانید نرخ کلیک خود را در داشبورد حساب PPC خود مشاهده کنید.

CTR بالا یعنی که درصد بالایی از افرادی که تبلیغ شما را دیده و روی آن کلیک می کنند.

چرا CTR از طریق ppc اهمیت دارد؟

CTR برای سایت شما مهم است زیرا این امر به طور مستقیم روی کیفیت تجارت شما تأثیر می گذارد.

Google AdWords و سایر سیستم عامل های بازاریابی جستجو تخفیف های قیمت گذاری را برای تبلیغاتی ارائه می دهند که ارتباطات بالایی دارند. یک وسیله برای انجام این کار ، ارائه امتیازات با کیفیت بالاتر جهت تبلیغات با نرخ کلیک بالای AdWords است:

    نرخ کلیک بالا به نمرات با کیفیت بالا منجر می شود.

    نمرات با کیفیت بالا به شما امکان می دهد برای هزینه های پایین تر موقعیت تبلیغ را بهبود یا حفظ کنید. علاوه بر این، اگر در حال جستجوی کلمات مربوطه هستید، دستیابی به نرخ کلیک بالا به این معنی است که شما بیشترین تعداد ممکن مردم را به سمت پیشنهاد خود هدایت می کنید.

CTR “خوب” چیست؟

پاسخ صادقانه به این سوال این است: بستگی دارد! CTR از طریق طبیعتاً متفاوت از کمپین به کمپین و حتی از کلمه کلیدی به کلمه کلیدی خواهد بود. همه موارد مربوط به نحوه نمایش آگهی شما نقش ایفا می کند، از نسخه تبلیغ شما گرفته تا رتبه بندی تبلیغات در صفحه نتایج.

بنابراین اگر شما می خواهید نرخ کلیک بالا داشته باشید، واقعاً هیچ جادویی وجود ندارد. میانگین CTR در هر صنعت متفاوت خواهد بود و CTR مورد انتظار شما از نظر سایر عوامل به موقعیت تبلیغ شما بستگی دارد.

میانگین CTR در AdWords برای جستجو 1.91٪ و برای نمایش 0.35٪ است. اما این فقط یک آمار میانگین است و نباید خیلی به آن استناد کرد.

به عنوان یک قانون کوچک، یک CTR خوب در AdWords در شبکه جستجو 4-5٪ + یا در شبکه نمایش 0.5-1٪ + است.

وقتی نرخ های کلیک بالاتر از نظر اقتصادی برای تجارت خوب است،اما شما همیشه نرخ کلیک میانگین بالاتر را نمی خواهید: آنچه شما می خواهید CTR های بالایی هستند در کلمات کلیدی خاص که مستقیما به فروش شما مربوط می‌شوند. بنابراین یک CTR خوب به معنای هدف قرار دادن کلمات صحیح است و سپس با متن تبلیغ خوب تعداد افراد بیشتری را برای کلیک روی آن تبلیغات می توانید دریافت کنید.

دستیابی به نرخ زیاد در PPC به این موارد بستگی دارد:

    کلمات کلیدی هدفمند برای پیشنهاد

    کلیک های مقرون به صرفه

    ابزار و روش برای نزدیک کردن کلمات کلیدی با متن تبلیغ و صفحات فرود

    امکان تقسیم بندی سریع و کارآمد گروه های کلمات کلیدی برای تولید هدف گذاری نزدیک تر

به یاد داشته باشید ، هرچه میزان کلیک شما بیشتر باشد ، احتمالاً نمرات کیفیت شما نیز بهتر خواهد بود و نمرات کیفیت بالا یکی از بهترین روش‌های موفقیت در PPC است.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :