یواست سئو چیست و تجزیه و تحلیل آن چگونه است؟

دسته بندی ها : سئو رومینا محرر صفائی
بهترین افزونه سئو در وردپرس

افزونه یواست سئو ، پست ها و صفحات وب سایت شما را از جنبه های مختلف ارزیابی می کند. این ارزیابی به شما کمک می کند تا در رتبه بندی موتورهای جستجوی گوگل، رتبه بهتری داشته باشید و در لیست وب سایت های پر مخاطب قرار بگیرید. محتوایی که در وب سایت خود منتشر می کنید باید از تمام جنبه ها بی نقص باشد تا مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند. بی شک افزونه Yoast Seo، از بهترین هاست. در مقاله، ما مهمترین ویژگی های این ابزار را مرور خواهیم کرد. برای بهینه سازی صفحه خود، راهنمای گام به گام ما را بررسی کنید.

تجزیه و تحلیل خوانایی محتوا در سئو

در یواست سئو، قابلیت خواندن،  تجزیه و تحلیل سئو در جعبه متا Yoast SEO و نوار کناری Yoast SEO قرار دارد. (دومی فقط در صورت استفاده از ویرایشگر Block WordPress می باشد). هنگامی که روی پست یا صفحه وب سایت خود فعالیت می کنید، تنها باید به پایین صفحه بروید.

همچنین می توانید  در Block Editor روی نماد Yoast در گوشه سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید تا نوار کناری Yoast SEO را ببینید.

یواست سئو

تجزیه و تحلیل خوانایی محتوا در Yoast

هدف از تجزیه و تحلیل خوانایی، کمک به نوشتن متنی قابل درک و مفید است. به یاد داشته باشید که مهم است بازدیدکننده گان در صفحه شما بمانند و از پست های شما استفاده کنند. متن خود را بارها بخوانید. بخاطر داشته باشید که موتورهای جستجو عاشق متن های قابل درک و خوانا هستند؛ پس زمان بیشتری را برای اینکار هزینه کنید.

 یواست سئو ویژگی هایی که در درک آسان و خوانایی مطلب تاثیر دارد را چک می کند. این ویژگی ها عبارت اند از:

 1. طول جمله
 2. طول پاراگراف
 3. استفاده از  زیرنویس
 4. جملات متوالی
 5. استفاده از کلمات انتقال
 6. سطح سهولت خواندن
 7. محتوای متن اصلی

اگر براساس معیارهای فوق عمل کنید، این افزونه با یک گلوله سبز به شما پاداش می دهد.

تجزیه و تحلیل سئو

برای ایجاد صفحه ای سازگار با موتورهای جستجو، خوانایی صفحه بسیار ضروری  است. پس به همین دلیل، به تجزیه و تحلیل سئو نیاز داریم.

برای بیشترین استفاده از تجزیه و تحلیل سئو ، باید کلماتی را بکار ببرید که می خواهید پست خود را براساس آن رتبه بندی کنید.

پس از وارد کردن کلمات، یواست seo  این کلمات را در موارد زیر بررسی می کند:

 1. عنوان صفحه
 2. بند مقدماتی
 3. عنوان (ها)
 4. URL
 5. محتوای مقاله
 6. توضیحات متا
 7. برچسب های alt تصویر

این افزونه، تعداد کلمات و فرکانس کلمه کلیدی را در مقاله شما محاسبه می کند. علاوه بر این ، Yoast SEO Premium نحوه توزیع کلمات کلیدی در صفحه شما را بررسی می کند. مقاله شما باید در کل متن، کلمات کلیدی فوکوس یا مترادف را بطور مساوی در بر داشته باشد.

اگر می خواهید دو مقاله مختلف را برای همان کلید واژه فوکوس یکسان بهینه کنید ، می توانید هر دو پست را در یک جستجوی یکسان در Google فعال کنید. هیچوقت بیشتر از یکبار از کلمات کلیدی فوکوس خود استفاده نکنید.

و نکته آخر؛ در یواست سئو چندین لینک و تصویر برای مقاله خود نظر بگیرید.

اگر براساس معیارهای فوق عمل کنید، این افزونه با یک گلوله سبز به شما پاداش می دهد.

اگر سعی کنید گلوله های سبز یواست سئو بیشتری را دریافت کنید، شانس بیشتری در رتبه بندی جستجوی گوگل دارید.

آنالیز ساختار محتوا

محتوا وب سایت در رتبه بندی موتورهای جستجو تاثیر زیادی دارد. Yoast Seo، ساختار محتوا را بطور خاص بررسی می کند. از همین جهت، تحلیل محتوا کمی دقیق تر خواهد بود. مقاله شما باید طولانی تر باشد. و یا می توانید بررسی کنید که آیا این مقالات به اندازه کافی در جاهای دیگر سایت شما با پیشخوان پیوند متنی در یواست سئو مرتبط هستند یا خیر.

منبع:

رومینا محرر صفائی
رومینا محرر صفائی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :