گرافیست کیست

دسته بندی ها : سئو پروین کاظمی منش
گرافیست کیست

گرافیست کیست و چه وظایفی دارد؟ از طراحی گرافیک با نام «ارتباط بصری» نیز یاد می‌شود. طراحان گرافیک مفاهیم بصری را با دست یا با استفاده از نرم‌افزار و رایانه ایجاد می‌کنند. آن‌ها از طریق فرم‌های هنری که شامل تصاویر و کلمات می‌شود، ایده‌هایی را برای الهام بخشیدن، آگاه کردن یا جذب مشتری خلق می‌کنند.

گرافیست کیست

هدف اصلی طراحان گرافیک برجسته‌ و قابل شناسایی ساختن نام سازمان‌هایی است که با آن‌ها همکاری می‌کنند. آن‌ها با استفاده از رسانه‌های متنوع، هویتی خاص را برای تبلیغ کردن این سازمان‌ها طراحی می‌کنند. این رسانه‌ها شامل قلم‌ها، اشکال، رنگ‌ها، تصاویر، طراحی چاپ، عکاسی، انیمیشن، آرم و بیلبوردها هستند. طراحان گرافیک اغلب با هنرمندان، انیماتورها و سایر متخصصان در حرفه‌های هنری همکاری می کنند.

بنابراین، هر طراح گرافیک باید توانایی حل مسائل و ایجاد ارتباط میان مخاطب و کارفرما را دارا باشد. وظیفه هر طراح گرافیک حل چالش‌های ارتباطی و دستیابی به نتایج خلاقانه و خاص است.

وظایف گرافیست

طراحان گرافیک برای برقراری ارتباط میان مخاطب و کارفرما، هنر و تکنولوژی را به کار می‌گیرند و تصاویر را با متن ترکیب می‌کنند. آن‌ها ممکن است از عناصر مختلف برای دستیابی به جلوه‌های هنری یا تزئینی استفاده کنند. گرافیست‌ها صفحه‌آرایی، طرح کلی و طراحی بسته‌بندی بروشورها، مجلات و شرکت‌های مختلف را نیز انجام می‌دهند. هنگام استفاده از متن در صفحه‌آرایی، آن‌ها با نویسندگان همکاری نزدیک دارند و تصمیم می‌گیرند که کلمات در کجا قرار گیرند.

اهمیت طراحی گرافیک در فروش و بازاریابی محصولات روز به روز رو به افزایش است. بنابراین، گرافیست‌ها در زمینه تبلیغات، روابط عمومی و بازاریابی با مردم ارتباط نزدیک دارند. اکثر طراحان در یک حوزه خاص فعالیت می‌کنند؛ به عنوان مثال، برخی در زمینه تصاویر متحرک تخصص دارند، برخی دیگر با رسانه‌های چاپی (روزنامه، مجلات و …) همکاری می‌کنند یا علائم و پوستر طراحی می‌کنند.

ویژگی های طراحان گرافیک

طراحان گرافیک باید با تکنیک‌های گرافیکی و نرم‌افزارهای جدید کامپیوتری آشنا باشند و خود را بروز نگه دارند. آن‌ها باید بتوانند طرح‌هایی ارائه دهند که از نظر هنری جالب، خلاقانه و مورد توجه مشتریان و مصرف‌کنندگان باشد. آن‌ها با استفاده از طراحی دستی یا با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری، ایده‌های خود را در قالب تصاویر با مشتریان مطرح می‌سازند.

گرافیک کیست

طراحان گرافیک باید برای اطمینان از انتقال پیام مورد نظر و بیان صحیح اطلاعات، با مشتریان و سایر طراحان ارتباط برقرار کنند. بیشتر آن‌ها برای تهیه طرح‌های خود از نرم‌افزارهای تخصصی طراحی گرافیک استفاده می‌کنند. آنها باید بتوانند رویکردهای جدیدی برای انتقال ایده‌ها به مشتریان خلق کنند و طراحی‌های منحصر به فردی را ارائه دهند که معنای مشخصی را به مشتریان منتقل کنند.

طراحان گرافیک اغلب با سایر طراحان و بازاریاب‌ها، نویسندگان و برنامه‌نویسان در پروژه‌های مختلف مانند وب‌سایت‌ها، نشریات و سایر محصولات همکاری می‌کنند. برخی از افراد با سابقه طراحی گرافیک در مدارس طراحی، کالج‌ها و دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند. طراحان گرافیک شخصیت‌های خاصی دارند. آن‌ها افرادی خلاق، حساس و برون‌گرا هستند.

چگونه به بازار کار گرافیک ورود کنیم

گرفتن مدرک دانشگاه در رشته گرافیک ممکن است پروسه ورود شما به بازار کار را آسان‌تر کند، اما اگر طراح ماهری هستید و کار کردن با نرم‌افزارهای طراحی بخصوص فتوشاپ، کورل، ایلاستریتور و … را بلدید، مدرک تحصیلی لازم نیست.

اما توجه داشته باشید که بدون تحصیلات دانشگاهی، شانس کمتری برای کار در یک شرکت‌های دولتی خواهید داشت زیرا آن‌ها به مدرک تحصیلی نیاز دارند. در هر صورت، هر هدفی که دارید، سعی کنید تا حد امکان نمونه کارهای قوی داشته باشید.

امیدواریم محتوای “گرافیست کیست” مفید بوده و اطلاعات شما را در این زمینه افزایش داده باشد.

منبع

پروین کاظمی منش
پروین کاظمی منش

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :