نکاتی در مورد وردپرس

دسته بندی ها : سئو مریم برفرنژاد
سایت ساز وردپرس

نکات وردپرس.وردپرس 30 درصد از اینترنت را تأمین می کند. وردپرس یک پلت فرم قدرتمند است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را ایجاد کنید، دقیقاً همانطور که دوست دارید طراحی کنید و ویژگی های مورد نیاز خود را اضافه کنید. بلاگرها، مشاغل، فروشندگان آنلاین همه از وردپرس استقبال می کنند.

در دنیای میزبانی، جستجوگرها، برنامه نویسی، افزونه ها و موارد دیگر، ممکن است به چند نکته و ترفند مفید در این راه نیاز داشته باشید.

چند مورد از نکات وردپرس که خوب است بدانید

  1میزبانی خود را انتخاب کنید

  2دموهای قالب را تماشا کنید

  3پلاگین SEO را نصب کنید

4 Google Analytics را نصب کنید

  5تم خود را با دقت انتخاب کنید

  6تصاویر خود را فشرده کنید

  7پلاگین های خود را محدود کنید

8   Gravatar خود را تنظیم کنید

  9بروز رسانی کنید

10 درهم ریختگی مطالب خود را رایگان نگه دارید

11 پیوندهای ثابت وردپرس خود را ویرایش کنید

12ایمنی را در اولویت قرار دهید

13 به طور منظم از سایت خود پشتیبان تهیه کنید

14 یک پلاگین امنیتی نصب کنید

وردپرس
وردپرس

توضیح مختصری  درباره این نکات وردپرس در اینجا آورده ایم

میزبانی خود را انتخاب کنید

این به خودی خود دامنه وسیعی از نکات را در بر می گیرد، اما یافتن ارائه دهنده میزبانی مناسب برای سایت وردپرس برای موفقیت کاملاً ضروری است. بدون میزبانی، سایت شما نمی تواند در اینترنت فعال شود.

این تنها دلیل مهم آن نیست. ارائه دهنده میزبانی شما باید منابع کافی در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید بازدید سایت خود را کنترل کنید، تا آنجا که ممکن است از خرابی جلوگیری کنید و سرعت سایت را بالا ببرید.

Bluehost  بهترین ارائه دهنده میزبانی برای وردپرس است. وردپرس در واقع آن را توصیه می کند!

قالب نمایشی وردپرس

پیش نمایش یک موضوع به شما امکان می دهد نحوه نمایش آنلاین آن را پس از انتشار، مشاهده کنید و با برخی از آنها می توانید در واقع محتوا را ویرایش کنید.

به سادگی موضوعی را که دوست دارید پیدا کنید، روی “نمایش دمو” یا “نمایش آزمایشی” کلیک کنید و می توانید ببینید که چگونه آنلاین است. اگر تم را دوست داشتید و تصمیم دارید آن را وارد کنید، می توانید محتوای نسخه ی نمایشی را ویرایش کرده تا موضوع واقعاً متعلق به خودتان باشد!

پلاگین SEO را نصب کنید

SEO (بهینه سازی موتور جستجو) برای موفقیت هر وب سایت بسیار مهم است. بدون SEO، سایت شما در نتایج جستجو رتبه بالایی نخواهد داشت.

نصب یک افزونه SEO می تواند زندگی شما را بسیار راحت تر و سایت شما را بسیار موفق تر کند. این افزونه ها می توانند محتوا و کلمات کلیدی شما را تجزیه و تحلیل کنند و همه موارد فنی مانند نقشه سایت و robots.txt را برای شما مدیریت نمایند.

Yoast SEO افزونه ای محبوب و قدرتمند است که به شما در رفع نیازهای SEO کمک می کند.

Google Analytics را نصب کنید

Google Analytics ابزاری شناخته شده برای ردیابی عملکرد، ثبت داده ها و ارائه بینشی درباره نحوه تعامل افراد با سایت شما است. این امر آن را به ابزاری ارزشمند برای سنجش میزان موفقیت سایت شما تبدیل می کند.

بهترین (و آسانترین) راه برای نصب Google Analytics با پلاگین MonsterInsights است. Google Analytics و MonsterInsights دارای نسخه های رایگان هستند. هنگام ایجاد حساب Google Analytics خود به کد رهگیری نیاز خواهید داشت و MonsterInsights شما را در مراحل نصب راهنمایی می کند.

MonsterInsights افزونه پیشنهادی برای نصب Google Analytics در سایت وردپرسی شما است.

تم خود را با دقت انتخاب کنید

تعداد زیادی تم برای انتخاب در دسترس شما است. نکته برتر ما این است که هوشیار باشیم و فقط به مضامین با کیفیت نگاه کنیم.

هزاران طرح زمینه برای انتخاب وجود دارد، بنابراین استفاده از ویژگی جستجو روش خوبی برای محدود کردن گزینه های شماست.

تصاویر خود را فشرده کنید

فشرده سازی یک تصویر باعث کاهش اندازه پرونده می شود، به سایت شما کمک می کند تا سریعتر کار کرده و باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی ارزشمند شما میگردد.

سرعت سریع سایت مانند مقدس بودن راه اندازی یک وب سایت است. سرعت بخشیدن به زمان بارگیری می تواند روح تازه ای به صفحات مرده دیگر بدهد و بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو هم عاشق یک سایت پر بار هستند. به همین دلیل است که باید همیشه تصاویر و فیلم های خود را فشرده کنید.

پلاگین های خود را در وردپرس محدود کنید

پلاگین ها عملکردی را به وب سایت شما اضافه می کنند. تا زمانی که طرح زمینه شما با ویژگی های داخلی همراه نباشد، برای افزودن ویژگی هایی مانند فرم های تماس، خبرنامه ها یا چت های زنده به سایت خود به پلاگین نیاز خواهید داشت. با این حال، داشتن افزونه های زیاد می تواند سرعت سایت شما را کند کرده و حتی امنیت سایت شما را به خطر بیندازد.

   Gravatar خود را تنظیم کنید

Gravatar مخفف Globally Recognized Avatar است. این سرویسی است که با وردپرس ادغام می شود و اساساً تصویر کاربر پیوست شده به حساب شما را ارائه می دهد.

تصویری که به پست های شما پیوست می شود، Gravatar شما است و هویت واضحی ایجاد می کند. این امر به ویژه در صورت وجود چندین نویسنده در یک سایت، بسیار مفید است.

داشتن یک تصویر شخصی و منحصر به فرد از این قبیل به افراد کمک می کند تا شما را بشناسند و از طریق وب سایت های مختلف به شما هویت واضحی می دهد. وقتی پست می کنید، تصویر Gravatar شما همراه با نویسنده شما نشان داده می شود. وقتی نظر می گذارید، عکس Gravatar شما در کنار آن قرار می گیرد.

بروز رسانی کنید

وردپرس نرم افزار خود را مرتباً به روز کرده تا امنیت پلت فرم خود را حفظ کند. به روزرسانی جزئی هر دو هفته یک بار اتفاق می افتد، در حالی که به روزرسانی عمده تقریباً هر ماه یکبار اتفاق می افتد.

به سادگی به داشبورد وردپرس خود بروید، جایی که در صورت نیاز به به روزرسانی افزونه ها، مضامین یا نسخه وردپرس به شما اطلاع می دهد. دکمه های مفید “به روزرسانی اکنون” وجود دارد تا کارها را راحت و آسان انجام دهید.

همیشه قبل از به روزرسانی و بعد از اتمام کار، حتماً از سایت خود پشتیبان تهیه کنید.

درهم ریختگی مطالب خود را در وردپرس رایگان نگه دارید

بهم ریختگی سایت شما می تواند حواس شما را به محتوا پرت کند. یا حتی بدتر این که مردم تمایلی به ماندن در صفحه ندارند. نگاهی به نوار کناری و پاورقی خود بیندازید و مطمئن شوید که هرگونه ابزارکه به صفحه کمک می کند معمولاً کمتریا بیشتر است!

پیوندهای ثابت وردپرس خود را ویرایش کنید

پیوندهای ثابت به سادگی پیوندهای دائمی هستند، مانند آدرس وب سایت یا آدرس پست های وبلاگ منفرد شما. وردپرس هنگام ایجاد یک پست جدید به طور خودکار پیوندهای ثابت ایجاد می کند، اما تنظیمات پیش فرض بسیار ناچیز است و مناسب SEO نیست.

ایمنی را در اولویت قرار دهید

هنگام استفاده از وب سایت وردپرس، امنیت باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد.

یک گواهینامه SSL (Secure Sockets Layer) دریافت کنید. چرا؟ گواهینامه های SSL اطلاعاتی را که از طریق سایت شما عبور می کند، از جمله جزئیات پرداخت و ورود به سیستم، رمزگذاری می کنند. به بازدیدکنندگان در مورد استفاده از سایتهای غیر ایمن هشدار داده می شود و Google از کسانی که SSL ندارند، اجتناب می کند. چطور؟ ارائه دهندگان میزبانی خوب مانند Bluehost امنیت SSL رایگان را در برنامه های خود قرار می دهند، اما در غیر این صورت، خودتان باید این کار را انجام دهید. از طریق Let’s Encrypt می توانید SSL رایگان دریافت کرده یا اگر امنیت پیشرفته تری می خواهید برای گواهی SSL پیشرفته تری هزینه کنید.

به طور منظم از سایت خود پشتیبان تهیه کنید

یکی از مهمترین نکات وردپرس پشتیبان گیری از سایتتان میباشد. چرا؟ اگر مشکلی در سایت وردپرس شما رخ دهد، پشتیبان گیری به معنای واقعی کلمه باعث بازگشت سایت شما می شود.چه سایت شما هک شود و چه شما به طور تصادفی نیمی از کد خود را حذف کنید، با آسودگی خاطر می توانید از سایت خود پشتیبان تهیه کنید. چطور؟ ارائه دهندگان میزبانی خوب به عنوان بخشی از برنامه میزبانی شما از سایت شما به صورت رایگان پشتیبان تهیه می کنند، اما همیشه بهتر است 100٪ به آنها اعتماد نکنید. یک روش موثر و آسان برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود، انتخاب پلاگین پشتیبان برای ایجاد و ذخیره نسخه های پشتیبان از سایت شما است. گزینه محبوب UpdraftPlus است که بیش از 2 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند.

یک پلاگین امنیتی نصب کنید

چرا؟ این افزونه ها می توانند با دیوارهای آتش، اسکنرهای بدافزار و موارد دیگر از سایت شما محافظت کنند. چطور؟ به سادگی یک پلاگین امنیتی قابل اعتماد انتخاب کنید و آن را در سایت خود نصب کنید. WordFence با یک سرویس امنیتی همه جانبه محبوب و دارای امتیاز بالایی است.

سخن نهایی

در انتهای بحث نکات وردپرس باید بگوییم که به طور کلی استفاده از وردپرس بسیار آسان بوده و به طراحانی که حتی قادر به کدنویسی یک وب‌سایت نیستند، این امکان را می‌دهد تا با کمک درگ و دراپ کردن (Drag and drop) المان‌های مورد نیاز و یک قالبی که از پیش طراحی‌شده، در زمانی کوتاه یک وب ‌سایت پویا و انعطاف‌پذیررا ایجاد نمایند.

منبع

مریم برفرنژاد
مریم برفرنژاد

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :