تکنیک های افزایش سئو وب سایت وردپرس

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
سئو وب سایت وردپرس

آیا سایت وردپرسی دارید و می خواهید در صفحات نتیجه موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشید؟ پس لازم است سئو وب سایت وردپرس خود را جدی بگیرید و آن را بهبود دهید.

خوشبختانه، با استفاده از وردپرس، شما یک قدم جلوتر رفته اید، زیرا کاملاً مناسب SEO می باشد. این نیز یکی از دلایل بسیاری است که مردم در وهله اول وردپرس را انتخاب می کنند.

هنوز هم تعدادی کار وجود دارد که می توانید SEO WordPress را به سطح بالاتری برسانید. برای سهولت کار شما، در این مقاله چند مورد از بهترین نکاتی را که می توانید برای بهبود بازدید وب سایت خود استفاده کنید، بیان خواهیم کرد.

روش های بهبود سئو وب سایت وردپرس

1. افزونه SEO WordPress را نصب کنید

وردپرس از قبل دارای ویژگی های بسیار عالی داخلی SEO است. اما، شما می توانید با استفاده از یک پلاگین SEO بهینه سازی موتور جستجو خود را به سطح بعدی برسانید. بهترین پلاگین SEO در بازار Yoast SEO است.

با استفاده از این افزونه می توانید هر صفحه و پست را برای کلمه کلیدی (های) انتخابی خود کاملاً بهینه کنید.

همچنین شامل تجزیه و تحلیل مبتنی بر آخرین به روزرسانی های الگوریتم است. حتی می توانید یک نقشه سایت XML ایجاد کنید و نشانه گذاری طرحواره را به وب سایت خود اضافه کنید.

برای راه اندازی SEO با Yoast، به داشبورد وردپرس خود بروید و افزونه ها> افزودن جدید را انتخاب کنید. در نوار جستجو در Yoast SEO تایپ کنید و روی Install Now کلیک کنید. در آخر، روی فعال سازی کلیک کنید.

افزونه SEO by Yoast اکنون در سایت شما در حال اجرا است و با کلیک روی نماد Yoast SEO در منوی سمت چپ می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

2. روی کلمات کلیدی تحقیق کنید

اانجام تحقیق درباره کلمات کلیدی سایت وردپرس تان به شما امکان می دهد:

محتوایی ایجاد کنید که بازدیدکنندگان در واقع به دنبال آن هستند.

درک بهتری از نیازهای بازار خود ایجاد کنید.

موفقیت هر آنچه را می نویسید پیگیری کنید.

برای سایت خود ترافیک ارزشمندی ایجاد کنید.

ابزارهای متنوعی وجود دارد که در تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کنند. برخی از ابزارهای برتر شامل KWFinder ، SEMRush و حتی Google Keyword Planner هستند.

3. قابلیت مشاهده موتور جستجو را روشن کنید

یک گزینه داخلی در وردپرس وجود دارد که سایت شما را از موتورهای جستجو پنهان می کند.

ممکن است این گزینه برای اولین بار در ساخت وب سایت خود مفید باشد، اما می تواند رتبه بندی را تقریباً غیرممکن کند. اگر برخی از نکات موجود در این لیست را به کار گرفته اید، اما شاهد بهبود رتبه بندی خود نیستید ، این می تواند مسئله باشد.

برای دیدن روشن بودن این تنظیم، به بخش تنظیمات ›خواندن از داخل داشبورد وردپرس بروید. به پایین بروید، بخشی را مشاهده خواهید کرد به نام قابلیت مشاهده موتور جستجو.

هنگام نصب وردپرس، پست ها و صفحات سایت شما دارای ساختار پیش فرض URL وردپرس هستند. این ساختار پیش فرض برای SEO شما مناسب نیست.

مناسب ترین لینک پیوند ثابت URL برای موتور جستجو ، تنظیم نام پست است. با رفتن به این تنظیم، می توانید پست وبلاگ یا عنوان صفحه و حتی یک کلمه کلیدی را در URL خود وارد کنید. برای تغییر این تنظیمات، به تنظیمات>Permalink بروید.

سئو وب سایت وردپرس
سئو وب سایت وردپرس

5. سایت خود را به Google Search Console اضافه کنید

با استفاده از کنسول جستجوی گوگل نحوه عملکرد وب سایت شما در حال حاضر در موتورهای جستجو به شما نشان داده می شود و هرگونه خطای سطح سایت که ممکن است بر رتبه بندی نتایج جستجو تأثیر بگذارد به شما هشدار می دهد.

برای افزودن سایت خود، از Google Search Console شروع کرده و پیشوند دامنه یا URL خود را وارد کنید. بعد، روی ادامه کلیک کنید.

6. Google Analytics را اضافه کنید

یکی دیگر از ابزارهای Google که می خواهید داشته باشید Google Analytics است. این ابزار با تجزیه و تحلیل عمیق بازدید سایت، به شما نشان می دهد که استراتژی سئو وردپرس شما چقدر کار می کند.

برای راه اندازی حساب خود، به صفحه اصلی Google Analytics بروید و یک حساب ایجاد کنید. در مرحله بعدی کد رهگیری خود را پیدا کنید. باید در بخش اطلاعات پیگیری، کد رهگیری باشد. سپس کد را کپی کنید.

بسته به موضوع شما ممکن است گزینه ای برای اضافه کردن مستقیم کد رهگیری Google Analytics داشته باشید. اگر این امکان وجود ندارد، می توانید از همان پلاگین Insert Headers and Footers، استفاده کنید.

افزونه را باز کنید، به قسمت سرصفحه بروید و کد رهگیری خود را وارد کنید. اکنون می توانید آمار سایت وردپرس خود را مشاهده کنید.

7. نقشه سایت را به Google ارسال کنید

نقشه سایت توسط موتورهای جستجو استفاده می شود تا وب سایت شما را بهتر جستجو کند. اگرچه موتورهای جستجو هنوز بدون نقشه سایت سایت شما را جستجو می کنن ، اما ایجاد یک سایت به شما امکان می دهد داده هایی را که می خواهید موتورهای جستجو خزنده شوند گزارش دهید.

به سراغ جستجوگرها ›عمومی› ویژگی ها بروید. سپس به پایین پیمایش کنید و XML Sitemaps را فعال کنید.

8. سایت خود را برای موبایل بهینه کنید

Google در حال آزمایش فهرست اول تلفن همراه خود است. این بدان معنی است که آنها از عملکرد و عملکرد صفحات تلفن همراه شما برای تعیین رتبه بندی شما استفاده می کنند. بنابراین، اگر از یک تم پاسخگو استفاده نمی کنید، بهترین زمان برای حل آن است.

اما ، فراتر از انتخاب یک تم پاسخگو ، می توانید بررسی کنید که وب سایت شما در حال حاضر در طیف تلفن همراه چگونه عمل می کند. برای انجام این کار، آزمایش دوستانه بودن تلفن همراه Google را باز کرده و URL سایت خود را وارد کنید.

این کار به شما نحوه عملکرد نسخه موبایل سایت شما را نشان می دهد، به شما یک عکس از صفحه نمایش می دهد و نکاتی را در مورد نحوه بهبود آن ارائه می دهد.

9. سرعت وب سایت خود را افزایش دهید

سرعت وب سایت همیشه مهم بوده است. داشتن یک وب سایت با بارگذاری آهسته تأثیر منفی بر رتبه بندی و تجربه کاربری شما خواهد داشت. سرعت صفحه نیز یک عامل رتبه بندی است، بنابراین مطمئن شوید که سرعت آن زیاد است.

خوشبختانه، رفع بارگیری آهسته سایت وردپرس کار سختی نیست. مراحل زیر به شما کمک می کند تا شروع کنید:

یک شماره پایه دریافت کنید

ابتدا باید در مورد عملکرد واقعی سایت خود ایده بگیرید. ابزاری به نام GTMetrix را باز کنید و وب سایت وردپرس خود را از طریق این ابزار اجرا کنید. با این کار می توانید اعداد عملکرد فعلی خود را تفکیک کنید، بنابراین می توانید آنچه را برای بهبود نیاز دارید مشاهده کنید.

میزبان خود را ارتقا دهید

CDN گاهی اوقات، پیکربندی غلط از سمت سرور باعث کندی می شود. به همین دلیل انتخاب یک محیط صحیح میزبانی وب از اهمیت برخوردار است. برای عملکرد سایت وردپرس، ما توصیه می کنیم با یک بسته میزبانی ویژه وردپرس بروید که متناسب با راه اندازی سایت شما باشد.

با ذخیره نسخه های سایت خود در سرورهای سراسر جهان، به سرعت سایت شما کمک می کند. به این ترتیب، وقتی بازدید کننده ای به سایت شما می آید، نسخه ای را پیدا می کند که به مکان فیزیکی خود نزدیک است. برای یک راه حل رایگان قابل اعتماد، می توانید سایت خود را با CDN مانند Cloudflare ادغام کنید.

از افزونه Caching استفاده کنید

یک پلاگین caching به جای فایل های PHP که برای اجرای وردپرس معمولاً لازم است، فایلهای HTML ثابت ایجاد می کند. با این کار تعداد درخواست های بین سرور و مرورگر کاربر شما به حداقل می رسد که سرعت بارگیری شما را کاهش می دهد.

برخی از متداولترین افزونه های ذخیره سازی وردپرس شامل W3 Total Cache و WP Super Cache هستند.

رسانه خود را بهینه کنید

اگر تصاویر را در سایت خود بارگذاری می کنید ، باید این موارد را به درستی بهینه سازی کنید.

برای بهینه سازی تصاویر خود ، موارد زیر را انجام دهید:

با اجرای تصاویر خود از طریق ابزاری مانند TinyPNG ، اندازه پرونده را کاهش دهید. قبل از بارگذاری ، تصاویر خود را تغییر اندازه دهید. یک پلاگین بهینه سازی تصویر مانند WP Smush نصب کنید.

10. لینک های خراب را رفع کنید.

داشتن پیوندهای خراب زیاد برای خوانندگان یا رتبه بندی شما خوب نیست. همچنین، جستجوی سایت وردپرس شما را برای ربات های گوگل دشوارتر می کند.

آسانترین راه برای بررسی لینکهای خراب وب سایت، باز کردن Google Search Console و کلیک بر روی پیوندها است.

کنسول جستجوی Google مکان پیوند خراب را به شما نشان می دهد ، بنابراین می توانید نگاهی بیندازید و آن را برطرف کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به چند روش برای بهبود سئو وب سایت وردپرس اشاره کردیم. امیدواریم این نکات به شما در بهبود سئو وب سایت وردپرس تان کمک کند.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :