چرا وب سایت خود را ایمن می کنیم

دسته بندی ها : امنیت پریا اصبری
چک لیست امنیتی وردپرس

چک لیست امنیتی وردپرس در این مقاله آورده شده است. داشتن یک وب سایت امن برای هر پلتفرمی بسیار مهم است. ما در زیر به بیان خلاصه ای از این چک لیست می پردازیم.

چک لیست امنیتی وردپرس

در صدر چک لیست امنیتی وردپرس؛ میزبانی امن انتخاب کنید

هنگامی که از یک میزبانی مشترک غیر امن استفاده می کنید، علاوه بر شما افراد دیگری هم از آن استفاده می نمایند، بنابراین آسیب پذیری شخص دیگر می تواند سرور را به خطر انداخته و تأثیر آن بر هر سایتی از جمله سایت شما خواهد بود. بنابراین بهتر است از VPS یا سرور میزبانی اختصاصی استفاده کنید.

صفحه ورود خود را ایمن کنید

وقتی صحبت از گذرواژه می شود، دو نکته را در نظر داشته باشید:

از رمز عبور طولانی با نویسه های مختلف استفاده کنید.

از رمز عبور یکسان برای حساب های مختلف استفاده نکنید.

پوشاندن آدرس ورود به سیستم

وظیفه مهم دیگر این است که آدرس ورود خود را مخفی کنید، می توان با استفاده از چندین افزونه این کار را انجام داد. وقتی صفحه خود را ماسک می نمایید، حمله ربات ها به صفحه شما سخت می شود زیرا آنها نمی توانند صفحه ورود شما را پیدا کنند. افزونه هایی مانند Defender و WordPress Hide Login می توانند به راحتی در انجام این کار کمک نمایند.

استفاده از روش احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای روشی برای پیوند دادن تلفن یا هر دستگاه دیگر به صفحه مدیریت شما است. به این ترتیب دسترسی به صفحه مدیریت بدون تأیید تقریباً غیرممکن خواهد بود.

از یک لایه امنیتی اضافی از طریق افزونه ها استفاده کنید

 • در زیر برخی از برجسته ترین ویژگی های استفاده از افزونه امنیتی وردپرس که نمونه هایی از چک لیست امنیتی وردپرس هستند نوشته ایم. با استفاده از افزونه ها می توانید امنیت وب سایت خود را مدیریت کرده و فرایند امنیتی را خودکار کنید.
 • نظارت امنیتی فعال
 • اسکن مداوم بدافزار
 • افزایش امنیت
 • حفاظت در برابر حملات نیروی وحشیانه
 • پاک کردن جلسه وردپرس
 • اقدامات سمت سرور
 • 404 تشخیص
 • جلوگیری از اجرای PHP

از گواهی SSL برای وب سایت خود استفاده کنید

یک گواهینامه SSL شامل فایل های داده کوچکی است که به صورت دیجیتالی یک کلید رمزنگاری را با جزئیات یک سازمان مرتبط می کند. وقتی گواهی SSL را روی سرور وب خود نصب می کنید، پروتکل HTTPS و قفل را قادر می سازد تا ارتباطی امن بین سرور وب و مرورگر ایجاد کند.

به این ترتیب یک گواهینامه SSL با تأیید اعتبارنامه گواهینامه خود به شما این اطمینان را می دهد که وب سایت شما از جعل دامنه و سایر حملات مشابه در امان است.

چک لیست امنیتی وردپرس
چک لیست امنیتی وردپرس

از اسپم در وب سایت خود جلوگیری کنید

نظرات هرزنامه در وبلاگ می توانند یک خطر امنیتی باشند.

اگر تعداد زیادی هرزنامه دریافت می کنید، دو انتخاب دارید: کامنت ها را کاملاً غیرفعال کنید یا یک افزونه ضد اسپم اضافه نمایید.

و در آخر

آینده نگری یک کار مهم می باشد. بنابر این برای امنیت مناسب وب سایت خود وقت بگذارید و به چک لیست امنیتی وردپرس که در اینجا گفته شد، توجه کنید. هیچ کس نمی تواند اهمیت داشتن یک سیستم امنیتی قوی سایت را نادیده بگیرد.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :