نوشتن محتوا و برنامه نویسان ( بخش دوم )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
تولید محتوا یعنی چه

نوشتن محتوا باعث می شود ویژگی های برنامه نویسی را بهتر درک کنید. در سال 2011 ، در یک وبسایت گفتگو در بخش برنامه نویسی مقاله ای در مورد تفاوت و شباهت بین نوشتن محتوا و برنامه نویسی ارسال شد. برخی می گویند که برنامه نویسی شبیه نوشتن محتوا است زیرا یک مهارتیست که از نظر مفهومی دشوار نیست، و به مرور زمان ساده می شود. برخی دیگر اظهار داشتند كه نوشتن كاملاً متفاوت از برنامه نویسی است، اینکه نوشتن محتوا كاری خلاقانه است، در حالی كه برنامه نویسی علمی پیچیده تر است كه مستلزم درک عمیق تر از مفاهیم اساسی است.

در مجموع ، با اختلاف نظرهای جزئی در تفاوت های ظریف هر کدام ، نتیجه این است که هم نوشتن محتوا و هم برنامه نویسی نیاز به دانش اساسی در دستور زبان، ساختار و معناشناسی دارند. با این حال، آنچه یک آماتور را از یک حرفه ای در هر زمینه متمایز می کند، توانایی در خلاقیت و برخورد با پیچیدگی سیستم یا موضوع مورد نظر است.

تفاوت برنامه نویسی و با ایجاد محتوا

نوشتن به برنامه نویسان می آموزد که متفاوت فکر کنند. برای برنامه نویسان، کد نوشتن ممکن است محدود باشد، زیرا تعداد محدودی از منابع وجود دارند که می توانند از آنها استفاده کنند. با این حال، زبان نوشتاری آزادی کامل در بیان را به روشی امکان پذیر می سازد که زبان برنامه نویسی معمولاً این اجازه را نمی دهد.

تد کامینسکی نکته جالب دیگری را در مورد هدف کلمات مطرح می کند، همانطور که ما از آنها در برنامه و سایر رسانه ها استفاده می کنیم.

” نوشتن، خواندن است کدنویسی خواندن و تغییر دادن است “   تد کامینسکی

در نگارش، به نظر می رسد که با گذشت زمان یک دوگانگی شدید ایجاد شده است تا دغدغه های نویسندگان را از خوانندگان جدا کند.به نظر می رسد که در نوشتن سنگ تمام گذاشته شده است، در حالیکه برنامه نویسی نیازمند تلاشی مداوم است که بهبود و پیشرفت یابد. از بسیاری جهات، نوشتن “خلاقانه” و کد نویسی، شباهت های زیادی با یکدیگر دارند، اما دانستن تفاوت های آنها باعث می شود که از هر دو آنها بیشتر بهره ببریم.

نوشتن محتوا

نوشتن محتوا به شما این فرصت را می دهد از آنچه آموختید، استفاده کنید.

وقتی می نویسم، همیشه احساس می کنم با خودم مکالمه می کنم. من پس از اتمام یک کتاب یا یادگیری چیزهای مهم، سعی می کنم با نوشتن مقاله ای درباره آنچه آموخته ام افکارم را جمع بندی کنم. برای من، بهترین راه برای استفاده از دانش خودم در یک حوزه خاص، نوشتن در مورد آن موضوع می باشد.

در freeCodeCamp و بسیاری از وب سایت های دیگر که آموزش های اولیه برای توسعه ارائه می دهند، نویسندگان در مورد موضوعات و مفاهیم مختلف می نویسند. بخشی از دلیل این که چرا بسیاری از افراد وقت خود را صرف نوشتن محتوا می کنند، نه تنها این است که آنها می توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و به دیگران کمک کنند، بلکه می توانند دانش آموخته شده خود را در مورد موضوعی که درباره آنها می نویسند تقویت کنند.

وقتی در مورد مباحثی که یاد میگیرم می نویسم، معمولاً تحقیقات بیشتری انجام می دهم که منجر به مشاهده اطلاعاتی می شود که درصورت عدم تحقیق به آن دست نمی یافتم. وقتی می نویسم، تمایل بیشتری برای یادآوری آنچه برای مدت طولانی آموخته ام دارم. علاوه بر این، من گاهی اوقات با دیدگاه ها و جنبه های مختلفی روبرو می شوم که چشم انداز اولیه من را به چالش می کشند. کل فرایند نوشتن یک مکالمه زنده و مداوم است که به من امکان می دهد تا اطلاعاتی را که بدست می آورم پردازش کنم و تحلیل های خودم را داشته باشم.

نوشتن محتوا یک روش عالی برای پردازش و خلاصه کردن اطلاعاتی است که ما بدست می آوریم. با این وجود، دانش از مقدار اطلاعاتی نیست که ما بدست می آوریم بلکه از توانایی ما برای پردازش آن اطلاعات و نتیجه گیری معنی دار از آن ها ناشی می شود.

نوشتن روشی برای تخلیه احساسات است

دلیل آخر اینکه فکر می کنم نوشتن مهم می باشد ممکن است به چهار دلیل قبل ارتباطی نداشته باشد.

اما فکر می کنم به همان اندازه مهم است. بخش بزرگی از دلایل من برای نوشتن این است که نوشتن یک روش عالی برای بیان  احساسات است. من دوست ندارم احساسات و افکارم را آشفته  نگه دارم، بنابراین به دنبال نوشتن برای تخلیه احساساتم هستم. من وقتی جوان تر بودم ،اتفاقات روزانه را در یک دفتر می نوشتم. اکنون در مورد موضوعات مختلف می نویسم و آنها را برای خواندن مردم منتشر می کنم. اما هر از گاهی، به قلم و کاغذ برمی گردم تا افکار شخصی خودم را بیان کنم. من یک دفتر شخصی دارم که گاهی در مورد اهداف حرفه ای، زندگی شخصی، روابط اجتماعی و هر چیز دیگر می نویسم.

نوشتن کار سختی نیست کافیست قلم را بردارید و بنویسید.

وقتی در مورد احساساتم می نویسم، احساس میکنم با دوستی صحبت می کنم که در گوش دادن واقعاً خوب است. این راهی برای من است که بتوانم احساسات منفی را پاک کنم و بدون ترس از قضاوت در یک صفحه خالی صحبت کنم.

سخن نهایی

نوشتن فواید زیادی دارد ، گرچه ممکن است این روش انتخاب شما برای بیان افکارتان نباشد ، اما این یک مهارت مورد نیاز و مفید در دنیای پر از هرج و مرج امروز است. حتی اگر در نویسندگی مبتدی باشید، توصیه می کنم سعی کنید به تنهایی با افکار خود بنشینید و بگذارید ذهن شما آزادانه جریان یابد. آنچه را که به دست می آورید شگفت انگیز است.

از اینکه وقتتان را برای بررسی مقاله گذاشتید تشکر می کنیم.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :