بهترین روش سئو YouTube در سال 2023

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
سئو یوتیوب

سئو یوتیوب می تواند کمک کند تا ویدیوی شما توسط افراد بیشتری دیده شود. اگر یک تولید کننده محتوا هستید و یا این کار را برای سرگرمی انجام می دهید، احتمالاً می خواهید افراد بیشتری ویدیوهای شما را تماشا کنند. البته، ایجاد محتوای عالی مهم است، اما آیا می ‌دانستید عوامل دیگری در داخل ویدیوتان تعیین می ‌کنند که چه کسی و چه زمانی آن را ببیند؟

مانند اکثر موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی، YouTube از عناصر مختلفی برای تعیین مکان ویدیوی شما در نتایج جستجو استفاده می کند. سئوی یوتیوب همه چیز در مورد بهینه سازی این عناصر مختلف است تا اطمینان حاصل شود که ویدیوهای شما به افراد بیشتری نشان داده می شوند.

سئو یوتیوب چیست؟

فرآیند بهینه سازی ویدیوها و کانال های یوتیوب برای رتبه بالاتر در نتایج جستجوی یوتیوب است و شامل استراتژی های مختلفی مانند تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی اسکریپت، ساخت لینک و غیره می باشد. SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است و معمولاً برای آن استفاده می شود. صفحات وب که می خواهند در موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بندی کنند.

سئو در برنامه یوتیوب چگونه کار می کند؟

الگوریتم یوتیوب فاکتورهای مختلف سئو را هنگام رتبه بندی ویدیوها و کانال های یوتیوب ارزیابی می کند. اینها عبارتند از عناوین ویدیو، توضیحات، ابرداده، برچسب ها، تصاویر کوچک، مدت زمانی که مردم ویدیوی شما را تماشا می کنند، تعداد بازدیدها و موارد دیگر. کاری که الگوریتم می خواهد انجام دهد این است که مرتبط ترین و مفیدترین ویدیوهای یوتیوب را به بینندگان نشان دهد و آنها را ترغیب کنید که بیشتر روی سکو بمانند.

اما یوتیوب تنها موتور جستجویی نیست که باید برای آن بهینه سازی کنید. ویدیوهای یوتیوب می توانند در موتورهای جستجو مانند گوگل نیز رتبه بندی شوند و در نتایج جستجوی اصلی Google، نتایج جستجوی ویدیویی، تصاویر Google و برگه Discover نمایش داده می ‌شوند.

به طور خلاصه، یک استراتژی قوی سئوی یوتیوب شامل دو جزء است:

 • بهینه سازی یوتیوب
 • سئوی خارجی

چرا سئو یوتیوب مهم است؟

بازدیدهای بیشتر: حضور در نتایج جستجوی برتر به این معنی است که افراد بیشتری این فرصت را خواهند داشت که روی ویدیوهای شما کلیک کرده و مشاهده کنند.

شانس بیشتر برای تبدیل: دید بیشتر به معنای بازدید، اشتراک گذاری و تعامل بیشتر است که علاوه بر این، اشتراک ‌ها و درآمدهای احتمالی بیشتری در آینده وجود دارد.

ترافیک وب سایت ارگانیک را افزایش دهید: نمایش ویدیوهای شما در جستجوهای آنلاین به افزایش نرخ کلیک در وب سایت شما، ایجاد آگاهی و وفاداری به برند و افزایش ترافیک ارگانیک از YouTube کمک می کند.

مقرون به صرفه: سئوی یوتیوب هزینه زیادی ندارد. تنها چیزی که باید سرمایه گذاری کنید زمان و ابزارها و نرم افزارهای مناسب است.

روش های بهینه سازی در یوتیوب

1. کلمات کلیدی اولیه، ثانویه و طولانی را پیدا کنید

مانند گوگل، تحقیق کلمات کلیدی بخش ضروری سئو برای یوتیوب است. کلمات کلیدی بیانگر کلمات و عباراتی هستند که مخاطب شما به احتمال زیاد هنگام جستجوی محتوایی مانند شما از آنها استفاده می کند. نوار جستجوی یوتیوب همچنین هنگام تایپ کاربران، پرس و جوهای مرتبط را پیشنهاد می کند، بنابراین استفاده از کلمات کلیدی مختلف در ویدیوی شما به یافتن بیشتر آن کمک می نماید.

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی YouTube، با شناسایی کلمات کلیدی اولیه، ثانویه و طولانی شروع کنید. کلمات کلیدی اولیه حجم جستجوی بالاتری دارند و رتبه بندی برای آنها دشوار باشد. کلمات کلیدی ثانویه حجم جستجوی کمتری دارند، اما رقابت کمتری نیز داشته و این امر رتبه بندی آنها را آسان تر می کند.

کلمات کلیدی و عبارات طولانی تر خاص بوده و معمولاً به کلمات کلیدی اصلی و ثانویه شما مربوط می شوند. برای پیدا کردن کلمه کلیدی می توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی که قبلاً برای سئو خارجی استفاده می شد، استفاده کنید. این شامل SEMRush، Ahrefs، Google Keyword Planner و موارد مشابه است.

2. تحقیقات کلمات کلیدی را با نوار جستجوی YouTube تقویت کنید

برای بهینه ‌سازی بیشتر استراتژی کلمه کلیدی خود، علاوه بر تحقیقات کلی کلمه کلیدی از نوار جستجوی YouTube برای یافتن عبارات جستجوی مرتبط استفاده کنید. اگر ویدیوهای برتر یوتیوب بازدیدهای زیادی دارند اما قدیمی هستند، به این معنی است که پتانسیل ایجاد یک ویدیوی جدید موفق با آن موضوعات را دارید.

3. کلمات کلیدی را به صورت استراتژیک به ویدیوها اضافه کنید

اکنون که کلمات کلیدی مورد نظر خود را دارید، زمان آن رسیده که آنها را به ویدیوی خود اضافه کنید. کلمات کلیدی باید در مکان های زیر گنجانده شوند:

 • نام فایل
 • عنوان ویدئو
 • توضیحات ویدیو
 • برچسب ها
 • کارت‌های عنوان و روکش‌ها
 • فصل های ویدیویی
 • فیلمنامه ویدیویی

گوگل توصیه می کند تا حد امکان از کلمه کلیدی هدف نزدیک به ابتدای عنوان، توضیحات و برچسب ها استفاده کنید. علاوه بر این، سعی کنید از ترکیبی از کلمات کلیدی طولانی، مترادف یا اصطلاحات مرتبط هنگام نوشتن توضیحات و اضافه کردن برچسب استفاده کنید.

4. از زیرنویس استفاده کنید

زیرنویس ها بخش مهمی از دسترسی به رسانه های اجتماعی هستند. آنها نه تنها برای بینندگان شما که مشکلات شنوایی دارند مفید هستند، بلکه زمینه را نیز اضافه می کنند و هر شکاف صوتی را که بینندگان ممکن است از دست بدهند را پر می کنند. در واقع، یک نظرسنجی از Verizon Media نشان داده است که 80٪ از مردم احتمال بیشتری برای تماشای یک ویدیو در صورت در دسترس بودن زیرنویس دارند.

علاوه بر بهبود دسترس ‌پذیری و تجربه کاربر، زیرنویس‌ ها به شما امکان می ‌دهند تا کلمات کلیدی مهمی را که YouTube می ‌تواند به راحتی آنها را انتخاب کند، اضافه نمایید.

5. از کارت ها و صفحات پایانی استفاده کنید

کارت ‌های YouTube جعبه ‌های تعاملی کوچکی هستند که در ویدیوهای YouTube مشاهده می ‌کنید و از شما می‌ خواهند ویدیوهای دیگر را تماشا کنید. کارت ها راه بسیار خوبی برای درگیر نگه داشتن بینندگان و همچنین هدایت ترافیک به ویدیوهای مرتبط هستند.

6.  از دسته بندی ها استفاده کنید

YouTube از دسته‌ ها برای گروه‌ بندی ویدیوها در موضوعات گسترده مانند «ورزش» یا «فناوری» استفاده می ‌کند. این کار یافتن محتوای مرتبط را آسان ‌تر می ‌کند و به YouTube نشان می ‌دهد که کدام کانال‌ ها محتوایی با بهترین کیفیت را در آن فضا تولید می ‌کنند.

با انتخاب دسته بندی مناسب برای هر ویدیویی که آپلود می کنید، به یوتیوب سیگنال واضحی در مورد موضوع ویدیوی خود می دهید. YouTube از این اطلاعات برای تعیین اینکه آیا باید در نتایج جستجو برای موضوعات خاص ظاهر شود یا خیر استفاده خواهد شد.

سئو یوتیوب

کلام آخر

با سئو یوتیوب شما می توانید تعداد بازدید بیشتری به دست آورید تا بتوانید درآمد خود را ارتقا داده و بالاترین میزان درآمد را داشته باشید. حال برای آموزش سئو سایت، محتوا و… می توانید مطالب مرتبط در سایت را مطالعه کرده و از متخصصان ما برای بهینه سازی سایت خود کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :