همه چیز درباره اصول مارکتینگ

دسته بندی ها : سئو مونا اکبری
اصول مارکتینگ

در این مقاله قصد داریم به اصول مارکتینگ بپردازیم، با ما همراه باشید.
یک استراتژی عالی مارکتینگ بخشی حیاتی از هر تجارت موفق است. این کار بر روی آنچه می خواهید برای تجارت خود به دست آورید، متمرکز است. مارکتینگ اطلاعات دادن به مردم و نشان دادن دلایل انتخاب محصول و خدمات شما به آنها است.

ممکن است مارکتینگ مانند قبل از ارزیابی دنیای دیجیتال به نظر نرسد، اما اصول اساسی مارکتینگ همچنان یکسان است. این اصول به عنوان یک فرمول اساسی برای ارزیابی و ارزیابی مجدد تجارت و اطمینان از دستیابی کامل پتانسیل و رشد به کار خود استفاده می شود.

اصول مارکتینگ چیست؟

اصول مارکتینگ، متداول ترین اصولی است که از دهه 1960 وجود داشته است. این اصول را در طول زمان امتحان کرده اند و برای دهه ها ثابت مانده است. مشاغل از این اصول مارکتینگ، برای یک استراتژی مارکتینگ موفق پیروی می کنند.

چهار اصل اصلی مارکتینگ وجود دارد که به عنوان ماتریس مارکتینگ 4Ps یا 4P  شناخته می شوند و شرکت ها برای استراتژی مارکتینگ خود از آن استفاده می کنند. این چهار اصل اساسی مارکتینگ، محصول(product) ، قیمت(price) ، توزیع (place) و ارتقا (promotion) به هم پیوسته اند و با هم کار می کنند. از این رو، آنها به عنوان مارکتینگ مخلوط نیز یاد می شود.

در ادامه، اصول مارکتینگ را به تفصیل بیان می کنیم.

اصول مارکتینگ

محصول

محصول یکی از اساسی ترین اصول مارکتینگ است. این محصول می تواند کالا یا خدماتی باشد که شما به مشتریان ارائه می دهید. یک نکته مهم که اغلب بازاریابان از آن چشم پوشی می کنند این است که قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید چه چیزی را ارائه دهید، جذابیت محصول خود را ببینید و برای آن بازاریابی کنید.

اگر می خواهید کالایی سودآور بفروشید، باید برنامه ریزی کاملی انجام دهید و از نگاه مشتری به محصول خود نگاه کنید و تمام فاکتورهای اساسی در برنامه خود را در نظر بگیرید. این عوامل ممکن است شامل سوالاتی از قبیل نیاز مشتری، کیفیت محصول شما، تفاوت آن با سایرین و نقطه فروش آن و همچنین امنیت آن برای مشتریان باشد.

قیمت

قیمت، پولی است که مشتری باید برای محصول یا خدماتی که دریافت می کند، بپردازد. قیمت گذاری دو نوع دارد، مانند قیمت های هزینه محور و قیمت های بازار محور.

در قیمت های بازار محور، قیمت بیش از قیمت سهم وجود دارد و این امر به تحقیقات کامل بازار نیاز دارد. برخی از مواردی که باید بررسی شود:

آنچه مشتریان شما حاضر به پرداخت آن هستند.
قیمت محصولات مشابه با رقبای شما.
و اهدافی که شرکت شما برای رسیدن به آنها در نظر گرفته است.

علاوه بر این، قیمت پس از تعیین ارزش بازار انتخاب می شود. یا با توجه به ارزش، شما از طریق محصول یا خدمات خود ارائه می دهید. اگر قیمت بالاتری از ارزش بازار بخواهید، مشتریان انتظارات بیشتری از محصول شما دارند و اگر می خواهید یک تجارت موفق داشته باشید، باید انتظارات آنها را برآورده کنید. قیمت را می توان با زمان تنظیم کرد تا مطمئن شوید برای بازار فعلی شما مناسب است.

توزیع

توزیع، به فرآیند آوردن محصولات و خدمات شما به مشتریان اشاره دارد. برای یک کسب و کار ضروری است که توزیع بجا و مناسب مشتری را انتخاب کند و با مشتری بالقوه تماس بگیرد تا فروش محصول را افزایش دهد. بنابراین ، برنامه ریزی دقیق برای توزیع محصول، در یک کسب و کار موفق مهم است. به عنوان مثال ، دانستن اینکه مشتریان احتمالی شما کجا هستند ، مکان شما باید در کجا قرار داشته باشد و نحوه اتصال مشتریان بالقوه  به مکان شما، بخشی اساسی از رشد تجارت شماست.

از آنجا که افراد بیشتری تمایل به جستجوی آنلاین نیازهای خود دارند، در عصر دیجیتال امروز ، مهم نیست که فروشگاه یا خدمات شما در کجا واقع شده باشند، حضور دیجیتال می تواند تفاوت زیادی در ارتباط با مشتریان بالقوه ایجاد کند.

ارتقا

تبلیغات ایجاد آگاهی برای محصولات، خدمات، شرکت و نام تجاری شما است. تمام روش هایی که یک شرکت برای ایجاد آگاهی در مورد محصول و خدمات خود استفاده می کند به عنوان تبلیغ شناخته می شود. ارتقا باید به مشتریان دلیل انتخاب محصول یا خدمات شما را ارائه دهد و همچنین مزایای استفاده از محصول شما را به مشتریان احتمالی نشان دهد.

ارتقا ستون فقرات بازاریابی است و به اندازه کیفیت محصولات تولید شده برای مشاغل بسیار مهم است. منظور از برقراری ارتباط با مخاطبان هدف از طریق کانال های مختلف و ایجاد آگاهی برای محصول و خدمات شما است.

روش های متفاوتی برای آگاهی از بازار در مورد محصول یا خدمات شما استفاده می شود. موارد زیر برخی از محبوب ترین روش هایی است که بازاریاب ها برای ارتباط با مشتریان احتمالی خود استفاده می کنند.

روش های بازاریابی

بازاریابی از طریق ایمیل: بازاریابی از طریق ایمیل به ارتباط مخاطبان از طریق ایمیل برای شما اشاره دارد.
تبلیغات: تبلیغات یک ابزار تبلیغاتی پولی است که بازاریابان برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند. این شامل تبلیغات شبکه های اجتماعی، تلویزیون و تبلیغات مجله است.
تبلیغات فروش: تبلیغات فروش مشوق های موقتی است، مانند معاملات یا دنباله های پیشنهادی برای مدت زمان کوتاه. این تبلیغات برای تشویق مشتریان احتمالی به آزمایش محصول و خدمات قبل از خرید استفاده می شود.
بازاریابی مستقیم: بازاریابی مستقیم زمانی است که شما مستقیماً با مخاطبان خود تماس بگیرید و از طریق ارتباطات دو طرفه روابط را برقرار کنید.

روابط عمومی: روابط عمومی در حال ارائه تصویر مطلوبی از محصولات و خدمات شما است.

7 اصل بازاریابی

اصول بازاریابی در سال 1981 به 7Ps افزایش یافت. بنابراین، برخی از شرکت ها از 7Ps  بازاریابی به جای 4Ps  اولیه استفاده می کنند. در زیر سه اصل اضافی وجود دارد که برخی مشاغل از دهه 1980 تاکنون در بالای 4P ذکر شده در بالا استفاده می کنند.

افراد یا People

افراد همچنین بخش مهمی از هر سازمان تجاری هستند. از اعضای تیم گرفته تا مدیر شعبه گرفته تا نمایندگان خدمات مشتری، همه نقش اساسی در پیشرفت یک سازمان تجاری دارند.

استخدام افراد مناسب که آموزش دیده و قادر به انجام کار مناسب هستند، برای یک سازمان تجاری ضروری است. علاوه بر این، خدمات عالی مشتری که به نگرانی ها و نیازهای مشتری گوش فرا داده و آنها را برآورده می کند، برای رشد تجارت ضروری است.

افرادی که توانایی و همچنین هدایت و آموزش برای انجام کار خود را دارند می توانند در ایجاد و اجرای طرح بازاریابی به روش صحیح تفاوت چشمگیری ایجاد کنند.

بسته بندی یا Packaging

بسته بندی یکی دیگر از اصول بازاریابی است. بسته مناسب تفاوت زیادی در ایجاد یک تأثیر اولیه خوب ایجاد می کند. بسته بندی، روشی است که محصول یا خدمات شما در بین مردم نشان داده می شود. بسته بندی خوب بهترین راه برای توجه و برجسته شدن محصول شما است تا مردم محصول شما را به جای رقبای شما انتخاب کنند.

بسته بندی فرصتی است که شما می توانید محصول خود را جذاب تر و متفاوت از محصولات دیگر کنید. این اولین برداشت قدرتمندی را ایجاد می کند که باعث می شود مردم محصول شما را در میان سایر رقبا انتخاب کنند.

شواهد فیزیکی یا Physical Evidence

این شامل مواردی است که مشتریان هنگام تعامل با یک تجارت مشاهده می کنند. اطمینان حاصل کنید که محیطی که محصول یا خدمات در آن ارائه می شود کاربرپسند و جذاب است. بسته بندی که استفاده می کنید برای مشتریان جذاب است و نشان دهنده نام تجاری شما است.

شواهد فیزیکی همچنین شامل تجربه مشتری با محصول یا خدمات است. برای مشتریانی که برای اولین بار فعالیت می کنند، به دانش و دانش شما از محصول یا خدمات شما کمک می کند. در این صورت، مشتری می تواند نتیجه محصول شما را بخواند یا ببیند و به نوعی اعتماد او را ترغیب می کند که آن را انتخاب کند.

شواهد فیزیکی هرگونه تعامل فیزیکی کسب و کار با مشتریان در فروشگاه ها یا دیجیتال است. همچنین شامل مطالعات موردی و شهادت مشتریان راضی است. شرکت ها با تمام این تعاملات آگاهی از برند را ایجاد می کنند و فروش آنها را افزایش می دهند.

فرآیند

بعضی از مشاغل اغلب از یک اصل بازاریابی دیگر استفاده می کنند که فرآیند نامیده می شود. این فرایند به کل تجربه محصول یا خدمات اشاره دارد. از شروع تا پایان. این همچنین برای کمک ارائه شده پس از تحویل محصول اعمال می شود. این شامل مدت زمان تحویل محصول یا خدمات و نحوه رسیدگی شما به مشتریان است. پس از کل مراحل، اگر مشتریان شما خوشحال و راضی باشند، این امر تفاوت زیادی در سرعت رشد تجارت شما ایجاد می کند.

همه این آمیخته های بازاریابی نقشی اساسی در موفقیت یک کسب و کار دارند و کل فرآیند را برنامه ریزی بازاریابی می نامند.

تشخیص مشتری بالقوه در بازاریابی

برای یک کسب و کار ضروری است که مکان مناسب و مشتری مناسب را انتخاب کند و با مشتری بالقوه تماس بگیرد تا فروش محصول را افزایش دهد. بنابراین، برنامه ریزی دقیق در زمینه قرار دادن یا توزیع محصول شما برای یک تجارت موفق مهم است. به عنوان مثال، دانستن اینکه مشتریان احتمالی شما کجا هستند، مکان شما باید در کجا قرار داشته باشد و نحوه اتصال مشتریان بالقوه شما به مکان شما بخشی اساسی از رشد تجارت شماست.

علاوه بر این، در عصر دیجیتال امروز، مهم نیست که فروشگاه یا خدمات شما در کجا واقع شده است، حضور دیجیتالی می تواند تفاوت زیادی در ارتباط با مشتریان بالقوه شما ایجاد کند. از آنجا که افراد بیشتری تمایل به جستجوی آنلاین نیازهای خود دارند.

منبع

مونا اکبری
مونا اکبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :