new-ticket

Google keyword planner چیست؟

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
کلمه کلیدی چیست

Google keyword planner ابزاری برای بازاریابی است که در ابتدا برای تحقیقات کلمات کلیدی کمپین های Google AdWords مورد استفاده قرار گرفت. این نرم افزار جانشین ابزار پیشین Google External Keyword شده است.

جستجوی گسترده کلمات کلیدی همچنین در بهینه سازی صفحه به منظور بهبود محتوا استفاده می شود. پیش نیاز برای استفاده از Google keyword planner توسط یک حساب AdWords معتبر است.

زمینه Google keyword planner

Google keyword planner به عنوان ابزاری برای کمک به تبلیغ کنندگان Google برای یافتن کلمات کلیدی منطبق با فعالیت های خود ایجاد شده است. به همین دلیل ، Google keyword planner در درجه اول در جستجوی گوگل اعمال می شود. شرکت ارائه دهنده موتور جستجو Bing یک ابزار جستجوی کلمات کلیدی مشابه را با ” keyword research tool” در دسترس مشتریان خود قرار می دهد. در حلقه‌های سئو، keyword research tool بارها و بارها در تدوین مجموعه کلمات کلیدی وب سایتها بر اساس پیش بینی ترافیک یا تحلیل دقیق تر تمرکز کلمه کلیدی وب سایتهای پیشرو در یک منطقه خاص، بارها و بارها اثبات کرده است. بنابراین این ابزار در بین تبلیغ کنندگان محبوب است، اما عملکردهای آن حتی امکانات به مراتب بیشتری برای بهینه سازی موتور جستجو دارد.

توابع برنامه ریز کلمه کلیدی

Google keyword planner دارای سه کارکرد اساسی است که می توانند به زبانها یا کشورهای خاص مورد هدف قرار گیرند. علاوه بر این، کاربران می توانند با کلمات کلیدی منفی نیز کار کنند.

جستجو برای کلمات کلیدی جدید

این ابزار به کاربران امکان ایجاد ایده های کلمه کلیدی را می دهد. می توانید چندین کلمه کلیدی یا دسته ای از محصولات را وارد کنید که ایده ها را تولید می کند. از طرف دیگر ، یک URL می تواند به عنوان پایه عمل کند. همچنین فیلتر با توجه به معیارهای مختلف امکان پذیر است. یک فیلتر اضافی حتی می تواند کلمات کلیدی شناسایی شده را نیز بیشتر کند و به عنوان مثال اصطلاحاتی را مرتب کند که فقط باعث ایجاد ترافیک بسیار کمی می شوند یا به قیمت کلیک بالایی نیاز دارند.

Google keyword planner

تعیین حجم و روند جستجوی کلمات کلیدی

به عنوان بخشی از تحقیقات کلمات کلیدی، می توانید حجم جستجوی گروه های کلمات کلیدی یا کلمات کلیدی فردی را تعیین کنید. Google keyword planner همچنین نشان می دهد که چقدر رقابت برای شرایط مربوطه وجود دارد. می توان به طور متوسط ​​CPC را نیز با این ابزار به دست آورد. حداکثر 1000 کلمه کلیدی در این قسمت وارد می شوند. آپلود CSV برای لیست های بزرگتر با حداکثر 10،000 کلمه در دسترس است. کلمات کلیدی که حاوی کاراکترهای ویژه هستند (به عنوان مثال @ ، € ،٪) ارزیابی نمی شوند.

بر اساس ایده های کلمات کلیدی، می توان گروه های تبلیغاتی جدیدی ایجاد کرد یا گروه های تبلیغاتی موجود را می توان با کلمات کلیدی تکمیل کرد. در عمل سئو، این عملکرد به یافتن اصطلاحات جستجوی مرتبط در مورد یک موضوع یا تحلیل کلمات کلیدی اصلی وب سایت رقیب کمک می کند. حجم جستجو نشان می دهد که چند کاربر ماهانه اصطلاحات انتخاب شده را جستجو می کنند. در همان زمان، برنامه ریز کلمه کلیدی اطلاعات مربوط به رقابت برای جستجویهای فردی را ارائه می دهد.

ضرب لیست های کلمات کلیدی

این ویژگی برنامه ریز کلمه کلیدی جدید است و در ابزار قبلی کلمه کلیدی خارجی درج نشده است. به شما امکان می دهد چندین اصطلاح را با کلمات کلیدی ترکیبی ترکیب کنید تا کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید. یک مثال:

موارد زیر با هم ترکیب می شوند:

لیست 1: کفش ، چکمه ، صندل

لیست 2: خرید ، سفارش

این نتیجه در لیست کلمات کلیدی زیر است:

خرید کفش ، خرید چکمه ، خرید صندل ، کفش سفارش ، چکمه سفارش ، صندل سفارش

لیست های چندگانه را می توان ترکیب کرد. با این حال ، حداکثر 1000 ترکیب می تواند خروجی داشته باشد.

برنامه ریزی و پیش بینی عملکرد بودجه

این ویژگی جزئی از سه ویژگی اصلی برنامه زمانبندی کلمات کلیدی نیست. با این حال ، این به برنامه ریزی بودجه کمک می کند و می تواند پیش بینی عملکرد کلمات کلیدی انتخاب شده را ارائه دهد.

نقد Google keyword planner

Google keyword planner در ابتدا مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا برخی از جنبه ها در مقایسه با ابزار قبلی گوگل بدتر هستند. اکنون این سرویس فقط با یک حساب Google AdWords قابل استفاده است. استفاده از آن در حالت دیگر امکان پذیر نیست. نتایج جستجو در Google keyword planner دیگر نمی تواند به “مسابقه گسترده” ، “مسابقه دقیق” و “گروه کلمه” تقسیم شود. ابزار جدید گزینه های مهم فیلتر را که قبلاً به یافتن کلمات کلیدی مربوطه کمک کرده اند حذف کرده است. نوع مطابقت “مطابقت خوب” موجود در Google keyword planner دقیقاً به اندازه “مطابقت دقیق” نیست، بنابراین فقط به میزان محدودی کمک می کند.

در سال 2016، گوگل دقت حجم جستجو را بطور چشمگیری کاهش داد و فقط حاشیه های بسیار بزرگی را برای تبلیغ کنندگان با بودجه اندک در اختیار شما قرار می دهد. با این حال ، هک هایی وجود دارند که می توانند برای بازیابی اطلاعات دقیق در حجم جستجوی ماهانه استفاده شوند.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :