تلویزیون اینترنتی چیست؟

دسته بندی ها : تکنولوژی محمد یاری پور
تلوزیون اینترنتی

تا به حال از تلوزیون اینترنتی استفاده کردید؟ در قرن بیستم، تنها راههای تماشای تلویزیون از طریق پخش از سیگنال های کابل بود. برای پخش تلویزیون، آنتن موج های رادیویی را برای انتقال تصاویر و صدا به تلویزیون شما دریافت می کند. با تلویزیون کابلی، سیم ها به یک جعبه خاص معطوف شده و به تلویزیون شما وصل می شوند. این سیم ها از خانه شما تا نزدیکترین ایستگاه تلویزیون کابلی متصل می‌شوند، که به عنوان یک آنتن بزرگ عمل می کند. البته جدا از تلوزیون کابلی و آنتن، کانال‌های ماهواره ای نیز راه دیگر تماشای تلوزیون هستند.

انقلاب در فناوری کانال های تلوزیونی

اما فناوری جدید می تواند شیوه دریافت اخبار و سرگرمی را تغییر دهد. اکنون به نظر می رسد که تلویزیون سنتی رقیب خاص خود را دارد، که خود این تکنولوژی نیز تلوزیون محسوب شده و چیزی است که ما اکنون به تلوزیون اینترنتی می گوییم.

تلویزیون اینترنتی، به زبان ساده ، فیلم و صوتی است که از طریق اتصال به اینترنت دریافت می‌شود. همچنین این تلویزیون به عنوان پروتکل اینترنت یا IPTV نیز شناخته می شود. می توانید تلویزیون اینترنتی را روی صفحه کامپیوتر، صفحه تلویزیون، یک دستگاه تلفن همراه یا iPod تماشا کنید.

تلوزیون اینترنتی

تفاوت تلوزیون سنتی و اینترنتی

تلوزیون اینترنتی تقریباً همانند تلویزیون سنتی از طریق آنتن یا یک سری سیم کابل است و تفاوت در این است که اطلاعات از طریق اینترنت به عنوان داده ارسال می شوند. در عین حال ، می توانید تنوع بیشتری در تلویزیون اینترنتی نسبت به تلویزیون کابلی مشاهده کنید. در کنار بسیاری از همان نمایشهایی که در شبکه های بزرگ مشاهده می کنید، بسیاری از وب سایت ها برنامه هایی تولید شده مستقل را برای افراد دارای علایق خاص ارائه می دهند. به عنوان مثال اگر می خواهید یک نمایش در مورد آشپزی گیاهی تماشا کنید، احتمالاً می توانید آن را راحت تر از طریق تلویزیون معمولی از طریق اینترنت پیدا کنید.

از آنجا که بسیاری از سایت ها خدمات درخواستی را ارائه می دهند، لازم نیست برنامه زمانبندی شده را پیگیری کنید.

تلویزیون اینترنتی نسبتاً جدید است و روشهای مختلف زیادی برای اتصال به آن وجود دارد، و کیفیت ، محتوا و هزینه ها می تواند بسیار متفاوت باشد.

نحوه پخش برنامه‌های تلوزیون اینترنتی

اگرچه کیفیت فیلم و اندازه صفحه نمایش در تلوزیون سنتی و تلوزیون اینترنتی متفاوت است، در حال حاضر تلویزیون اینترنتی چند مزیت بیشتر از تلویزیون سنتی ارائه و گزینه ها و قالب های متنوعی را نیز ارائه می دهد. در تلوزیون اینترنتی شما می توانید دو نوع اصلی پخش را از طریق تلویزیون اینترنتی تماشا کنید: پخش مستقیم یا فیلم های درخواستی.

از طرف دیگر فیلم های درخواستی معمولاً مانند لیست پخش مرتب می شوند. اپیزودها یا کلیپ ها با عنوان کانال در دسته بندی هایی مانند اخبار ، ورزش ها یا موسیقی فیلم ها مرتب می شوند. وقتی می خواهید آن را تماشا کنید، دقیقاً آنچه را که تمایل دارید تماشا کنید انتخاب می کنید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :