اهمیت استفاده از مترادف کلمات کلیدی ( بخش اول )

دسته بندی ها : سئو محمد یاری پور
کلمه کلیدی چیست

استفاده از کلمات کلیدی مناسب در سئو ضروری است. از آنجا که استفاده از کلماتی که مخاطب با شما جستجو می کند، به رتبه بندی پست ها و صفحات شما کمک می کند. به همین دلیل به شما گفته می شود برای یافتن کلمات کلیدی مناسب جهت بهینه سازی مقالات خود، تلاش کنید. بنابراین، پس از یافتن آن کلمه کلیدی کامل، چرا نباید بارها و بارها از آن استفاده کرد؟ چرا از مترادف کلمات کلیدی استفاده می کنید؟ ممکن است متناقض به نظر برسد، اما با استفاده از مترادف کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مرتبط به روش صحیح، قطعاً رتبه بندی شما بهبود می یابد. در این پست، توضیح می دهیم چرا.

دلیل استفاده از مترادف کلمات کلیدی

تنوع مهم است

دلیل اصلی استفاده از مترادف کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مرتبط در متن شما این است که آنها خواندن متن شما را آسانتر می کنند. اگر متنی در مورد “آب نبات” می نویسید و کلمه “آب نبات” را در هر جمله دیگر استفاده می کنید، متن شما طبیعی و خواندنی نخواهد بود. خوانندگان شما به احتمال زیاد خواندن را متوقف کرده و صفحه و پست شما را ترک می کنند. بنابراین مخاطب خود را از دست خواهید داد. به همین دلیل است که باید تغییراتی در نوشتار خود داشته باشید. به عنوان مثال، کلماتی مانند “شیرینی” و “خوشمزه” می توانند به عنوان مترادف برای “آب نبات” باشند. و کلمات کلیدی مرتبط می توانند “شکلات” و “شکر” باشند ، که مترادف برای “آب نبات” نیستند، اما مربوط به آن هستند و به همین دلیل هنوز هم می توانند برای متن شما مناسب باشند.

مترادف کلمات کلیدی

روش های مختلف جهت تنوع محتوا

بنابراین برای اینکه متن شما جذاب و خواندنی باشد، نباید تنوع در محتوا را فراموش کنید. این کار به روش های مختلفی قابل انجام است. به عنوان مثال ، می توانید جملات طولانی را با جمله های کوتاه تر جایگزین کنید. جملات طولانی تر اغلب سخت تر هستند و با استفاده از جملات کوتاه تر، متن شما برای خواندن آسان تر می شود. همچنین می توانید دنباله کلمات را متناوب کنید تا از تکرار بیش از حد در جملات خودداری نمایید.

اما مهمترین چیز این است که از کلمات دقیقی که استفاده می کنید متفاوت باشد. به خصوص اگر سعی می کنید برای یک کلیدواژه بلند که شامل چندین کلمه است، مانند ” فروشگاه آب نبات جذاب ” ، اقدام به رتبه بندی کنید. استفاده زیاد از کلمه کلیدی اصلی در بسیاری از جملات، خواندن متن شما را افتضاح خواهد کرد. از طرف دیگر، استفاده از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط ، به شما امکان می دهد متن را بسیار جذاب تر کنید، در حالی که همچنان می توانید روی کلید واژه انتخابی خود تمرکز نمایید.

چگالی کلمه کلیدی چیست؟

البته مهم است که به طور مرتب از کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کرده و از چگالی کلمه کلیدی خود آگاه باشید، اما نباید بیش از حد از آن استفاده نمایید. در قدیم، SEO کارها تمایل داشتند متن های خود را تا آنجا که می توانستند با کلمه کلیدی خود پر کنند. از این طریق، گوگل می فهمید متن چیست و براساس آن رتبه بندی می کرد. اما گوگل از آن زمان تاکنون مسیری طولانی را طی کرده و اکنون می تواند متن ها را بخواند و درک کند و در تلاش مستمر برای بهتر کردن درک محتوا است.

به عنوان مثال، اگر “فروشگاه شیرینی جذاب” را در Google تایپ کنید، نتایج صفحات مربوط به “فروشگاه شیرینی” و همچنین “شیرینی فروشی” را نشان می دهند. Google می فهمد که “فروشگاه” و ” فروشی ” مترادف هستند و با آنها مانند این رفتار می کند.

حفظ تعادل در استفاده از کلمه کلیدی

این از این واقعیت دور نباشید که باید در کل پست خود همچنان چندین بار از کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنید. از این گذشته، کلمه کلیدی اصلی همان کلمه یا عبارتی است که مخاطبان شما در جستجوی آن بودند. اینها کلماتی هستند که مخاطبان شما از آنها استفاده کرده و انتظار دارند در متن شما پیدا کند. این مساله مهم است، اما برای جلوگیری از استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی خود برای دفعات زیاد، می توانید از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید. به این ترتیب می توانید ضمن حفظ جذاب و خواندن متن، برای کلمات کلیدی مدنظرتان رتبه بندی را انجام دهید.

منبع

محمد یاری پور
محمد یاری پور

مدیر وب سایت امن اس اس ال با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه وب ، امنیت ، هاست و دامنه و گواهینامه ssl

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :