آموزش تولید محتوا و سئو

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
آموزش سئو و تولید محتوا

اگر شما نسبتاً تازه وارد دنیای بازاریابی جستجو شده اید، ممکن است اصطلاح “محتوای SEO” را شنیده باشید که در جلسات بازاریابی مطرح می شود. ما در این مقاله آموزش سئو و تولید محتوا را داریم، برای کسب اطلاعات بیشتر ما را تا انتها همراهی کنید.

محتوای سئو چیست؟

برای درک اینکه منظور بازاریابان از محتوای سئو چیست، عبارت را به اجزای سازنده آن تقسیم کنید:

  • سئو به بهینه سازی موتورهای جستجو یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا افراد بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند.
  • منظور ما از “محتوا” هر گونه اطلاعاتی است که در وب وجود دارد.

بنابراین، کنار هم قرار دادن این دو مفهوم: محتوای سئو هر محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد می شود.

آموزش سئو و تولید محتوا

تحقیق کلمات کلیدی:

اگر می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از شروع نوشتن، تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. به این ترتیب، می‌ توانید روی کلماتی تمرکز کنید که حجم مشخصی از جستجو برای آن ‌ها از قبل وجود دارد. به عبارت دیگر، در مورد موضوعاتی بنویسید که مردم در حال جستجوی اطلاعات در مورد آن‌ ها هستند.

بهینه سازی کلمات کلیدی:

بدانید کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید.

سازماندهی محتوا:

محتوای سایت شما باید به روشی منطقی سازماندهی شود. این نه تنها برای سئو خوب است، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما کمک می نماید تا محتوای مرتبط دیگر را به راحتی پیدا کنند. (هرچه بیشتر در سایت شما بمانند، بهتر است.)

ارتقای محتوا:

با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوندهایی به محتوای خود (چه در داخل و چه از سایت های خارجی) بازدیدکنندگان را افزایش دهید.

انواع محتوای سئو

محتوای سئو می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

صفحات محصول – یک صفحه محصول خوب می تواند هم به عنوان محتوای سئو و هم به عنوان صفحه فرود PPC عمل کند.

پست‌های وبلاگ – وبلاگ یکی از ساده‌ ترین راه ‌ها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای موثر سئو است. به طور کلی، پست‌ های وبلاگ نسبت به صفحات محصول جذاب ‌تر هستند و احتمال بیشتری برای جذب لینک دارند، بنابراین می‌ توانند راهی عالی برای ایجاد اعتبار برای سایت شما باشند.

آموزش سئو و تولید محتوا؛ مقالات – به مقاله خبری، مصاحبه یا قطعه ویژه فکر کنید. این نوع اصلی محتوایی است که در اکثر وب‌ سایت‌ های روزنامه یا مجله پیدا می ‌کنید.

راهنماها – یک راهنما محتوای طولانی تری است که به طور مفصل نحوه انجام کاری را توضیح می دهد. می توانید یک راهنمای کامل در وب سایت خود ارسال کنید یا خلاصه اش را پست نمایید.

ویدیوها – به طور کلی ویدیوهای کمتری در وب نسبت به صفحات متنی وجود دارد. بسته به نوع سایت یا کسب‌ و کاری که دارید، ویدیوها می‌توانند راهی عالی برای جذب و دستیابی به مخاطب باشند.

اینفوگرافیک ها – اینفوگرافیک ها یا تصاویر با فرمت بزرگ که حاوی داده های زیادی (اغلب به شکل نمودار) در مورد یک موضوع واحد هستند، می توانند تعداد زیادی بازدید از صفحه و لینک ها را به خود اختصاص دهند.

نمایش اسلاید – نمایش اسلاید راهی برای نمایش مجموعه ای از تصاویر مرتبط است. گاهی اوقات عکس ‌ها مهم ‌تر از متن هستند. در این قسمت نیز، سئوی عنوان، عنوان، نام فایل‌ های تصویری و غیره مهم است.

اینها فقط برخی از انواع اساسی محتوای سئو هستند، شما می توانید از هزاران نوع دیگر در سایت خود استفاده کنید.

چگونه یک استراتژی محتوای SEO را توسعه دهیم

در اینجا دو مرحله از آموزش سئو و تولید محتوا را آورده ایم:

اهداف خود را مشخص کنید

ابتدا اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا کسب و کار مشخص کنید. آیا به دنبال افزایش فروش از طریق وب سایت خود هستید؟ آیا از طریق تبلیغات در سایت خود کسب درآمد می کنید و فقط می خواهید ترافیک را افزایش دهید ؟ اهداف شما تعیین می کند که روی چه نوع محتوایی باید تمرکز نمایید.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید

مخاطبان خود را بشناسید – نظرسنجی ها و نرم افزار تجزیه و تحلیل شما می تواند به شما کمک کند تا تصویر بهتری از بازدیدکننده یا مشتری خود داشته باشید.

آموزش سئو و تولید محتوا

کلام آخر

شما می توانید با استفاده از محتوای سئو شده، کسب و کار خود را رونق بخشید. همچنین می توانید سئو سایت خود را به دست متخصصان ما بسپارید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :