کلمات کلیدی در بهینه سازی محتوا چه کاربردی دارد؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
کلمات کلیدی در سئو چیست

اگر شما یک سئو کار هستید، به احتمال زیاد با کلمه کلیدی آشنا می باشید. این کلمات اساس محتوا نویسی و بهینه سازی سایت هستند. ما در این مقاله به صورت کامل به سوالاتی از قبیل ” کلمات کلیدی در سئو چیست” و “از کلمات کلیدی، کجا استفاده می شود” و… پاسخ خواهیم داد؛ پس ما را در ادامه همراهی کنید.

کلمات کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که مشخص می کنند محتوای شما در مورد چیست. از نظر سئو، آنها کلمات و عباراتی هستند که جستجوگران در موتورهای جستجو وارد می کنند (به آنها “پرس و جوهای جستجو” نیز گفته می شود).

درواقع شما به عنوان صاحب وب ‌سایت و تولیدکننده محتوا، می‌ خواهید کلمات کلیدی موجود در صفحه‌ تان، با آنچه مردم جستجو می‌ کنند، مرتبط بوده تا شانس بیشتری برای یافتن محتوای شما در میان نتایج داشته باشند.

کلمات کلیدی در سئو چیست و چرا مهم است؟

کلمات کلیدی مهم هستند زیرا آنها نقطه اتصال بین آنچه مردم به دنبال آن هستند و محتوایی که شما برای رفع این نیاز ارائه می دهید، هستند. هدف شما از رتبه بندی در موتورهای جستجو، هدایت ترافیک ارگانیک به سایتتان از طریق صفحات نتیجه موتورهای جستجو (SERP) است.

کلمات کلیدی به همان اندازه که در مورد محتوای شما هستند، به مخاطبان شما نیز مربوط می شوند. برای ایجاد محتوایی که از لحاظ ارگانیک رتبه خوبی داشته باشد و بازدیدکنندگان را به سمت سایت شما سوق دهد، باید نیازهای آن بازدیدکنندگان را درک کنید (زبانی که استفاده می کنند و نوع محتوایی که به دنبال آن هستند). شما می توانید این کار را با صحبت با مشتریان خود، مراجعه مکرر به انجمن ها و گروه های اجتماعی و انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود با ابزاری مانند Keyword Explorer انجام دهید.

کلمات کلیدی دم بلند چیست؟

کلمات کلیدی می توانند گسترده باشند (اینها معمولا “کلمات کلیدی سر” نامیده می شوند)، یا می توانند ترکیبی خاص از چندین عبارت باشند، اینها اغلب “کلمات کلیدی دم بلند” نامیده می شوند.

کلمات کلیدی دم بلند معمولاً هدف واضح تری دارند. به عنوان مثال، “بهترین غذای ارگانیک سگ برای یک توله سگ”. همچنین متوجه خواهید شد که کلمات کلیدی دم بلند رقابت کمتری دارند و فضایی برای یک سایت کوچکتر وجود دارد که بتواند در SERP ها نفوذ کند.

استفاده از کلمات کلیدی در صفحه شما

استفاده از کلمات کلیدی در صفحه خوب نیست. ایجاد محتوای متقاعد کننده به معنای ارائه ارزش واقعی برای افراد واقعی است، نه فقط ارسال نکات به روبات ها در Google.

برخی از قوانین اساسی استفاده از کلمات کلیدی وجود دارد که برای شروع باید از آنها پیروی کنید. کلمات کلیدی منحصر به ‌فرد باید در هر صفحه از سایت شما در مناطقی که ربات‌ ها و کاربران معمولاً آن را بررسی می کنند، استفاده شود.

همچنین می توانید به کارکردن کلمه کلیدی اصلی خود در URL، تگ H1 در صفحه، توضیحات متا و ویژگی های alt تصاویر در صفحه نگاه کنید. همه این مکان ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا بفهمند محتوای شما واقعاً در مورد چیست.

استفاده از کلمات کلیدی برای تدوین استراتژی محتوا

تا اینجا کلمات کلیدی در سئو چیست را به صورت خلاصه توضیح دادیم، حال می خواهیم توضیحاتی از روش های استفاده در محتوا مطالبی را بیان کنیم.

همانطور که کلمات کلیدی هر صفحه از سایت شما را تعریف می کنند، می توانید از آنها برای سازماندهی محتوا و تدوین استراتژی استفاده کنید. ابتدایی ترین راه برای انجام این است که کلمه کلیدی اصلی خود را برای هر مقاله مشخص نمایید. سپس می توانید برگه خود را مطابق با نیازهای خود بسازید، حجم جستجوی کلمه کلیدی، ترافیک ارگانیک، اعتبار صفحه و هر معیار دیگری که برای کسب و کار شما مهم است، را اضافه کنید.

در حالت ایده آل، شما می خواهید هر صفحه در سایت شما یک کلمه کلیدی اصلی منحصر به فرد را هدف قرار دهد. به طور کلی، صفحه اصلی یک اصطلاح صنعتی بسیار گسترده را هدف قرار می ‌دهد و همانطور که صفحات دسته‌ بندی، صفحات محصول و مقالات را ایجاد می ‌کنید، آن‌ها نیازهای خاص ‌تری را هدف قرار می ‌دهند.

کلمات کلیدی در سئو چیست

کلام آخر

امیدواریم سوال “کلمات کلیدی در سئو چیست” را به طور واضحی توضیح داده باشیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات مربوطه را مطالعه کرده و یا با متخصصان ما در تماس باشید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :