تولید محتوا در مقابل بازاریابی محتوا – شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
تولید محتوای متنی چیست

برای اینکه بازاریابی خوبی داشته باشید، لازم است از تولید محتوا استفاده کنید. شاید برای شما سوال باشد که ” تولید محتوای متنی چیست” و چگونه انجام می گیرد، ما در این مقاله روش های تولید محتوا را به صورت کامل آورده ایم، بنابراین ما را در ادامه همراهی کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا را می توان به دو صورت تعریف کرد:

یک رویکرد بازاریابی استراتژیک بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص و در نهایت، برای هدایت اقدام سودآور مشتری متمرکز است.

استفاده از مهارت‌ ها و تکنیک‌ های بازاریابی برای محتوای نوشتاری، ویدیویی، صوتی یا اجتماعی؛ به منظور ارائه بیشترین دسترسی، ماندگاری و اثربخشی آن محتوا.

به طور خلاصه، بازاریابی محتوا ایجاد و توزیع رسانه‌ های آموزنده یا سرگرم ‌کننده به‌ عنوان وسیله ‌ای برای افزایش دید، دسترسی و جذب مخاطب برای یک برند، محصول یا خدمات است.

تولید محتوا

برای اینکه بدانید تولید محتوای متنی چیست، لازم است تعریف های دقیق از آن داشته باشید. تولید محتوا، ایجاد عملی رسانه های بازاریابی مصرفی مانند گرافیک، متن، ویدئو، صدا و رسانه های اجتماعی است. این اولین و حیاتی ترین مرحله بازاریابی محتوا می باشد.

به عنوان یک مثال سنتی: تولید محتوا معادل نوشتن یک مقاله خوب تحقیق شده است، در حالی که بازاریابی محتوا چاپ آن مقاله در روزنامه می باشد.

انواع محتوای بازاریابی

این جمله را شنیده اید که “محتوا پادشاه بازاریابی است.” درواقع محتوا پایه و اساس هر نوع بازاریابی دیجیتالی است.

برای تجارت، در درجه اول 5 نوع محتوای دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که تجارت را هدایت می کند:

 • مقالات طولانی
 • محتوای ویدیویی
 • محتوای قابل دانلود
 • محتوای اجتماعی بومی
 • پادکست و محتوای صوتی

استراتژی بازاریابی

برای موفقیت محتوا باید یک استراتژی بازاریابی محتوا داشته باشید. هنگام تولید محتوا باید چندین فاکتور را در نظر گرفت.

هدف محتوای خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید هنگام تولید محتوا انجام دهید، شناسایی هدف است. محتوا می تواند کاربردهای متعددی مانند سرگرم کننده، آموزنده یا آموزشی داشته باشد. محتوای شما باید به راحتی برای مخاطبان قابل هضم باشد و همچنین لازم است، در قالب مناسب و مطابق با کانالی باشد که در آن استفاده می شود.

مخاطب خود را بشناسید

علاوه بر نکته بالا، قبل از شروع تولید محتوا، باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. هدف اصلی بازاریابی محتوا ایجاد یک رابطه مستمر با مشتریان است، به این معنی که شما باید محتوای خود را مطابق با مخاطبان خود تنظیم کنید.

تولید محتوای متنی چیست؟

این محتوا لزوماً نباید محتوای اصلی باشد و می تواند شامل ایجاد نسخه های جدید و تکرار محتوای موجود باشد. تولید محتوای نوشتاری، ویدیویی و صوتی را می توان به روش های مختلفی انجام داد. برخی از شرکت های بزرگتر ممکن است بتوانند محتوای خود را در داخل تولید کنند، در حالی که سازمان های کوچکتر بهتر است، نوشتن محتوای خود را به دست متخصصان بسپارند.

تولید محتوا و بازاریابی محتوا

همانطور که در بالا نشان داده شد، تولید محتوا نه تنها آغاز، بلکه بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا نمی تواند بدون محتوا کار کند و همچنین نمی تواند با مطالب ضعیف یا بدون الهام موثر باشد.

این دو مهارت مجزا هستند؛ کسانی که می دانند چگونه محتوای خود را به بازار عرضه کنند، در بسیاری از موارد مهارت تولید آن را ندارند. آنها با هم، یک چرخه بازخورد دائماً در حال بهبود ایجاد می‌ کنند که در آن محتوا ایجاد کرده، آن را بازاریابی می ‌کنید، بینش جدیدی از مخاطبان خود را به دست می‌ آورید و درباره آن ‌ها اطلاعات جدیدی کسب می‌ کنید و چرخه را دوباره با داده‌ های بهبودیافته و محتوای تأثیرگذار شروع می ‌کنید.

تولید محتوای متنی چیست

کلام آخر

در این مقاله سوالاتی از قبیل تولید محتوای متنی چیست و چه فرقی با بازاریابی دارد، مورد بحث قرار گرفت. شما می توانید تولید محتوای سایت خود را به دست نویسندگان امن اس اس ال بسپارید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :