وظیفه کارشناس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
کارشناس دیجیتال مارکتینگ

امروزه قلمرو دیجیتال مارکتینگ با تبلیغات آنلاین و تلاش‌ های بازاریابی که از دستگاه ‌های دیجیتال، پلتفرم ‌ها، رسانه ‌ها، داده ‌ها و فناوری استفاده می ‌کنند، در حال رونق است. درواقع تمام کسب ‌وکارها از کانال‌ های دیجیتالی مانند ایمیل، موتورهای جستجو، رسانه‌ های اجتماعی و سایر وب‌ سایت‌ها برای دسترسی به مشتریان استفاده می ‌کند. ما در این مقاله وظیفه کارشناس دیجیتال مارکتینگ را مورد بررسی قرار می دهیم.

رشد مشاغل دیجیتال مارکتینگ

اگر به دنبال ایجاد یا انتقال به حرفه ای در بازاریابی دیجیتال هستید، اکنون زمان آن رسیده است که شروع کنید. به لطف مجموعه ای از گزینه های شغلی مختلف در این عرصه، شما می توانید مسیر خود را از جهات مختلف بر اساس استعداد و توانایی های طبیعی خود انتخاب کنید. امروزه کسب و کارها به دنبال ذهنی تازه و نوآور هستند تا به آنها در ایجاد تفاوت در بازاریابی خود کمک کنند.

وظیفه کارشناس دیجیتال مارکتینگ

ارتقای مداوم فناوری دیجیتال و استراتژی‌ های در حال تحول، دامنه بازاریابی دیجیتال را بسیار زیاد کرده است. در درجه اول، یک بازاریاب دیجیتال مسئول تمام کانال های دیجیتال می باشد و از آنها برای افزایش آگاهی از برند و ایجاد سرنخ استفاده می کند. به این معنا که نقش ها و مسئولیت های یک بازاریاب دیجیتال شامل نظارت و توسعه استراتژی محتوای کلی یک شرکت و همچنین کمپین های بازاریابی است.

با این حال، نقش‌های شغلی مختلفی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد، از طراحی کمپین ‌های بازاریابی گرفته تا حفظ و عرضه محتوای مناسب برای یک کمپین تجاری، مدیریت تعامل رسانه‌ های اجتماعی و تجزیه و تحلیل کمی ترافیک وب‌ سایت.

بازاریاب دیجیتال بودن یک فرصت شغلی پویا برای تقویت مهارت‌های خلاقانه و فناوری است.

مهارت های تخصصی کارشناس دیجیتال مارکتینگ

برای رقابت کسب ‌و کارها، بازاریابی دیجیتال نیاز به برتری در مهارت‌ های دیجیتال خاص دارد. به عنوان یک متخصص، مهارت های مورد نیاز که بخشی از شرح شغل بازاریابی دیجیتال امروزی را تشکیل می دهد شامل نوآوری، تفسیر داده ها، تعامل با مشتریان و برقراری ارتباط با آخرین روندها به منظور توسعه استراتژی های بازاریابی موثر است.

هدف دیجیتال مارکتینگ توسعه استراتژی های قوی و نوآورانه برای ارتقای برند تجاری، محصولات و خدمات است. از یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ انتظار می رود که به طور موثر از تمام ابزارها و تکنیک های بازاریابی مانند PPC، SEO، SEM، ایمیل، رسانه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی استفاده کند.

خلاصه وظایف

 • روندها و بینش ها را شناسایی کنید
 • برنامه ریزی کرده و کمپین های بازاریابی مستقیم تشکیل دهید
 • وب سایت یک سازمان را مدیریت کرده و با در نظر گرفتن بهترین شیوه ها از آن نگهداری کنید
 • با فرمت های مختلف محتوا مانند وبلاگ، ویدئو، پادکست صوتی و غیره کار نمایید.
 • ردیابی جریان ترافیک وب سایت
 • پیاده سازی و تجزیه و تحلیل معیارهای عملکرد
 • اندازه گیری و ارزیابی اهداف در مقابل ROI
 • بهینه سازی محتوا برای وب سایت و پلتفرم های رسانه های اجتماعی را فراموش نکنید
 • آزمایش های دستگاه و آزمایش های تبدیل
 • ارائه گزارش های داخلی به صورت منظم
کارشناس دیجیتال مارکتینگ

صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ را اینجا بخوانید.

کلام آخر

یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ می تواند در انواع صنایع مختلف کار کند و با به کارگیری استراتژی های درست پیشرفت بسیاری داشته باشد.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :