کار دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دسته بندی ها : تکنولوژی, مقالات پریا اصبری
کار دیجیتال مارکتینگ

کار دیجیتال مارکتینگ به تبلیغاتی اطلاق می شود که از طریق کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل و برنامه های موبایل ارائه می شود. با استفاده از این کانال های رسانه آنلاین، بازاریابی دیجیتال روشی است که شرکت ها از طریق آن کالاها، خدمات و برندها را تایید می کنند.

بررسی کار دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی تعاملی روشی برای ایجاد تعاملات معنادار با مشتریان و بازگشتی بر اساس داده هایی است که در طول زمان جمع آوری می کنید. با درگیر کردن مشتریان در یک چشم انداز دیجیتال، آگاهی از برند ایجاد می کنید، خود را به عنوان یک رهبر فکری صنعت معرفی کرده و زمانی که مشتری آماده خرید است، کسب و کار خود را در مرحله اول قرار می دهید.

دیجیتال هسته اصلی همه چیز در بازاریابی امروزی است.

با اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، بازاریابان می‌ توانند بینش ‌های ارزشمندی را در مورد رفتارهای مخاطب هدف جمع‌آوری کرده و در عین حال راه را به روی روش‌ های جدید تعامل با مشتری باز کنند.

مشکلات رایجی که کار دیجیتال مارکتینگ می تواند حل کند

برای بهینه سازی استراتژی های بازاریابی خود، دیجیتال اجباری است. بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا مخاطبان خود را بشناسید، داده های مهمی را در مورد آنها بیاموزید و معیارهایی را ارائه دهید که به تیم بازاریابی شما اعتبار می بخشد.

مشکل: من مخاطبانم را به اندازه کافی برای شروع نمی شناسم.

شناخت مخاطبان شما زمان می برد، مصرف کنندگانی که فعالانه وقت خود را به صورت آنلاین سپری می نمایند، ممکن است آنطور که شما انتظار دارید رفتار نکنند. شما باید زبان های مختلف را با اهداف مختلف آزمایش کنید، در نظر داشته باشید که توصیف گرهای خاص برای افراد مختلف و جایگاه آنها در چرخه خرید جذاب خواهد بود. خود را با مخاطبان خود هماهنگ کرده و اعتباری ایجاد نمایید که شما را از رقبا متمایز کند.

مشکل: من کانال هایم را برای سئو بهینه نکرده ام.

صرف نظر از موقعیت شما در فرآیند کار دیجیتال مارکتینگ، داشتن درک درستی از بهترین شیوه های سئو بسیار مهم است. علاوه بر بهبود رتبه موتور جستجو، سئو می تواند تست و بهینه سازی کمپین شما را تقویت و پشتیبانی کند تا اطمینان حاصل شود که محتوای با کیفیت و با ارزشی را که مشتریان شما می خواهند ارائه می دهید.

مشکل: من استراتژی رسانه اجتماعی ندارم.

صرف نظر از اینکه می خواهید یک استراتژی رسانه اجتماعی ارگانیک، استراتژی رسانه اجتماعی پولی، یا ترکیبی از این دو ایجاد کنید، مهم است که نوعی بازاریابی اجتماعی در محل خود داشته باشید. در حالی که رسانه های اجتماعی برای برندسازی و تعامل عالی هستند، می توانند کانال مفیدی برای تبلیغات کار دیجیتال مارکتینگ نیز باشند. جایگاه و صدایی ثابت پیدا کنید، صبور باشید و با افزایش فالوورهای شما، تاثیر تبلیغات شما نیز افزایش خواهد یافت.

مولفه های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال در سراسر شبکه عظیمی از نقاط تماس دیجیتالی را در بر می گیرد که مشتریان بارها در روز با آنها تعامل دارند. برای استفاده صحیح از این کانال ها، باید درک درستی از هر یک داشته باشید.

جستجوی پولی

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) یا جستجوی پولی معمولاً به نتیجه حمایت شده در بالا یا کنار صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) اشاره دارد. این تبلیغات برای هر کلیک از شما هزینه دریافت می کنند و می توان آنها را طوری تنظیم کرد که هنگام وارد کردن عبارات جستجوی خاص ظاهر شوند، بنابراین تبلیغات شما برای مخاطبانی که به دنبال چیزی خاص هستند، هدف قرار می گیرند.

این تبلیغات می توانند بسیار مؤثر باشند، زیرا بر داده های جمع آوری شده از رفتار آنلاین افراد متکی هستند و برای افزایش ترافیک وب سایت با ارائه تبلیغات مرتبط به افراد مناسب در زمان مناسب استفاده می شوند. این تبلیغات همچنین شامل هدف ‌گیری مجدد هستند، به این معنی که بسته به اقدامات مشتریان، ابزارهای اتوماسیون بازاریابی می ‌توانند تبلیغات بین پلتفرمی منحصر به فرد و شخصی ایجاد کنند.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

سئو، فرآیند بهینه سازی محتوا، تنظیمات فنی و دسترسی به وب سایت شما است، به طوری که صفحات شما در بالای نتایج موتور جستجو برای مجموعه خاصی از کلمات کلیدی ظاهر می شوند. استفاده از سئو می ‌تواند بازدیدکنندگان را به سمت سایت شما هدایت کند. در حالی که PPC و هدف‌ گیری مجدد جایگاه خود را دارند، ترافیک آنلاین ارگانیک که از طریق بهینه ‌سازی موتور جستجو به دست می‌ آید، تأثیر زیادی بر رتبه‌ بندی جستجو و به ‌طور گسترده، ترافیک سایت ارگانیک دارد.

با استفاده از کلمات کلیدی و عبارات، می توانید از SEO برای افزایش دید و ایجاد یک رابطه پایدار با مشتری استفاده کنید. سئو به عنوان افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجوی آنلاین و در نتیجه افزایش ترافیک سایت ارگانیک با استفاده از کلمات کلیدی و عبارات رایج تعریف می شود. استراتژی ‌های سئو قوی در کمپین‌ های کار دیجیتال مارکتینگ بسیار تأثیرگذار هستند، زیرا دیده شدن اولین قدم برای یک رابطه پایدار با مشتری است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا ظاهری تبلیغاتی ندارد، بلکه در خدمت آموزش به مصرف کنندگانی است که به دنبال اطلاعات هستند. در عصر جدید، بازاریابی محتوا سه برابر بیشتر از تبلیغات پولی، ترافیک به دست می آورد، بنابراین ارزش تلاش بیشتری را دارد.

کار دیجیتال مارکتینگ

کلام آخر

در کار دیجیتال مارکتینگ، می توان با انجام کارهای گفته شده، بالاترین ترافیک را برای سایت و در نتیجه مشتریانی برای کسب و کارتان پیدا کنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :