روش هایی برای استخراج کلمات کلیدی یک سایت

دسته بندی ها : مقالات مریم حسین جانی
استخراج کلمات کلیدی

یکی از دغدغه های بسیاری از صاحبان و مدیران وب سایت ها پیدا کردن کلمات کلیدی مناسبی است، که بیشترین میزان بازدید کننده را برایشان به همراه داشته باشد. بی شک عبارت های کلیدی مهم ترین قدم در سئو یک سایت هستند و بدون وجود آن ها بهینه سازی موتور جستجو هیچ معنایی نخواهد داشت. در صورتی که شما کلید واژه های مناسبی برای محتواها پیدا کنید، گوگل کاربران بیشتری را به وب سایت تان هدایت می کند. به دلیل اهمیت بالای این کلمات ما در ادامه مقاله نکاتی در رابطه با استخراج کلمات کلیدی یک سایت بیان خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

برای مدیریت محتواهای یک سایت، در ابتدا لازم است تا کلمات مربوط به موضوع فعالیت سایت را لیست کنید، تا بتوانید به راحتی عبارات کلیدی مشابه با آن ها را پیدا کنید. بنابراین اگر از کلمه کلیدی اصلی و یا موضوعات مرتبط با وب سایت خود مطلع هستید، یک ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند، تا بسیاری از کلمات کلیدی مرتبط را بر اساس جستجوهای انجام شده توسط کاربران واقعی اینترنت پیدا کنید.

ابزارهای استخراج کلمه کلیدی

استخراج کلمات کلیدی یک سایت
استخراج کلمات کلیدی یک سایت

در حقیقت ساختاردهی محتواهای وب سایت به گونه ای باید باشد، که مهم ترین عبارات کلیدی بیشتر از دیگر عبارات در مقاله ظاهر شوند. بسیاری از افراد از سایت های رقیب اقدام به استخراج کلمات کلیدی یک سایت می کنند. اگر شما هم وب سایت یکی از رقبا را بررسی کردید و عبارات کلیدی آن را به راحتی تشخیص ندادید، از ابزارهای تجزیه و تحلیل متن استفاده کنید، تا ببینید بر روی کدام کلمات و عبارات بیشتر تاکید شده است. برای مثال Textalyser  ابزاری برای بررسی متن بوده و می تواند محتواها را با استفاده از URL مقاله یا متنی که کپی یا جایگذاری می کنید، تحلیل نماید و اطلاعات لازم را ارائه دهد.

یکی دیگر از کاربردی ترین ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی مناسب Google AdWords است. این ابزار لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مورد نظر شما را نشان می دهد. همچنین در کنار هر کلمه کلیدی، تعداد افرادی که هر ماه آن کلمه را جستجو می کنند، به نمایش می گذارد. بنابراین به راحتی می توانید عباراتی را که کاربران در گوگل به دنبال شان هستند، پیدا نمائید و محتواهای جدید و به روزی تهیه کنید.

استخراج کلمات کلیدی یک سایت

در حالی که ابزارهای جستجو کلمات کلیدی Textalyser و Pingler به شما امکان می دهند، واژه کلیدی را از متن یک وب سایت استخراج کنید، ابزار Extract Website در RightScripts.com با استخراج کلمات کلیدی از فراداده های یک وب سایت یعنی برچسب های متا، پیوندهای خروجی و عناوین صفحه یک گام فراتر می رود. این در حالیست که شاید قرار دادن مهم ترین کلمات کلیدی در متن، اصلی ترین عنصر بهینه سازی موتور جستجو باشد. در واقع این ابزار ممکن است به شما کمک کند، تا ایده های بیشتری از قسمت های مختلف وب سایت که برخی کاربران به ندرت متوجه آن می شوند، را استخراج کنید.

جمع بندی

برای بهینه سازی صفحات یک وب سایت و کسب بهترین امتیاز رتبه بندی هرگز اهمیت واژه کلیدی محتواها را نادیده نگیرید و سعی کنید با بهترین ابزارها آن ها را استخراج کنید و با تولید محتواهای با کیفیت مخاطبان بیشتری را به سایت جذب نمائید.

منبع

سما حسین جانی
مریم حسین جانی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :