توضیحات متا در محتوا چیست؟

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
توضیحات متا در محتوا

توضیحات متا توصیف یک صفحه را تنها در یک یا دو جمله تعریف می کند و در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده می شود. با توجه به این موضوع، محرک اصلی عملکرد وب سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو است. ما در این مقاله قصد داریم با توضیحات متا در محتوا آشنا شویم.

هنگام نوشتن توضیحات متا موارد زیر را در نظر داشته باشید:

طول آن را بین 430 پیکسل و 920 پیکسل (به ترتیب 70 ± و 155 کاراکتر) حفظ کنید.

اطمینان حاصل کنید که توضیحات متا به راحتی قابل خواندن بوده و کلمات کلیدی مرتبط به کار رفته است.

با منحصر به فرد کردن توضیحات متا برای هر صفحه قابل نمایه سازی، از مشکلات محتوای تکراری جلوگیری کنید.

توضیحات متا در محتوا چیست؟

توضیحات متا توصیف یک صفحه را فقط در یک یا دو جمله تعریف می کند و در صفحات نتایج موتور جستجو نشان داده می شود. توضیحات متا نقش مهمی در بازاریابی موتورهای جستجو دارد.

درواقع بخشی از خانواده متا تگ ‌ها است، عناصر HTML که در بخش <head> صفحه تعریف شده‌ اند تا به مرورگرها و موتورهای جستجو در مورد نحوه رفتار در صفحه شما و همچنین نحوه نمایش محتوای خود در نتایج موتور جستجو کمک کنند.

توضیحات متا چه ویژگی هایی دارد؟

طول

در مورد طول توضیحات متا از این قوانین استفاده کنید:

 • حداکثر طول: 155 کاراکتر یا 920 پیکسل
 • حداقل طول: 70 کاراکتر یا 430 پیکسل

در بیشتر موارد، طول ‌های بالا برای اکثر دستگاه‌های Google، Bing، Yahoo و DuckDuckGo به خوبی کار می ‌کنند. با این حال، این طول ها تضمینی برای نمایش توضیحات متا شما توسط موتورهای جستجو نیست. در نهایت، این به موتورهای جستجو بستگی دارد.

علاوه بر طول مناسب، توضیحات متا عالی دارای موارد زیر است:

 • خوانایی عالی
 • کلمات کلیدی مرتبط
 • پیام را می رساند
 • منحصر به فرد بودن
 • مترادف کلمه متا توضیحات

چگونه توضیحات متا را به صورت بهینه می نویسید؟

نوشتن توضیحات متا عالی آسان نیست، به همین دلیل است که در زیر توضیح می دهیم که چه چیزی یک توضیحات متا در محتوا را عالی می کند:

 • خوانایی عالی – با وجود اینکه فضای بسیار کمی وجود دارد، نکته را به خوبی دریافت کنید.
 • کلمات کلیدی مرتبط – از مرتبط ترین کلمات کلیدی برای هر صفحه استفاده نمایید.
 • ارائه پیام – توضیحات متا باید مزایا یا USP ها را منتقل کند.
 • طول خوب – توضیحات متا باید بین 70 تا 155 کاراکتر (430 -920 پیکسل) باشد.
 • منحصر به فرد بودن – هر توضیحات متا باید منحصر به فرد باشد.

خوانایی عالی

همانند تگ عنوان، توضیحات متا نیز باید با در نظر گرفتن کاربر نوشته شود. برای یک کاربر، توضیحات متا یک عامل تعیین کننده در مورد کلیک یا عدم کلیک بر روی لیست شما است.

اجتناب کردن:

 • برچسب‌های توضیحات متا فقط با حروف بزرگ یا کوچک نوشته شده‌اند از حروف بزرگ برای تأکید بر کلمات مهم در توضیحات متا استفاده کنید. اما هر کلمه را با بزرگ شروع نکنید.
 • استفاده از کاراکترهای خاص مانند ستاره (☆)، نماد حق چاپ (©)، نماد علامت تجاری ثبت شده (®) یا علامت تجاری (™) و موارد دیگر. موتور جستجو آنها را دوست ندارد و ممکن است توضیحات متا شما را به کلی نادیده بگیرد.
 • استفاده بیش از حد از کاراکترهای نقطه گذاری مانند نقطه (.)، کاما (،)، خط تیره (-) و لوله (|).

طول توضیحات متا در گوگل

یک لیست در SERP های گوگل حداکثر 600 پیکسل عرض دارد. توضیحات متا چهار خط را در فهرست موتور جستجو اشغال می کند، بنابراین در تئوری شما 2400 پیکسل فضا دارید. با در نظر گرفتن پررنگ شدن کلمات کلیدی، این واقعیت که گوگل به ندرت به ما اجازه استفاده از این 2.400 پیکسل و مقداری حاشیه خطا را می دهد، به شما توصیه می کنیم حداکثر طول 920 پیکسل را حفظ کنید. این به طور کلی به 155 کاراکتر ترجمه می شود.

مطمئن شوید توضیحات متا شما هم خیلی کوتاه نباشد!

طول توضیحات متا برای گوگل

حداکثر مقدار: 155 کاراکتر یا 920 پیکسل

حداقل مقدار: 70 کاراکتر یا 430 پیکسل

لطفاً توجه داشته باشید که نسخه‌های تبلت و موبایل Google حداکثر عرض بیشتری برای توضیحات متا در محتوا دارند، با این حال نمی‌توان توضیحات متا خاصی را برای دستگاه‌های مختلف تنظیم کرد، بنابراین توصیه می‌کنیم حداکثر عرض را برای دسک‌تاپ رعایت کنید تا مطمئن شوید توضیحات متا مطابق با آن است.

توضیحات متا در محتوا

کلام آخر

برای اینه برروی سایت شما کلیک بیشتری شود، توضیحات متا در محتوا را به عالی‌ترین حالت ممکن بنویسید. برای کمک به سایت امن اس اس ال تیکت بزنید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :