بررسی وظیفه یک سئو کار

دسته بندی ها : سئو, مقالات پریا اصبری
هاست سریع

یک متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO یک وب سایت را آزمایش، تجزیه و تحلیل و تغییر می دهد تا برای موتورهای جستجو بهینه شود و متعاقباً وب سایت در نتایج جستجو در موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل و بینگ رتبه بالاتری کسب می کند. در این مقاله وظایف سئوکار را به صورت کاملی آورده ایم تا بتوانید با خیالی آسوده این کار را انجام دهید.

یک متخصص SEO بهینه سازی صفحه را در یک وب سایت انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که نتایج جستجو مرتبط هستند و تجربه کاربری مثبتی ایجاد می کند، ترافیک وب سایت رو به رشد، حجم سرنخ و آگاهی از برند ایجاد می کند. به عبارت دیگر، یک متخصص سئو هیچ تفاوتی با سایر حرفه ای های بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی سنتی ندارد: آنها در نهایت در تلاش هستند تا فروش بیشتری را برای شرکتی که در آن کار می کنند، ایجاد نمایند.

با انجام تحقیقات کلمات کلیدی و استفاده از ابزارهای سئو مانند گوگل آنالیز، یک متخصص سئو می تواند دید وب سایت را در گوگل افزایش دهد که به نوبه خود مزایای عمده ای برای هر شرکتی دارد. برخی ممکن است برای توسعه ابتکارات جدید یا مدیریت بهتر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برای افزایش تعامل و ترافیک کاربران، با سایر اعضای یک تیم بازاریابی همکاری نزدیک داشته باشند.

وظایف سئوکار چیست؟

مسئولیت‌ های شغلی متخصص سئو بر اساس اینکه فردی برای یک آژانس بازاریابی دیجیتال کار می‌ کند، در بخش بازاریابی دیجیتال یک شرکت یا فریلنسری برای یک مشتری متفاوت است، اما شرح شغل اکثریت پست ‌های متخصص سئو شامل همه یا بیشتر موارد می ‌شود.

 • استراتژی های بهینه سازی را توسعه دهید که رتبه بندی نتایج موتور جستجوی وب سایت شرکت را افزایش دهد.
 • هنگام انجام کمپین های جستجوی پولی، متخصص سئو تست ها را اجرا می کند، داده ها و نتایج را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند، روندها و بینش ها را برای دستیابی به حداکثر بازگشت سرمایه شناسایی می نماید.
 • مدیریت هزینه های کمپین های سئو، حفظ بودجه، برآورد هزینه های ماهانه و تطبیق تفاوت ها
 • مسئولیت بهینه سازی صفحه برای بازاریابی موتورهای جستجو را بر عهده بگیرید
 • تحقیق و اجرای توصیه های بهینه سازی موتور جستجو
 • استراتژی ساخت لینک را ایجاد و اجرا کنید
 • تغییر معماری وب سایت، محتوا، پیوند و سایر عوامل برای بهبود موقعیت سئو برای کلمات کلیدی هدف
 • اهداف قابل اندازه گیری را تعیین کنید که بهبود تلاش های بازاریابی را نشان می دهد
 • معیارهای عملکرد روزانه را با ابزارهای SEO مانند تجزیه و تحلیل گوگل برای درک عملکرد استراتژی سئو بررسی کنید
 • برای مدیریت استراتژی سئو با دیگران در بخش بازاریابی همکاری کنید
 • محتوای وب سایت جذاب و با کیفیت، از جمله پست های وبلاگ و توضیحات صفحه را برای بهبود نتایج جستجوی وب سایت بنویسید

ویژگی های یک متخصص سئو موفق؟

در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی و وظایف سئوکار آورده شده است:

1. درک سه سطح سئو

سه سطح برای بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد و هر متخصص سئوی خوب باید در توسعه یک استراتژی بازاریابی هر سه را در نظر داشته باشد:

فنی به عناصر غیر محتوایی وب سایت شما اشاره دارد، این بخش شامل استراتژی هایی برای بهبود ساختار باطن و پایه یک وب سایت است. بخشی از این کار شامل انجام یک تجزیه و تحلیل کامل وب سایت است که می تواند فرصت هایی را برای SEO فنی برای بهبود سرعت وب سایت، نمایه سازی، سازگاری با موبایل، خزیدن و معماری وب سایت آشکار کند. سئوی فنی همچنین خوانایی یک وب سایت را به شدت بهبود می بخشد که به نوبه خود تجربه کاربر را بهبود می بخشد و به موتورهای جستجو نشان می دهد که وب سایت خوب و مناسب است.

سئو داخلی به محتوای وب سایت شما و بهینه سازی آن برای کمک به موتورهای جستجو برای درک موضوع محتوای شما و دیدن وب سایت به عنوان یک منبع ارزشمند مربوط می شود. سئوی درون صفحه شامل استفاده از عناصری مانند کلمات کلیدی، متا تگ ها، لینک های داخلی و تگ های عنوان HTML به روش هایی است که به افزایش ترافیک موتورهای جستجو کمک می کند و اطمینان حاصل می نماید که در بالای نتایج گوگل قرار دارد.

بهینه سازی خارج از صفحه در مورد ایجاد رابطه قوی تر بین وب سایت شما و سایر وب سایت ها از طریق انواع روش های لینک سازی است. بهینه سازی خارج از صفحه همچنین شامل استراتژی هایی برای ایجاد شهرت یک وب سایت است تا به موتورهای جستجو نشان دهد که یک وب سایت منبع قابل اعتمادی است و بنابراین باید در نزدیکی رتبه بندی موتورهای جستجو قرار گیرد.

2. توانایی فکر کردن به تصویر بزرگ

به عنوان یک متخصص سئو، هدف شما این است که روی رتبه بندی موتورهای جستجو، افزایش ترافیک، افزایش آگاهی از برند یا تبدیل (تبدیل شخصی که از وب سایت شما بازدید می کند به مشتری) تمرکز کنید. تعریف این اهداف و سپس حفظ اهداف بزرگتر سازمان در هنگام اجرای استراتژی سئو، متخصص سئو را برای موفقیت آماده می کند.

3. مهارت های ارتباطی درجه یک و روحیه همکاری

یک متخصص سئو با طیف گسترده ای از بخش ها در یک تجارت کار می کند، از جمله فروش، خدمات مشتری، توسعه وب، تجزیه و تحلیل، فناوری اطلاعات، بازاریابی و موارد دیگر.

متخصصان سئو باید بدانند که چگونه به روشی متقاعدکننده و قابل دسترس توضیح دهند که چرا برخی تغییرات ضروری هستند و چگونه آنها به نفع وب سایت و شرکت هستند. علاوه بر این، بخشی از کار شما این است که بتوانید این کار را با تیم هایی با زمینه ها و دیدگاه های مختلف در وب سایت انجام دهید.

4. کنجکاوی و سازگاری

گوگل الگوریتم های خود را برای رتبه بندی دائمی نتایج موتورهای جستجو تغییر می دهد. برای اینکه بتوانید به صفحات اول برسید، بایستی این تغییرات را یاد بگیرید.

وظایف سئوکار

کلام آخر

وظایف سئوکار شامل تجزیه و تحلیل سایت رقبا، ایجاد یک استراتژی درست، انجام سئو فنی، سئو داخلی و سئو خارجی و همچنین تمام مواردی است که به سایت کمک می کند تا به صفحه برتر گوگل برسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سئو سایت خود، می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

منبع

پریا اصبری
پریا اصبری

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :